PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Site Teknik Yetkilileri

xmen
28/03/2008, 16:31
merhaba,

Ana sayfadaki reklam (kemal oto) her sayfa açıldığında refresh oluyor ve sayfanın loading süresini uzatıyor. Performans anlamında gözlemleme yapıldı mı ? sayfalar zar zor açılıyor bu yüzden. bu arada kendi pc imde 2 gb ram 2 ghz işlemcim var. ama sitede sayfalar arasında gezinmekte zorlanıyorum. dikkate alınabilir mi. tşk..

oguzhan ozcan
28/03/2008, 16:50
Vallahi sabahtan beri sürekli giriyorum siteye pc'de 512+256 ram var ne hiç kasmıyor...

Scorpex
28/03/2008, 17:00
walla bende de oluyor ama bazen hızlı bazen yavaş açılıyor hiç etkisi yok diyemem. Zaten refreshlerde yavaş işlem yapıyor bu forumun arayüzü veya host ile alakalı olması lazım.

Ama konunun kemal oto ile hiç bir alakası yoktur. burada benim reklamım olsada aynı şeyi söylerdim. ayrıca femoli :Ç

xmen
28/03/2008, 17:05
walla bende de oluyor ama bazen hızlı bazen yavaş açılıyor hiç etkisi yok diyemem. Zaten refreshlerde yavaş işlem yapıyor bu forumun arayüzü veya host ile alakalı olması lazım.

Ama konunun kemal oto ile hiç bir alakası yoktur. burada benim reklamım olsada aynı şeyi söylerdim. ayrıca femoli :Ç

:) kemal oto ile alakası yok tabi :)

xmen
28/03/2008, 17:28
merhaba,

Ana sayfadaki reklam (kemal oto) her sayfa açıldığında refresh oluyor ve sayfanın loading süresini uzatıyor. Performans anlamında gözlemleme yapıldı mı ? sayfalar zar zor açılıyor bu yüzden. bu arada kendi pc imde 2 gb ram 2 ghz işlemcim var. ama sitede sayfalar arasında gezinmekte zorlanıyorum. dikkate alınabilir mi. tşk..

bağlantı hızım 2042.3 kbps

erdiyilmaz
28/03/2008, 17:45
swf dosyası 21 kb,
yavaşLık hosting kaynakLı, gün içinde bazı saatLerde yoğunLuğa bağLı oLarak yavaşLık oLmaktadır. banner var ya da yok oLması durumu degiştirmemektedir.

swf bLocker programLarıyLa, animasyonLarı engeLLeyebiLirsiniz, saygıLarımLa.

xmen
28/03/2008, 17:46
swf dosyası 21 kb,
yavaşLık hosting kaynakLı, gün içinde bazı saatLerde yoğunLuğa bağLı oLarak yavaşLık oLmaktadır. banner var ya da yok oLması durumu degiştirmemektedir.

swf bLocker programLarıyLa, animasyonLarı engeLLeyebiLirsiniz, saygıLarımLa.

tşk..

kolay gelsin

femoli
28/03/2008, 18:16
Arkadaşlar üstüme alınmıyorum estafurullah :) doğru arasıra yapıyor ama bunun bannerla bir etkisi olurmu bilmem bende 512 ddr 400 var bir adet :D sabahtan akşama kadarda takip ediyorum bütün topicleri tıkır tıkır açıyor belki hattan kaynaklı bir sorun yaşamış olabilirsin çünkü arasıra özelliklede akşamları yavaşlama oluyor :)

ABNEW
28/03/2008, 19:41
Arkadaşlar üstüme alınmıyorum estafurullah :) doğru arasıra yapıyor ama bunun bannerla bir etkisi olurmu bilmem bende 512 ddr 400 var bir adet :D sabahtan akşama kadarda takip ediyorum bütün topicleri tıkır tıkır açıyor belki hattan kaynaklı bir sorun yaşamış olabilirsin çünkü arasıra özelliklede akşamları yavaşlama oluyor :)

Mehmet sorun sende çık aradan:D:D

Benim bilgisayarımda da sayfalar hemen açılmıyor.Kısa bir süre bekliyorum ben de...

femoli
29/03/2008, 09:34
Arda sen aracını nereye park ediyordun canım ben bir ziyarete gelecemde :D:D

ABNEW
29/03/2008, 16:40
Arda sen aracını nereye park ediyordun canım ben bir ziyarete gelecemde :D:D

Odama kadar çıkartıyorum:):D

femoli
29/03/2008, 17:32
:gatherin::-):-):-):siritma:

daha başka smile bulamadım allah senin iyiliğini versin ..

Akşam misafirliğe geliyorum o zman :)

ABNEW
29/03/2008, 17:40
Ayıp ettin tabiki:)

Ziyaretçi047
29/03/2008, 19:04
Banner hiçbir şekilde etkilemiyor. Hatta ilk açılan o oluyor. En hızlı banner açılıyor. Bağlantı yavaşlığından ve sql hızından ötürü forum arkasından geliyor.

dejavu
29/03/2008, 22:52
aaalooo.. ::)))) çekil aradan anakara.. ::))))) kaldır linklerini.. ::))))))

Ah-MeT
30/03/2008, 22:35
aracı odana cıkarıyorsun ozaman anahtarı evin onundeki parka koyuyorsun galba:)

xmen kardes senin bilgisayarın baya sağlammış:) da sorun bunda degilki sitede cok fazla kullanıcı olunce yavaslıyor buda host la alakalı olması lazım...

Baran
04/04/2008, 11:05
merhaba,

Size katılıyorum, her döngüde bu reklamın çıkması hoş değil bence, sorun sadece forumun yavaş olası değil bence, birazda görüntü hoş olmuyor galiba.

OzzY
04/04/2008, 15:54
Reklamların sitenin genel görünüşünü bozmamasına ve boğmamasına özen gösteriyoruz.
Her sitenin bir takım maddi giderleri vardır ve bunları karşılamanın en ideal yolu reklamlardır.

Linos
04/04/2008, 23:01
Arkadaşlar biraz insaflı olun. Bu site bedava yürümüyor. Host masrafı, kartvizit, sticker, vs. masraflarımız var. Bunlar için reklam almak zorundayız. Gerektiğinde cebimizden de veriyoruz ama bir yere kadar.

Başka sitelerde görmüşsünüzdür, bütün sayfa reklamlarla dolu. Biz sadece bir tane reklam alıyoruz, lütfen başka türlü bir çözümünüz varsa bize iletin ama şu anda tek seçeneğimiz bu.

Sitenin yavaş açılma problemi var, haklısınız. Ama bu reklamdan değil, host'dan kaynaklı bir durum. Onu da değiştirmemiz için nakite, dolayısıyla reklama ihtiyacımız var.

Ah-MeT
05/04/2008, 00:18
Arkadaşlar iyi akşamlar...
Linos(Murat) kardeşim çok haklı...
Ben Ankara'ya gittiğimde sağolsunlar o akşam benimle hoş vakit geçirmeye çalıştılar ama ben şunu farkettim; Akılları siteyi daha güzel hale getiririz, bunun için gerekli olan parayı nasıl ve nereden buluruz diye kara kara düşünüp duruyorlardı...
Bizden de çözüm ile ilgili bir yol gösteren olamayacağına göre(hadi işler iyiyken olsa şirketler maddi destekte bulunurlar diyelim ama bu zor zamanda herkes eve götüreceği ekmeğe parayı nasıl temin edeceğini düşünüyor kara kara...)
Birde bu arkadaşlarında geçinderecekleri evleri varken bu işlere nasıl para ayıracaklarki???
O yüzden sızlanacağımıza; bu arkadaşlara bu konuda nasıl yardımcı oluruz bir düşünelim değil mi???

Saygılar...
site yawas açılmış felan bunları şahsen ben problem etmiyorum sonucta acılıyor bu bana yetiyor bilgilerimi paylasıyorum sizlerden bilgi alıyorum bigi paylaşımı oluyor... atilla abinin dedigi gibi bu arkadaslarımızında gecindirecekleri evleri var bu işlere ekstra para verirlerse zor durumlarda kalabilirler. sitedeki reklamlardan rahatsız olmak yerine daha cok sevinip bu arkadaslarımızın zor durumda kalmadıklarını dusunelim ve eger imkanımız varsa sitemize destek vermek icin reklam verelim... saygılar

femoli
05/04/2008, 08:55
Diğer bir alternatif te üyelerden para toplamak eğer bu kabul edilirse reklamları kaldırabiliriz memnuniyetle seve seve .Arkadaşlar gerçekten bir forum sitesi değip geçmeyin çok büyük masrafları var artık günden güne çoğalıyoruz barındığımız host firması bizim isteklerimizi karşılamıyor daha kapsamlı bir hosta geçmemiz gerekiyor bunun içinde yılda 3 500 ytl gibi bir rakama ihtiyacımız var +sticker +kartvizit vs vs yani yıllık 5 000 ytl gibi bir harcamamız olacak ,şimdi soruyorum reklam olayına karşı çıkan arkadaşlara bir öneriniz varmı yada biz bu parayı veririz veya toplamanıza yardımcı oluruz gibisinden eğer ortaya güzel fikir atılırsa bir daha asla reklam almayız reklamlarıda siler geçeriz ..

Şimdi değerli düşüncelerinizi yazın bakalım bekliyoruz....

xmen
06/04/2008, 11:26
konu nerden nereye gelmiş? baran bey in söyledikleri beni bağlamıyor. sadece reklam link loading süresi ile ilgili teknik bir soru sordum. onun da cevabını erdi bey verdi ve tşk ettim. diğer konularda ise ( site reklam gideri yıllık ihtiyaçlar vs.. ) site yöneticilerinin kendi aralarında planlaması gereken konulardır. tşk, iyi forumlar..

OzzY
06/04/2008, 14:17
konu nerden nereye gelmiş? baran bey in söyledikleri beni bağlamıyor. sadece reklam link loading süresi ile ilgili teknik bir soru sordum. onun da cevabını erdi bey verdi ve tşk ettim. diğer konularda ise ( site reklam gideri yıllık ihtiyaçlar vs.. ) site yöneticilerinin kendi aralarında planlaması gereken konulardır. tşk, iyi forumlar..
Bunu zaten planlıyoruz ve elimizden gelen en iyi hizmeti sunuyoruz. Ancak reklamlara karşı yazılanlara karşı. yukarda yazılanlar yazılmalıydı

Linos
06/04/2008, 14:18

Senin açtığın başlıkla ve sorunla alakası yok zaten Kerem, üstüne alınma... ;)

xmen
06/04/2008, 14:23
Senin açtığın başlıkla ve sorunla alakası yok zaten Kerem, üstüne alınma... ;)

ok :) anlaşılmıştır :)

tolgaank88
14/04/2008, 18:06
ya ufacık bi reklamın kime ne zararı var arkadaşlar yapmayın etmeyin şu an karşımızda duran forumu yaratmak yönetmek kolaymı reklama karşı olan arkadaşlar buyurun eyerki biz yaparız diyorsanız sizler yönetici olun.bize tabi basit geliyor bazı şeyler vay geç açıldı vay şöyle oldu siz duğa edinki açılıyor ya açılmasa ne olacak?

evet arkadaşlar bencede ne mutlu bize ki boyle bi forumumuz boyle bi sitemiz var,yahu yeri geliyor ailemizle paylaşamadıklarımızı paylaşıyoruz,oneriler alıyoruz,buluşuyoruz,eğleniyoruz,tartışıyoruz ve mantıklı sonuçlara bu şekilde ulaşıyoruz,yolda gorunce bir sellektör yapıp selamlaşıyoruz,araçla ilgili bi sorunumuz oldugunda ilk servise gitmektense once burdan bilgi alıyoruz ve bu bilgiler dogrultusunda neler yapıldıgının farkına varıyoruz ve daha sayamıycağım milyonlarca şey,site varsın 30 dakika sonra açılsın ben bunları bu site sayesinde yapabiliyorsam 30 dakika beklemeye razıyım...lütfen herkesten biraz daha anlayış ve ufacıkda olsa bi teşekkür...