PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyah punto aracı nasıl yıkatmalıyım. sünger , süngersiz, yer önerileri ankara

andrishevc
13/04/2008, 14:29
Aracımı ankarada güvenle yıkatabileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz?

Dün serviste ilk yıkamasını yaptırdım. Başında da bekledim süngerle yıkadı ama
camları fırçalamıştı cam kenarlarına yakın yerlerde hemen oluşmuş fırça çizikleri

Fırça çizikleri ile de tanışmış olduk.

Siyah renk, ilk aracım önerileri bekliyorum araç yıkatma konusunda

kaliteli, güzel kıkasınlar parası önemli değil.

ABNEW
14/04/2008, 00:09
Aracı en güzel sahibi yıkar bence:)Eğer imkanınız varsa kendiniz yıkayın.Yoksa, fırçasız yıkama yapan herhangi bir yerde aracınızın başında bekleyerek yıkatın derim.Bir arkadaşım süngersiz ve fırçasız yıkamanın da -kimyevi sıvı püskürtülerek yapılan- zararlı olduğunu söylemişti.Ne kadar doğru bilmiyorum.Eğer aracınızda boya koruma varsa cilalı şampuan kullanın derim...

jkn20
14/04/2008, 08:33
Merhaba
ilk zamanlar sanırım 2 kez fırçasız ilaçlama yıkama yapılan yere götürdüm arabanın rengi matlaşmaya başladı.Forumdan takip ederek cilalı oto şampuanı ve ıslak cila markası öğrendim.
Şimdi aynı yerde kendi oto şampuanım ve süngerle yıkattırıyorum.Kaporta için ayrı, lastik ve jantlar için ayrı sünger kullanılıyor.Yıkama bittikten sonra kurulamaya geçmeden önce ıslak cila püskürtüyorum.Araba kuruyunca pırıl pırıl parlıyor.
Kesinlikle fırça kullanmayın,otomatik yıkamaya girmeyin.Araç üstündeki pislikleri mümkün olduğunca ıslak bez yada sünger ile temizleyin.
Ben bunları yapıyorum.

misli1
14/04/2008, 17:16
Siyah arabası olanlara (parasıda bol olanlara) Ziebart tavsiye ederim. Yoksa ben yıllardır fırça ile yıkıyorum ama piyasa fırçası değil "BANAT" marka oto fırçası, uçları dahada inceltilmiş. Tabiki yıkama suyuna mutlaka kaliteli cilalı şampuan ve kurularken ıslak cila ile kuruluyorum. Yaklaşık 3 ayda birde renkli siyahlar icin siyah cila ile cilalıyorum.
BANAT marka oto yıkama fırçasını İstanbulda Metro Gross marketten almıştım.

Uyguladığım yıkama sıralaması :
1. Tavan
2. camlar
3. kaput
4. arka bagaj
5.kapılar üst yarısı
6. Kapılar alt yarısı ve tamponlar
7. Jant ve lastikler

Tek rakibim Ziebart:)

MACHINE
15/04/2008, 21:37
Kendin yıka.Su hortumunun ucuna tabanca takarsan az su kullanmış olursun.Mümkünse ılık su ile cilalı şampuan deliksiz süngerle yıka Girintili kısımlarda(arka tamponun altı gibi) Banat marka oto fırçası kullanabilirsin.İyi su emen güderi ile kurla.Kurlarken biraz tutukluk yapacak ama olsun kurladığında anlayacaksın.Jantların içini temizlerken arap sabununu fırça ile birlikte kullanabilirsin.EN ÖNEMLİSİ kuş pisliği veya kalıplaşmış sabit kirler için yanında püskürtme başlıklı şampunlı su bulundur.Üstüne bolca sık ve yumşamasını bekle.Sonra ıslak havlu kağıtla bastırmadan temizle.Asla bastırma tırnaklama.Aracın zaman içinde elinde olmadan çizilecek her baktığında gözüne takılacaktır TAKMA KAFANA!!!