PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grandepuntosu olamyanlara napalım.

OzzY
05/02/2007, 15:19
evet bu işi bi karara bağlayalım artık.

ABNEW
05/02/2007, 15:25
Bence aynen devam; GP sahibi olmayanların da bilgi paylaşımında bulunabilmesi her iki taraf için de yararlı...

Bülent A.
05/02/2007, 15:26
sadece misafir bölümünde yazabilsin.

Auto engineeR
05/02/2007, 15:27
ozan sadece grande punto konuşulsun kısmında bence problem war. konumuz bu forumda hangi konulardan bahsedileceği değil ; kimlerin konuşacağı..
edit : yoksa yanlış ı anladım? grande punto haricindeki arabası olanların arabaları hakkında konuşulmasın

AWD
05/02/2007, 15:28
sadece misafir kesinlikle... anket sonucunda da gerekli konular kaldırılsın bence sonuca göre tabi !!!

Linos
05/02/2007, 15:33
ASALIM!!!

:icon_lol:
İlahi Ozan...

Misafır
05/02/2007, 15:34
bencede sadece misafir bölümünde yazabilsin.

kadoku
05/02/2007, 16:00
eski forumdaki uygulama burada uygulanabilir, Grande Puntosu olmayanlar forumu okuyabilmeli ama yorumlarını misafir bölümünde yapabilmeli bunu ta en başından savunmuştuk, şimdi bu uygulamaya geçildiğinde mevcut üye statüsündeki Grande Punto sahibi olmayanların durumu ne olucak? Geç kalınmış bir uygulama ama zararın neresinden dönülse kâr dır.

Mısafır
05/02/2007, 16:02
gp harıcınde yazamasın dıye oy verdım cunku puntosu olmayıp grande punto fanı olabılır

mesela benım japon otomobılım yok ama hakkında cok sey bılıyorum ...

Akincl
05/02/2007, 16:16
ASALIM!!!

İlahi Ozan...

Başlığı okuyunca benim de ilk aklıma bu geldi

bravo ozan:)

madem öyle

herkes punto hakkında konu açsın.

searchandrescue
05/02/2007, 16:24
sadece misafir bölümüne yazsın

woyzeck
05/02/2007, 16:30
bence de sadece misfir bölümüne yazsınlar..

Korhan
05/02/2007, 16:30
ASALIM!!!

İlahi Ozan...

Başlığı okuyunca benim de aklıma böyle bişey geldi. :D
Şaka bi yana aslanlara atabiliriz.:D

Korhan
05/02/2007, 16:34
Ben oyumu "böyle iyi " şeklinde kullandım. GP sahibi olmayanlar da ciddi katkılarda bulunabiliyorlar.
Diğer türlü ruhsat fotokopisi falan mı isteyeceksiniz? Bi de nüfuz cuzdanı fotokopisi falan ? :)

woyzeck
05/02/2007, 16:34
bence GP aldıralım :)

microab
05/02/2007, 16:35
Bu işe sanırım bir çözüm bulundu 8O

ABNEW
05/02/2007, 16:53
Ben de devam demiştim ama illaki bir farklılık olacaksa sadece GP si olanların girebileceği özel bir bölüm oluşturulabilir...

Linos
05/02/2007, 16:59
Yalnız aramızda bir kaç tane servis elemanı ve satış sorumlusu var sanırım! Onları ayrı tutmak gerekir diye düşünüyorum!8O

AWD
05/02/2007, 17:00
ewt ya hatta o tarz kişilere özel bi rütbe verile aramızda takılısalar böle gerekli konularda yardımcı olsalar çok güzel olur 8O

OzzY
05/02/2007, 17:26
ozan sadece grande punto konuşulsun kısmında bence problem war. konumuz bu forumda hangi konulardan bahsedileceği değil ; kimlerin konuşacağı..
edit : yoksa yanlış ı anladım? grande punto haricindeki arabası olanların arabaları hakkında konuşulmasın
benim görüşüm herkez üye olabilir ve bizden farkı olmaz ama gidip te şahin hakkında konu açmasın veya şahin böyle filan diye mesaj yazmasın. yani burası herkezin grandepunto hakkında yazabileceği bir ortam olsun.

Auto engineeR
05/02/2007, 17:30
benim görüşüm herkez üye olabilir ve bizden farkı olmaz ama gidip te şahin hakkında konu açmasın veya şahin böyle filan diye mesaj yazmasın. yani burası herkezin grandepunto hakkında yazabileceği bir ortam olsun.

ha ok şimdi anladım..

bence grande puntosu olmayan herkes (olup olmadığını anlamanın yolunu bulduk) misafir olarak girsin. ya forum içine yazsın ama konu açamasın, ya da onlara özel alanda konuşsunlar

microab
05/02/2007, 17:31
Bulunan çözüm ne zaman hayata geçecek?

OzzY
05/02/2007, 17:44
ha ok şimdi anladım..

bence grande puntosu olmayan herkes (olup olmadığını anlamanın yolunu bulduk) misafir olarak girsin. ya forum içine yazsın ama konu açamasın, ya da onlara özel alanda konuşsunlar
neden konu açamasın ki.
yani grande punto ile ilgisi olmayan adam zaten gelmez

OzzY
05/02/2007, 17:45
Bulunan çözüm ne zaman hayata geçecek?
çözüm bulununca:icon_lol:

Auto engineeR
05/02/2007, 17:48
yani grande punto ile ilgisi olmayan adam zaten gelmez
belli olmaz abi, işsiz güçsüz çok.. ya da kötü niyetli

microab
05/02/2007, 17:51
Üyelik başvurusu için "bulunan çözüm" ne zaman hayata geçecek şeklinde sormak istedim...

OzzY
05/02/2007, 17:53
belli olmaz abi, işsiz güçsüz çok.. ya da kötü niyetli
banlarsınız olur biter yaw:banned:

Auto engineeR
05/02/2007, 17:54
ewet ozan üyelik başwurusu için ''bulunan çözüm'' hakkında bilgin war mı? ne düşünüyorsun?

kutlay
05/02/2007, 17:56
çeşitli nedenlerden dolayı buluşmalara katılamadım,
benim gerçekten puntom olduğunu kim biliyor???

misafir olayını kimse iplemez ve sallar bi punto girer içeri..
gerçekçi olalım.. herkes yazsın..
Ama bilgi bölümüne "puntom yok" olarak girsin..

Auto engineeR
05/02/2007, 17:58

işte ona çözüm bulundu kutlay 8O
basit bi şekilde kimin gpsi olup kimin olmadığını anlamak mümkün olacak

kutlay
05/02/2007, 18:01
NASIL??

plakadan sorgulansa sadece "fiat" yazıyor!

microab
05/02/2007, 18:06
Gerçekten basit ve bir o kadar çözüme yönelik bir çare düşünüldü arkadaşlar.
Yönetimdeki arkadaşlar da onaylarlarsa tabii...
Büyüksün searchandrescue...

unik06
05/02/2007, 18:58

o tarz bi oyun yapanlar..eninde sonunda anlaşılacaktır diye düşünüyorum.

o vakitte zaten.. değerli modlarımız uçururlar o elemanı 8M

searchandrescue
05/02/2007, 19:06
arkadaşlar gayet basit ve etkili bi çözüm yolu bulundu
herkezin arabasının içinde çekilmiş fotosunu isteyecez

shoparr_
05/02/2007, 19:17
ser kürsü de de yazabilirler belki ne dersiniz??

kutlay
05/02/2007, 19:20
punto.nun içinde foto çektirmek zor bi olay değil
caydırıcı ve belirleyici bir yöntem değil bence
bunun önüne geçemeyiz

adını baştan koyalım, "puntom yok" desin öyle yazışsın her konuda..

searchandrescue
05/02/2007, 19:23
punto.nun içinde foto çektirmek zor bi olay değil
caydırıcı ve belirleyici bir yöntem değil bence
bunun önüne geçemeyiz

adını baştan koyalım, "puntom yok" desin öyle yazışsın her konuda..

kutlay hemen ciddiye almışsın yok öyle değil başka bi şekilde kontrolü yapılacak

kutlay
05/02/2007, 19:28
illaki ayırım yapmak fikri bana pek parlak gelmediği için her yöntem garip geldi..

uzman
05/02/2007, 19:31
evet arkadaşlar son kararınız nedir? asacakmısınız?,yoksa yem mi yapacaksınız?:icon_lol:

BGRAYS
05/02/2007, 20:51
birisi soylesın su fıkrı merak ettım yawww

dagored
05/02/2007, 21:31
bence de forum herkese açık olmalı ama açılan konular grandepunto hakkında olmalı :araba-suren:

Punto06
05/02/2007, 21:38
Sadece Misafir bölümünde yazsın GPleri olanların bi ayrıcalığı olsun yani demi:)

x-troy
05/02/2007, 22:16
ASALIM!!!

İlahi Ozan...

nihohahahahaha:D :D :D

.. adı üstünde forum burası.. herkese açık olmalı öyle değil mi..??:icon_confused:

nasrettinhoca
05/02/2007, 22:33
Aynen devam..Yamuk olursa hallederiz...Hangi forumda bu tarz bir kısıtlama var...Bu kısıtlamaya ne gerek var...

SeZAr
05/02/2007, 22:34
Arkadaşlar ben gp aldım ama hala vermiyorlar :(

Benide atmazsın umarm .... :D

Gkhan
05/02/2007, 22:49
:fiatsmile: Ben ise bazı kurallar belirleyip böyle devam etme düşüncesindeyim.Misafir bölümüne pek sıcak bakmıyorum..:fiatsmile:

erdiyilmaz
05/02/2007, 23:13
Arkadaşlar ben gp aldım ama hala vermiyorlar :(

Benide atmazsın umarm .... :D

waLLa ben önceden de söyLedim şimdi burada yine söyLiyeyim..
"Henuz Grande Punto'm Yok" gibi bir seçenegimiz var ve üye oLurken oradan seçim yapıLabiLiyor. Bundan sonra da sadece gp'si oLanLarı üye nasıL yapabiLiriz biLmiyorum. motor şase numarasını aLsak, pLakasını vs. aLsak, onLarın dogruLugunu nasıl teyid edecegiz? bu konuda sıkıntıLar devam ediyor.

site içerisinde insanLar arasında ayrımcıLık pek hoş durum degiL. gp'si oLmayanLara diger forumLarı kapatmak pek mantıkLı geLmiyor. misaL; gp'si yok ancak gp hakkında teknik biLgi aLmak için Teknik böLümüne giremiyecek mi? bu konuda biraz daha sagduyuLu payLaşımcı düşünmek daha iyi oLur sanırım. tamam sonucunda biz sadece fiat forumu degiLiz, grande punto forumuyuz, mantıksaL oLan da gp hakkında mesajLarın geLmesidir, başka araç. hakkındaki mesajLarLa iLgiLi oLarak da görevLendiriLen modaratör arkadaşLarın iLgiLeneceginden eminim.

keyifLi forumLar 8O

h k
05/02/2007, 23:31
bencede böyle iyi herkes gelsin.

gpnin cok disindaki konular moderatörler tarafindan belli bir süre sonra kapatilabilir.

uzman
05/02/2007, 23:32
elbette,mesela ben üye olmadan önce DH den bu durumu dile getirmiş,yalan beyanda bulunmak istemediğimi bu konuda bir çözüm üretilmesinin düşünülüp düşünülmediğini sormuştum ki aracı olmayanlar için bir seçenek koyuldukdan sonra üye oldum,ayrıca başka araç fotolarına bende karşıyım,ancak bahse konu arkadaşın hareketinin de iyiniyetli olduğunu düşünüyorum ki,bazı arkadaşlarda sorulması üzerine siteye foto koyma yöntemleri hakkında yardımcı olmuşlardı,bu tür sorunlarda sitenin yeni olması nedeniyle normaldir,zaman içerisinde doğacak sorunlara çözüm üretilip,uygulamaya konulabilir diye düşünüyorum.
farklı araçlarda çoğunlukça kabul görmesi halinde belki ayrı bir başlık altında da toparlanabilir.

OzzY
06/02/2007, 00:28
fikri yeni öğrendim gerçekten dahiane :D
ama puntosu olmayanların girmemesine kesinlikle karşıyım tabii bu benim görüşüm.
herkez üye olsun grandepunto harici mesajlar silinsin :D

kutlay
06/02/2007, 00:35
ben punto almadan önce -eski- forumda çok yazdım-sorular sordum.. ve bunların bana çok faydası oldu! punto.su olmayanları almamak gaflet ve haksızlık olur bence!!

İbrahimKC
06/02/2007, 09:02
Ben anlamıyorum neyin tartışmasını yapıyoruz..
Bizim amacımız bilgi paylaşım ve G. Punto'yu biryerlere taşımak değil mi. Grande Punto'su olmayan bir insan buraya gelip, yazdıklarımızı okuyacak, sorular soracak ve belki bir Punto alacak.
Bİz Puntosu olmayan kişilere burası yasak hemşerim dersek nerede kalır birlik beraberlik.

Ben herhangi bir yassak konulmasına kesinlikle karşıyım. Huzuru bozmaya yeltenen birisi gelirse Admin ve moderatörler gerekli uyarıları yaparlar.. Kulağından tutup dışarı atarlar...

Mısafır
06/02/2007, 09:31
grande puntosu olmayanlar gelmesın demıyoruz
gp fanlarına kapımız acık ama baska marka araba degıl...
baska arabası olupda grandepunto hakkında paylasımda bulunacaksa gene gelsın. yoksa sadece serbes kursude yazabılır arabayla ılıgılı bıyerlerde ne yazzıcak...

AWD
06/02/2007, 09:38
ya buraya kaç defa yazdım hala anlamayanlar var aramızda herkeze açık olması taraftarıtyım bende okusunlar forumları bilgi edinsinler ama ayrı bi bölüm olmasının sebebi sormak istedikler soruları sormaları bizim konularımıza cvp olarak yazmamalı herkeze açık bissürü forum var biraz mantıklı düşünelim hala buranın adı dahil sadece gp forumu olduğunu unutmayalım !!!

maviş
06/02/2007, 09:53
Bence kısıtlamak dogru degil buradaki ortamı koruyacagız diye ortamdaki samimiyetten olmayalım. Bu ortamı bozacak birileri olursa eger ona göre diğer forumda yaptıgımız gibi uzaklastırabiliriz. Bence herkes Gp'yle ilgli görüslerini ve kendi görüslerini özgürce ifade edebilmelidir. Eğer bizler kendi görüslerimizi özgürce ifade edemeseydik belki bu forumda suan olmayacaktı. Bence Gp'si olanında olmayanında bu forumda katkılarının olduğunu düsünmekteyim. Ben oyumu "böyle iyi" 'den yana kullandım ve hakikatten böyle iyi bence bu kadar korkmanın bize bir faydası olmayacağını düsünüyorum.
Görüşmek üzere
hoşçakalın

OzzY
06/02/2007, 10:54
benim gördüğüm kadarıyla aslında herkez hemen hemen aynı şeyi söylüyo ama kimse birbirini anlamıyo. neden sadece sekürsüye yazabilsin ki veya açılan bi bölüme grandepuntosu olmaması grande punto forumunda yazmasına engelmi gp ile bi bağı varki gelmiş adam yazıcak buna engel koymanın mantığı nedir sen servis kısmında yazamazsın git ser kürsüde yaz diyince ne anlam kazancak asil bir forummu olcaz.

ondan sonra biz gp forumuyuz diyip diğer fiat filan başlığı açılsın diyenler var e nerde kaldı gp forumu.

bence yapılması gereken tek şey GP harici mesajlar silinir kuralını koymak gerisini gerekli kişiler halledicektir.

kalın sağlıcakla.

unik06
06/02/2007, 11:30
...

ondan sonra biz gp forumuyuz diyip diğer fiat filan başlığı açılsın diyenler var e nerde kaldı gp forumu.

bence yapılması gereken tek şey GP harici mesajlar silinir kuralını koymak gerisini gerekli kişiler halledicektir.

kalın sağlıcakla.

diğer fiat başlığı açılsın derken, böyle bir durum halinde adamlar (diğer fiatçılar) kendi arabaları ile ilgili konu,resim v.s şeylerini bunun altında açarlar ve böylece diğerlerinin (yani gp'ciler) kullandığı kısım saf gp konu,resim vs.'lerinden oluşmuş olurdu.

gurik
06/02/2007, 12:19
Etik olarak internette bilgi paylaşımının engellenmesini doğru bulmuyorum. Çünkü bizim sevgili forumumuz bilgi paylaşımı ve gp kardeşliğini öne alan bir oluşum. Bunun ileride gp kullanıcısı olacak kişilere de faydası olacağını düşünüyorum. Biz aslında bu forumda gp nin tanıtımını da yapıyoruz. Dahada önemlisi aracın kullanıcıları olarak direk gerçek ortam test verileri sunuyoruz. Sorunlara karşı ortak beyin oluyoruz. Birlikten kuvvet doğuruyoruz.
Bence bu şekilde devam etmeli. Moderatörlerimiz sakıncalı bir durumda olaya müdahale edebilirler. Çizgimiz ve seviyemiz belli. Herkese saygılar sevgiler sunuyorum.

by_yüzbaşı
06/02/2007, 23:58
arkadaşlar benim bir puntom yok ama punto hakkında bilgim var sayılabilir ve bu bilgilerime daha bir çok şey ekleyebilirim bu konu hakkında belki öncelikli olarak gp harici konu açlımasını engellemeye tabii tutulabilir. çünkü siteye gp sahibiyim diye üye olunabilir ve bunu engelleme şekline gidilemez ve resim istesenizde resim olayıda çok zor değil. bence gp hakkında konu açılmasını engellenmeli. çünkü en azından gp yok diye her insanı aynı kefeye koymak mümkğn değildir. yanlışmıyım?

Linos
11/02/2007, 17:08
Eee, netice itibariyle ne yapıyoruz???:alala:

lithium
12/02/2007, 13:59
nereden bilinecek ki adamın GP var mı yok mu??

hiç bulandırmadan devam diyorum...

OzzY
12/02/2007, 14:51
nereden bilinecek ki adamın GP var mı yok mu??

hiç bulandırmadan devam diyorum...

Bu konuda dahiane bir çözüm var.

ancak ortam durulmuşken şimdilik bişey yapmayalım diyorum.

AWD
12/02/2007, 15:26
anket bittiğine göre sonucun gerçekleştirelim bence yoksa bukadar konuşmanın bi anlamı kalmaz kimsenin güvenide kalmaz !!!

searchandrescue
12/02/2007, 16:48
bence uygulamaya koysak iyi olur

woyzeck
12/02/2007, 16:57
bence bu konunun sonu belli.aynı kalacak.zaten bunu tartışmaya bile gerek yok bence.bence mod arkadaşlar bu konuyu kapatsın artık.gp'si olmayan arkadaşlar da istediği kadar bilgi paylaşımına girebilir.eğer yanlı birşey yazan olursa da banlanır zaten.(küfür gibi)...

AWD
12/02/2007, 17:00
sonu ankette belli anket açmanın ne anlamı war o zmn oylama yapıldı sonuç belli en kısa zmnda uygulanmalı bu iş böle anket yapıp bu kadar konuşulduktan sonra saygısızlık olur anket sonuçlarına !!!! adminler göreve lütfen :)

by_yüzbaşı
12/02/2007, 17:09
peki paylaşımcılık ne oldu bu sitenin ilk adımlarından biride paylaşımcılık diye biliyodum. kimse kusura bakmasın ama gp yok diye hiç bir konu hakkında fikrimi beyan edemiyceksem paylaşımcılık nerde kaldı. üzgünüm ama düşüncem budur arkadaşlar. eğer saygısızlık yapıyorsam beni uyarın şimdiden de özür dilerim. . .

AWD
12/02/2007, 17:12
peki paylaşımcılık ne oldu bu sitenin ilk adımlarından biride paylaşımcılık diye biliyodum. kimse kusura bakmasın ama gp yok diye hiç bir konu hakkında fikrimi beyan edemiyceksem paylaşımcılık nerde kaldı. üzgünüm ama düşüncem budur arkadaşlar. eğer saygısızlık yapıyorsam beni uyarın şimdiden de özür dilerim. . .
konuyu baştan okursan nası bi sistem olcağını anlarsın paylaşımcılık sonuna kadar var bu forumda merak etme anket sonuçlanmış artık bunun mhualemesi yapılmamalı !!!

OzzY
12/02/2007, 17:28
@AWD
anket sonucuna göre paylaşıma ciddi kısıtlama var.

bide şöyle düşünüyorum iki tarafa topladığımızda yani bi kısıtlama getirilmesi ile gp harici bişi olmasın olarak düşündğümüzde oylar 35 e 31 oluyor ama
açıkçası böyle bir kısıtlama getirmek bana göre yanlış olduğu için şuana kadar bi değişiklik yapmadı ve sanırım beni aşan bazı ayarlar var erdi hallidecektir.

benide misafir üye yaparsınız.

AWD
12/02/2007, 17:31
ozzy senin gp'n var sayılır niye öle diyosun ki şimdi senin için sölenen bişey yok burda çekirdek kadroya laf yok yeni gelen ler için sölüyorum ben ayrıca 2 sini toplamanın mantığ ne onu anlamadım yani o zmn niye 4 şık war ???

microab
12/02/2007, 17:36
Ozzy anketi açan sen değilmiydin abicim--ne alakası var şimdi misafir üyelikle falan.16 yaşında üyemiz var babasının aracı misafir üye mi olacak şimdi?
Apar topar anket açılmamalıydı o zaman...

OzzY
12/02/2007, 17:41
anketi ben açtım. ve sonucunun uygulancağınıda yazdım.

benim gpm yok annemin gp si ile üye olmakla gp olmadan gelip burda fikirlerimi paylaşmak arasında fark görmüyorum
@ awd
sadece görüşümü bildirmek istedim yani gördüğümü söyledim sadece
ayrım yapılsın ve yapılmasın oalrak en basit 2 gruba ayırdım kafamda.

microab
12/02/2007, 17:43
Çok uzadı bu konu,mantık hatası var sanırım.Anket neden açıldı,bu konu neden gündeme geldi,bu konular zaten bilinmiyormuydu anket açılmadan???

Mısafir
12/02/2007, 17:55
Abicim antipatik olmayalım. GP si olmayan adamlar da gelip gidip bişiyler sorsunlar bilgi sahibi olsunlar icabederse buluşmaya katılıp araçları incelesinler bizimle tanışsınlar. Uzatmanın alemi yok. Bizim de bi aralar GP miz yoktu. Bu sitenin kurulum aşamalarında aldım ben GP mi . Ama benim GP m yok diye dur ben yeni sitenin kurulmasına katkıda bulunmayayım yada fikir beyan etmeyeyim demedim. Yani kötü niyetli adam hemen anlaşılır ve banlanır.

AWD
12/02/2007, 17:58
neyse abi konuşuldu edildi anket yapıldı sonuç belli ama gene en başa döndü ben bundan sonra bu konu hakkında hiç bişey yazmıcam :B

OzzY
12/02/2007, 18:04
en kısa zamanda sonuç uygulanıcaktır konu kilitli