PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cut off(yakıt kesme)

sorumsuzzz
10/04/2008, 14:28
arkadaşlar bildiğiniz gibi enjeksiyonlu araçlarda vitesteyken ayağımızı gazdan çektiğimizde cut off özelliği devreye giriyor, yakıt akışını kesiyor ve motor tekerleklerden aldığı enerjiyle hareket ediyor. ama kafama takılan şuki daha önceki kullandığım araçlarda bu özellik devreye girdiğinde yol bilgisayarı 0 değerini gösteriyordu, yani hiç yakmıyordu ki mantık olarak bu sistem öyle çalışıyor. ama puntoda yol bilgisayarı 2 değerini gösteriyor. buna ilk defa rastladım acaba benim araçtamı sorun var anlamadım sizin araçlarda nedir durum bu konuyu araştıranlar varmı içinizde?

şekerlioğlu
10/04/2008, 14:35
araçta sorun yok.ayağını gazdan çekiyorsun ama araç rölanti devrinde yakıt harcamaya devam ediyor.

sorumsuzzz
10/04/2008, 14:39
araçta sorun yok.ayağını gazdan çekiyorsun ama araç rölanti devrinde yakıt harcamaya devam ediyor.

ama anlamadığım nokta neden diğer araçlarda 0 lt gösterirken bizde 2 lt gösteriyor. sizdedemi 2 değerini gösteriyor.

Auto engineeR
10/04/2008, 14:47
daha önce üzerinde uzun uzun tartışıldı, hem cut off'un nasıl çalıştığına,hem de neden diğer arabalar gibi 0 göstermediğine.

lütfen konuyu açmadan önce arama yapalım

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/4801-hadi-bakalim-su-cut-off-olayina-biraz-kafa-yoralim.html

-kiliitli-