PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi taktırmak istiyorum..?

KeOpS
05/02/2007, 01:03
arkadaslar ses sıstemı taktırmaya nıyetlendım bızdekı orjınal cd calar cıkıcatrılıp ıstedıgımız taktırabılıytoruz dımı herhangı bı sorun yasanıyomu yada ne takktırmayı onerırsınız hangı marka ve dıger extralar???

Little F.K
05/02/2007, 01:41
Ana üniten Pioneer olsun.Pioneerdan şaşma.Rahatlıkla taktırabilirsin.Modifiye bölümünde bunla ilgili konular var bakabilirsin.

Mısafır
05/02/2007, 08:47
ses sistemi tabiki taktırabılırsın
ana unıteyı ıstedıgın bır head unıtle degıstırebılırsısn bunun sana tek dezavantajı kumandayı kullanamaman olucaktır oda sımdılık ılerıde belkı buda cozulur ;) konuyu modıfıye baslıgına tasıyorum ...

civcivx
05/02/2007, 09:15
Aracın ISO elektrik sistemi standart değil. Kontağa bağlı 12V vermiyor, ona küçük bir müdahale şart. Soket aracılığı ile yaptırırsan kabloları kesme-ekleme derdin olmaz. Ayrıca farlara bağlı uç ta yok. Farı açınca ana ünitenin ışıklandırması azalmaz. Bunların hepsi aslında araçta var ama CANbus ünitesi kontrol ediyor.

Mısafır
05/02/2007, 09:19
aynen.. canbus ara devresı sart yakında cıkar oda ;)
kesınlıkle kablo kesme ısıne karsıyım

KeOpS
05/02/2007, 13:52
beyler bıraz daha kapsamlı bılgı destegı rıca etcem..LÜTFEN :D
hangı marka hangı urun neyı yaptırmam neyı yaptırmamam gıbı mesela :( hadıı cokk heveslendım..

Little F.K
05/02/2007, 14:00
Keops bütçen ne kadar.

KeOpS
05/02/2007, 14:45
bılmemkı ne kadara normalın bıraz ustu bıseyler yapabılırkı acaba benım aklımdan gecen 500 le 750 arası bısey bana uyar sımdılık

Little F.K
05/02/2007, 14:56
600-700 ytl araası 2 mid takımı bide ana ünite ile olabilir.Ama tabi bu fiyatlara çok fazla bir şey beklemek olmaz bence.

Mesela 2 takım cadence 13 cm mid takımını orta yollu bi pioneer yada sony
mp3 çalar bi teyple beslersin.Buda arabanınkinden baya bi iyi olur.Ana üniteyi takmak içinde orjinal teyp yuvaları 15 euro civarı.

KeOpS
06/02/2007, 01:11
saolasın
ama bıraz daha acık bılgı ıstıycem senden arkadasım cunku bu konuda pek tecrubem yok ve bana markalar ve neyı nasıl yaptırmama gerektıgını soylersen sevınırım :icon_rolleyes:

Little F.K
06/02/2007, 01:35
Ben kendi arabam mid takımı olarak cadence kullanıyorum.Bunların dışında teybim Pioneer.

Mid takımı olarak jbl,cadence,infinity gibi markaları düşünebilirsin.Mid takımları kapılara takılıyor.Orjinal midler sökülerek izolasyon yapılıyor ve midler takılıyor.Bu konuda MTK yani Mehmet arkadaşım daha iyi yardımcı olur.

Benim asıl tavsiyem ana ünitede pioneerdan şaşma.Bu zamana kadar istediğim sesi kendi adıma konuşuyorum Pioneer dışında bi teypten alamadım.
Deh-2850 serisinden başlayarak deh 5850 ye kadar olanları oneririm.

Böyle bi teyp taktırdığın zaman arabanın orjinal soketine uygun bi ara soket yaptırıp yeni aldığın teybe giriş yapabilirsin.Kablo kesip biçme ortadan kalkmış olur.

Vadi teknik olarak daha iyi anlatır 8O

KeOpS
06/02/2007, 18:25
tesekkur ederım arkasdasım cok sdaol bunları dıkkate alıcam..

LOST_WANTED
07/02/2007, 00:22
tesekkur ederım arkasdasım cok sdaol bunları dıkkate alıcam..

çamdibinde design by okitay var music center fiat ve punto tesisatında uzman vede ekonomik sana tavsiye edebilirim benim tesisatımı o yaptı hiç sorun yaşamadım :duel:

KeOpS
07/02/2007, 00:28
tesekkur ederım ama suan mersındeyım ben
ayrıca sen neler yaptırdın resımlerı varmı ne onerırısın vede kaca mal ettın?

LOST_WANTED
07/02/2007, 00:40
tabiki resimlere link ten bakabilirsin.

https://grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=202

rocffordfosgatep1 38cm bass + jbl gto 755,6+ jl audio komp takımı

tesisatla birlikte yaklaşık 780 800 ytl mal oldu .elinde çeşitli baslar var 30 luk isteğine göre anfi ve kompenanda var tabiki benim bütçem sınırlı olduğu için teyp alamadım orjinal teybi kullanıyorum.bass -6 da olmasına ragmen orjınal teypde volume 4 e getiremiyorum güm güm :D.çok iyi olmuyor:D .teyp de önemli :)

Little F.K
07/02/2007, 01:32
Lost Wanted senden bişey istesem :phone: Rockford 38 cm bas la bunu kaldırabilcek bi jbl yada başka bir marka bas anfisi için fiyat alabilirmisin bana?Yanlız ikisininde ayrı fiyatını alabilirsen sevinirim.:o

LOST_WANTED
07/02/2007, 01:56
tabiki alırım ama bass ın modeline göre değişiyor fiyatlar benimkisi punch 1 rockford un ılk lerınden onu bulmak artık zor(eskidi:D) modelini söylersen ona göre fiyat alabilirim. T1,P2,P3.. birde bass anfisi istiyorsun dimi mono ? jbl gto 601,1 tavsiye edebilirim. forumdan bir arkadaş almıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Little F.K
07/02/2007, 02:08
Evet bas anfisi.Erdi aldı sanırım.38 lik bas almak istiyorum ama bagaji kapatmadan seninki gibi olsun istiyorum.rockfordları da çok iyi bilmiyorum.O ayar bişey sorarsan iyi olur.Bide senin kutu port lu portsuz mu?

leo
07/02/2007, 15:35
merhaba arkadaşlar. adım bilal. bendede vals mavisi var. bende sizin gibi müzik hastasıyım ve aracıma güzel bir ses sistemi yaptım biraz abarttım ama olsun çok güzel oldu. punto ların Dynamic modellerindeki teyipler mp3 çalma özelliği var. o yüzden ben teyibi hiç değiştirmedim. uzman arkadaşım orjinalin üzerine hiç kablo kesmeden teyibin arkasına bir cihaz bağlayarak çok güzel ve güçlü bir sistem yaptı en kısa zamanda resimlerini sizlerle paylaşacağım. herkeze selamlar.

CaGRi
07/02/2007, 15:39
hoşgeldin aramıza. sistemi güle güle kullan. nelr kullandın sistemde??tesisatta neler war??

KeOpS
07/02/2007, 15:40
hosgeldın evet resımlerı beklıyoruz en yakın zamanda
kazasız cezasız surusler..

LOST_WANTED
07/02/2007, 18:39
Evet bas anfisi.Erdi aldı sanırım.38 lik bas almak istiyorum ama bagaji kapatmadan seninki gibi olsun istiyorum.rockfordları da çok iyi bilmiyorum.O ayar bişey sorarsan iyi olur.Bide senin kutu port lu portsuz mu?

benım kutu portsuz fizik öğrencisi bi arkadaşım var içine elyaf flean yapıstırdık boyle daha ıyı olcagını soyledı.kutuyu ıstedıgım ebata göre kendim yaptırdım hazır almadım yanı :) fakat anfı dolayısıyla ıyı ama aynı bası bir 601,1 jbl ıle denedım aradakı fark duyulucak nıtelıkte erdil hocam yazarsa fiyatı kaca aldığını bende sorayım neresı uygunsa ordan alırıs ;)

bass a gelınce kıcker kadar ıyı olmasada punchlarda ıyı kullananlar bılır vadi hocamda vardı sanırsam :)

Mısafır
07/02/2007, 18:51
www.otomuzikmarket.com dan kicker ve gzero urunlere bakın.. %10 - 15 ındırımımız var

hangi sub'u kullanıcaksanız bana yazarsanır arabaya gore kabın port
ve ıc malzemelerının nasıl olacagını olcurı hakkında sıze yardımcı olabılırım...

Little F.K
07/02/2007, 19:18
Vadi Fiyatlar güncel mi yoksa eski mi?Biraz pahalı geldi çünkü.

Mısafır
07/02/2007, 20:16
bana bı urun soylersen ordan sana fıyat vereyım...

Little F.K
07/02/2007, 20:44
Jbl p 1220e sub için fiyat verirsen çok sevinirim.