PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park Yerinde Kaza

padawantr
04/02/2007, 08:37
Arkadaşlar,
Dün park yerinde bir komşu ön camındaki karı temizlemeden gelip benim arabaya çarptı. Tam o esnada ben de onun önünden manevra yapıyordum. O da camının karını temizlemeden azıcık öne geleyim demiş. Ve tabii küt. Dün de acil işim olduğundan olayı bu güne halletmeye karar verdik. şimdi size sorularım olacak. sizce :
1) Olayı ertesi güne almak, sizce ne gibi bir probleme yol açar?
2) Sabah kalktığımda dün çarpışma esnasında komşumun kırılan plakalığının yerinde sağlam ve yenilenmiş bir plakalık gördüm. Bu da komşu olacak insanın olayı örtbas etme çabasına girdiğini gösterir. Bu durumda herhangi bi şiy idda edebilir miyim? Gerçi bir tanığım var.
3) Kasko'ya bu olayı anlatsam illaki trafik tutanağı mı isterler?
4) Sol kapının biraz daha arka kısmında oluşan boya istemeyen bir göçük bana ne kadara patlar (Olayı hiç bir şekilde kasko yoluyla çözemezsem)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

baycep
04/02/2007, 08:47
öncelikle çok geçmiş olsun Kerem,komşunda fazala bir hasar yok ve kaskoya ödetmeyecekse sana önerilerim var;
1. arabanı kaza yaptığın yere götür koy ancak; sana çarptığı taraf yola doğruı gelsin.
2 sonra 155 arayıp aracım park halinde iken birisi gelip çarpıp kaçmış de, onlar ya ekip gönderir,(büyük ihtimalle) yada bağlı olduğun karakola gidip tutanak tutturmanı isterler
3. sakın kazayı dah önceki gün veya günlerde yaptığını söyleme işlerin çok karışır merak etme bu şekilde kesinlikle halledersin görgü tanığını hiç karıştırma işin içine
4 Çarpan adamla konuş sonradan gidip seni şikayet etmesin ,bana çarpıp kaçmış bu kadar masrafım oldu plakalığı yaptırdım vs diyebilir vaberin olsun...

padawantr
04/02/2007, 08:55
Peki olayı "park yerinde bana biri çarpmış ve kimin çarptığını bilmiyorum" halinde gösterirsem kasko hasarsızlığı bozar mı?

baycep
04/02/2007, 08:59
eğer kaskoya ödettirirsen kesinlikle bozulur, ancak onun kaskosuna ödettirirsen hasarsızlığın bozulmaz...

padawantr
04/02/2007, 09:02
eğer kaskoya ödettirirsen kesinlikle bozulur, ancak onun kaskosuna ödettirirsen hasarsızlığın bozulmaz...

O zaman ben adamı bu işe sokarım arkadaş...
Beni ilgilendirmez, ben niye şimdi cebimden veriyorum bu parayı. dimi...

baycep
04/02/2007, 09:14
kardeş o zaman sen o şahidide sağlama al gidp adamla konuş ona sunları söylettir , benim çok acil işim olduğu için çarptıktan sonra bekleyemeden olay yerinden ayrıldım bu ifadeden sonra (trafik ona iyi bir ceza kitler), sen yukarıda dediğim gibi polisleri çağırıp arabama komşum çarpıp gitti şu an çok acil bir işim var senin masraflarını ben öderim dedi de olayı ogün olmuş gibi ayarla ancakkomşunuda ayarla ki yalncı durumuna düşme onun kaskosu varsa anacak 5000 ytl altındaki hasarları yanlış hatırlamıyorsam trafik sigortası ödüyor adam kusurluysa kaskoya bile gerek kalmaz. bir arkadaşımın başına gelmişti hasar 5000 ytlnin altındaymış ancak trafik sigortasının günü geçmişti kaskoda trafikde ödemedi..

Mısafır
04/02/2007, 11:26
kaskonu bozmak ıstemıyorsan adamın ısbırlıgı yapması lazım...
hakkını savun derım...

Linos
04/02/2007, 12:08
Kerem geçmiş olsun! Adamın yakasını bırakma derim! Dediğin gibi, niye cebinden ödeyesin ki?..
Searchandrescue'nun da başına gelmişti geçen ay, onunla da bir konuş istersen!..

gurik
04/02/2007, 12:36
geçmiş olsun Kerem. Karşı tarafta iyi niyet olmadığı açık. Bu durumda bahsettiğin küçük hasarı eğer kaskonda küçük hasar teminatı varsa oradan yaptırmanı tavsiye ederim. Bu tip işlemler hasarsızlık indirimine zarar vermez.
Çünkü rapor tutturmamakla sen de suçlu duruma düşmüş görünüyorsun.

shoparr_
04/02/2007, 13:19
çok geçmiş olsun

kutlay
04/02/2007, 13:26
geçmiş olsun..

Auto engineeR
04/02/2007, 13:36
karşı tarafla anlaşırsan senin hasarını onun kaskosu değil, trafik sigortası öder. onun kendi hasarını ise ya kendi kaskosu öder ya da adam kendi cebinden öder. adamın peşini bırakma, hakkını sawun

oz_06
04/02/2007, 13:54
gecmiş olsun... kardeş karşı tarafın da iş birliği yapması lazım bune benzer bi durum arkadaşımın başına geldi cocuk sucsuz olmasına rağmen karşı taraf bi şekilde kağıt felan imzalatmış bizim cocukda saf biraz karşı tarafın hasar + kendi hasarı ödemek zorunda kaldı. dikkat et kolpaya gelme :)

padawantr
04/02/2007, 14:59
Herkese çok çok teşekkürler, inşallah kimsenin başına kaza bela gelmez.

Arkadaşlar az önce olayı hallettim. Dün olduğu gibi aynı yerlere çektik arabalarımız. Allah'tan onun da arabada çarpmanın etkileri varmış :) Trafik geldi, tutanağı tuttu. Fakat bi şey sormak istiyorum. Bu durumda ben suçsuz isem (ki öyleyim) bana da trafik cezası kesilecek mi? ben daha önce bir kaza daha yapmıştım Paliomla, adam arkadan çarpmıştı. Orada ben ceza vs. bir şey ödemedim.

searchandrescue
04/02/2007, 15:15
geçmiş olsun

padawantr
04/02/2007, 15:18
geçmiş olsun

Saol Ercan Abi.

OzzY
04/02/2007, 16:21
auto kingde mini onarıma girerse kaskon bozulmaz rapor gerekmez. geçmiş olsun
-yazıldıysa affola okumadım-

Auto engineeR
04/02/2007, 16:26
auto kingde mini onarıma girerse kaskon bozulmaz rapor gerekmez. geçmiş olsun
-yazıldıysa affola okumadım-

ozan autoking'de 1cm çapında olan ufak göçükleri de halledebiliolar mı acaba?

microab
04/02/2007, 16:46
Ceza her iki tarafada kesiliyor diye biliyorum.
45 ytl gibi bişey...

Auto engineeR
04/02/2007, 17:49
buarada, trafikte kaza olduunda hiç bi zaman 8-8 suçlu olunmuomuş die duydum. 8-1 karşı taraf trafiğe çıktığı için weriliomuş Ramo
böyle bir saçmalık war mı? doğru mudur?

searchandrescue
04/02/2007, 18:34
buarada, trafikte kaza olduunda hiç bi zaman 8-8 suçlu olunmuomuş die duydum. 8-1 karşı taraf trafiğe çıktığı için weriliomuş Ramo
böyle bir saçmalık war mı? doğru mudur?

8/2 trafik suçudur bu, araç hareket halindeyse suçsuzda olsanız kaza yaptığınız için size verilen cezaya denir. karşı tarafın 8/8 suçlu olması için arcınızın park halinde olması gerekiyor. kazaya karışan her iki tarafada ceza kesilir.

Auto engineeR
04/02/2007, 18:37
8/2 trafik suçudur bu, araç hareket halindeyse suçsuzda olsanız kaza yaptığınız için size verilen cezaya denir. karşı tarafın 8/8 suçlu olması için arcınızın park halinde olması gerekiyor. kazaya karışan her iki tarafada ceza kesilir.
o zaman trafiğe çıkıp kurallara uygun sürüyor olmak da suç :D suçlu tarafın çarptığı yerde bulunmuş olmak :D

microab
04/02/2007, 19:32
Park halindeki aracın da park etmenin yasak olmadığı yerde bulunması gerekiyor:)

Misafir2
04/02/2007, 19:59
gecmış olsun

jeoenis
04/02/2007, 22:22
Geçmiş olsun.

ABNEW
04/02/2007, 22:37
Geçmiş olsun.Geçtiğimiz yaz benim araca da arkadan Ford Tanus çarpmıştı bilenler vardır.Tutanak tutturmuştum ben.Suçlu karşı taraftı ve tutanakta kusur oranı 10 üzerinden değerlendirilmişti.Ben hiç bir ceza ödemedim, kusurum da sıfırdı...

gurik
05/02/2007, 00:52
ewt doğru

jagar
05/02/2007, 02:03
Herkese çok çok teşekkürler, inşallah kimsenin başına kaza bela gelmez.

Arkadaşlar az önce olayı hallettim. Dün olduğu gibi aynı yerlere çektik arabalarımız. Allah'tan onun da arabada çarpmanın etkileri varmış :) Trafik geldi, tutanağı tuttu. Fakat bi şey sormak istiyorum. Bu durumda ben suçsuz isem (ki öyleyim) bana da trafik cezası kesilecek mi? ben daha önce bir kaza daha yapmıştım Paliomla, adam arkadan çarpmıştı. Orada ben ceza vs. bir şey ödemedim.

geçmiş olsun öncelikle ... tutanak tutulurken ceza yazılmadıysa daha sonra bişey yapılmaz ama eskiden çevre düzenlemesi adı altında alınıyodu şimdide ceza olarak kesiyolar kaza yapan araçlara ama dediğim gibi tutanak sırasında bi ceza yazılmadıysa sonra bişey olmaz geçmiş olsun tekrar allah daha büyüklerinden korusun ....

dejavu
05/02/2007, 06:44
@kerem hocam
öncelikle geçmiş olsun.. işlerini helledebildiğine sevindim.

padawantr
05/02/2007, 08:52
Abi sana da geçmiş olsun. Ya çok gıcık işler walla bu işler. Kimsenin başına gelmesin. İnşallah senin işler de çözülür.

Yaw GP'lere nazar mı değiyo nedir? Aynamda da kocaman nazar boncuğu da var ama... Hadi hayırlısı.

İnsan ne kadar üzerine titrerse illaki bi şiy oluyo.

x-troy
05/02/2007, 09:39
.. hepinize geçmiş olsun. nazar, nazar...

OzzY
05/02/2007, 12:07
ozan autoking'de 1cm çapında olan ufak göçükleri de halledebiliolar mı acaba?
hani pencerelerin önüne dışa doğru demir yapılıyo ya. ben mareanın bagaj kapağını vurdum 2 cm çapında göctü ve boya tamamen kalktı. çok güzel yapmışlar.

OzzY
05/02/2007, 12:11
geçen yıl cmaxe arkadan çarptılar biz ceza filan ödemedik.

herkeze geçmiş olsun.

Auto engineeR
05/02/2007, 12:50
hani pencerelerin önüne dışa doğru demir yapılıyo ya. ben mareanın bagaj kapağını vurdum 2 cm çapında göctü ve boya tamamen kalktı. çok güzel yapmışlar.

kalkan boyayı nası tamir ettiler? komple boya mı yapıldı?

OzzY
05/02/2007, 14:36
ben görmedim gidemedim ama komple boyamamışlar amerikan sistem demişler sanırım sadece o bölge boyanmış

padawantr
06/02/2007, 17:03
Arkadaşlar az önce trafik raporunu aldım kazanın. Suçu karşı tarafa vermişler, ve benim için herhangi bir ceza vs. yok. Haber vereyim dedim.

uzman
06/02/2007, 17:07
gözün aydın,tekrar geçmiş olsun.

Mısafir
06/02/2007, 18:02
Geçmiş olsun kerem.

padawantr
06/02/2007, 18:12
Geçmiş olsun kerem.

Saolunnn... ama teknik kısımda Göçük isimli topic'e de bir bakın bi soru sordum.

otoritec
06/02/2007, 19:30
ee kardiş nolcak şimdi hasar noldu vs.?

ABNEW
06/02/2007, 20:09
Geçmiş olsun bundan sonraki iş sigortanın...

padawantr
06/02/2007, 20:40
ee kardiş nolcak şimdi hasar noldu vs.?

Ya gitcem ve servise bırakacam. Kasko halletcek. Boyayı da yiyecek ama olsun daha önce de dediğim gibi her gün orayı göçük görüp canımı sıkmaktansa gider boyatırım daha iyi.

LOST_WANTED
07/02/2007, 00:33
öyle walla carpan adam sorun yapsaydı sana vurdugu yerden sende ona vurup trafik cağırabilirdin park halindeyken :D :D :D uhmauahuah şok olurdu adam:D

ya bendede ufak tefek vuruklar var ceza olayından dolayı nasıl yaparım dıye düşünüyordum.karakola gidip direkt tutanak mı tutturayım ? yoksa ekibi park hainde olan yere mi çağırmalıyım ? ceza ödemiyor olmak güzel.