PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banat marka oto yıkama fırcası kullanan varmı?

kohnesokak
11/04/2008, 15:13
Herkese merhaba,

Bu hafta sonu koçtaştan banat marka oto yıkama fırcası aldım. Daha önce hiç fırça ile yıkamamıştım. Oradaki görevli bu fırça banat tarafından otomobiller için özel imal edildi. Kesinlikle aracınıza zarar vermez. Kıl uçları cok inceltilmiş ve yumuşak. Cizik olursa zararınızı bile oderim dedi. Bana pek inandırıcı gelmedi ama fırça ile yıkamak süngerle yikamaya göre buyuk kolaylık olduğu için aldım.Ama hala kullanmadım. Aracıma zarar verebilecğinden cekiniyorum.

Aranızda kullanan varsa değerli fikirlerinizi bekliyorum.

OzzY
11/04/2008, 16:01
bence fırça her halukarda çizer

husso
11/04/2008, 18:29
benim aracım düz renk olduğu için ben fırça kullanıyorum kendim yıkadığım için daha fazla itana gösteriyorum herhalde onu için çizik göremedim süngerinde çizmediğine inanmıyorum ayrıca

Genius
11/04/2008, 19:28
Ben daha bugün kullandım. Fırçanın tabanı sarı, kılları siyah olanından mı ? Eğer bahsettiğim fırçaysa kılları bana biraz sert geldi ;)

Ah-MeT
11/04/2008, 20:07
arabanın uzerine fırçamı değirilir yaaaa

jkn20
12/04/2008, 00:43
Hiç tavsiye etmiyorum sonuçta fırça, mümkün oldukça sünger özel yıkama süngeri kullanın.
kaporta için ayrı lastik ve jantlar için ayrı

misli1
14/04/2008, 17:28
Yıllardır fırça ile yıkıyorum ama piyasa fırçası değil "BANAT" marka oto fırçası, uçları dahada inceltilmiş. Tabiki yıkama suyuna mutlaka kaliteli cilalı şampuan ve kurularken ıslak cila ile kuruluyorum. Yaklaşık 3 ayda birde renkli siyahlar icin siyah cila ile cilalıyorum.
BANAT marka oto yıkama fırçasını İstanbulda Metro Gross marketten almıştım.

Uyguladığım yıkama sıralaması :
1. Tavan
2. camlar
3. kaput
4. arka bagaj
5.kapılar üst yarısı
6. Kapılar alt yarısı ve tamponlar
7. Jant ve lastikler

Tek rakibim Ziebart:)

MACHINE
15/04/2008, 21:04
Söylediğiniz BANAT marka fırçayı bende kullanıyorum.Özellikle jantların aralarındaki kirler tamponların girintili kısımlarında ve plakalarda kullanıyorum.Düz yerlerdede kullandım kesinlkle çizmedi.Bence önemli olan kullandığınız yıkama suyunun temiz olması.Aracı yıkarken kovanın dibinde kirler biriktiği için yıkama suyunu sonuna kadar kullanmamak gerek.Ben deliksiz süngerle yıkamaya devam ediyorum zira fırça ıslanınca kılları biraz sertleşip toplanıyor.

grandecaglar
15/04/2008, 21:17
arkadaşlar ben 2 yıldır fırçayla yıkıyorum çizmedi bastırmadan yapıyorum güzel temizliyor çizik oluşmadı ama yoldan geçenler çizdi her kapıyı çizdiler :agri: