PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar Grandemi satıyorum :(

hulger
28/03/2008, 12:03
Selam arkadaşlar,
Ne yazık ki çok sevdiğim Grande Puntomu ehliyetime 2 yıl el konduğu için satmak zorunda kaldım. Sonuçta 2 yıl yatacak boş yere.
Puntomun özellikleri:
2007 model (Temmuz 2007 çıkışlı)
Granit Gri
1,3 M.Jet Dynamic 75 hp
14.000 km'de
25,500 ytl istiyorum.

ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

kobege
28/03/2008, 12:16
geçmiş olsun..
hayırlı satışlar...

anvil
28/03/2008, 12:38
neden el kondu, eğer özel değilse

hulger
28/03/2008, 12:45
2 defa alkollü araç kullanırken yakalandım 1 nci seferinde 52 promil ikinci seferinde 80 promille ilkinde 6 ay alınmıştı 3 ay sonra tekrar yakalanınca (ki oda yılbaşı gecesi evden sigara almaya çıkmıştım ) 2 yıl el kondu.

muratde
28/03/2008, 13:14
arabasını seven alkollü olarak kullanmaz.sonrada arabamı seviyorum diyorsun nasıl çelişki arkadaşım bu.ama seçim senin tabiki allah kimseye alkolden sattırmasın arabasını.

hulger
28/03/2008, 13:47
Arabamı sevmem alkolü sevmeme engel olmasa gerek, aslında alkollü direksiyona geçmek son derece yanlış ama tipik türk düşüncesiyle o kadar alkolden bir şey olmaz diyerek bir çoğumuzun yaptığı bir şey sırf alkol değil hız yaparkende aynı düşünce bir şey olmaz. Asıl buradaki acı durum yasalarımızın ne kadar dengesiz olduğu neden diyeceksiniz. Bakın tamam ben yapmamam gereken birşeyi yaptım alkollü araç kullandım. nerede nasıl yakalandığım tartışılır ama kanun kanundur sonuçta kapının önünde yakalansan genede değişen birşey yok. Ama ben alkol metreye üfledim ve kanımdaki alkol değerine belli bir ceza aldım sınırı geçtiğim için tamam eyvallah kanun demişki 50 promili geçmeyeceksin. Peki ben alkol değilde esrar içseydim hap atsaydım yada başka bir uyuşturucu madde nasıl anlayacaktı. Diyebilirsiniz ki hastaneye götürür kan testinden çıkar. Peki ya ben esrarı içtim ama haraketlerimi kontrol edebiliyorum polis çakmadı ama reflekslerim araç kullanacak kadar iyi değil. üfledim cihaza sonuç sıfır ne oldu şimdi. bence bunu alkol metre ile değil bir şekilde refleks ve dikkat testi geliştirip ona göre yapsınlar. Yoksa bu sadece benim gibi 2 yada 3 bira içen adamlara bira yı bırak esrar iç ot iç demekten başka birşey olmuyor. 2 bira içenle zil zurna sarhoş olan adamı aynı kefeye koyamazsın. artı ben 5 bira içerim hiç birşey olmaz sen 1 bira içersin yolda yürüyemezsin bunlar görecili değerler kişiye göre değişen olaylar. Benim ehliyetimi aldılarsa esrar , hap vb. şeyler içen elini kolunu sallaya sallaya ve benden çok da büyük potansiyel tehlike taşıyarak trafikte dolaşanlarında bir şekilde kontrolünü yapabilmeliler.

oguzhan ozcan
28/03/2008, 13:59
Hakan bey bazı konularda haklısınız aslında ama kanun sonuçta.Geçmiş olsun demekten başka bişey kalmıyor bizlere.Hayırlı satışlar...

kobege
28/03/2008, 14:13
promil oranına bakılırsa baya bi alkol tüketimi yapmışsın galiba...

hulger
28/03/2008, 14:23
Teşekkür ederim. Ama inanın caydırıcı bir kanun. ben sadece küçük bir öz eleştiri de bulundum. Arada bilmeyen arkadaşlara belirteyim bilgi vahabında ilk alkollü olarak yakalandığınızda 450 ytl civarı bir para cezası ve araç bağlanıyor yanınızda ehliyetli ve alkolsüz biri yoksa ayrıca ilk sefer olduğu için 6 ay ehliyetinize el konuyor. İkinci seferinde ikinci defa ki 6 ay dolduktan sonra da olabilir 5 yıl geri ye sayılıyor 5 sene içinde bir daha yakalanırsanız 2 yıl ehliyete el konuyor 600 ytl alkollü araç kullanmaktan eğer ilk 6 ay içerisindeyseniz ehliyeti geri alındığı halde araç kullanmaktan bir 600 ytl daha ve kullandığınız araç sizin üzerinize değilse şirket yada ailenizin arkadaşınızın falansa plakayada 600 ytl ceza kesiliyor. ayrıca savcılığa sevk ediliyorsunuz. 3 üncü seferinde 5 yıl süre ile ehliyete el konuyor ceza tam emin değilim ama 800 küsür lere çıkıyor gene aynı şekilde 3 üncü yakalnışınız ehliyetinize el konulan süre içerisinde olursa bu sefer bir tane daha 800 size ve 800 plakaya ve 2 aydan az olmamak koşuluyla hapis cezası artı alkol tedavisi 4 ncü seferinde sürüesiz geri alınıyor ve para ve hapis cezaları katlanarak gidiyor.

herkese iyi günler ve alkolsüz sürüşler diliyorum. Başkalarının canına mâl olmadan alkollü araç kullanıyorsak bırakalım ehliyette geri geri gelir parada ama aldığımız bir can hiçbir zaman geri gelmez ve bunun altından kalkamayız. Beni yakalayıp *********************** gerekli işlemi yapan trafik polisi arkadaşları çok ciddiyim tebrik ediyorum kendilerine helal olsun dürüstlükleri için umarım tüm polislerimiz bu şekilde dürüst olurlar bundan sonra. Benim ehliyet gitti en azından bende artık bu ülkede dürüst polislerin var olduğuna inandım. (Giren çıkan bana ama olsun eşek olana az bile :) )

muratde
28/03/2008, 14:29
o zaman tercihini yapacaksın bu kadar basit hakan kardeşim.ya araba yada alkol.bizde içiyoruz ama araba kullanırken değil.haaa eyvallah kanunlar falan demişsin gerçekten saçma sapan kanunlar var haklısın ama kanunlarada karşı gelindiğinde çok güzel yaptırımlar var.bırakalımda kanunların saçma sapan olduğunu o kanunları çıkaranlar düşünsünler.bizede sadece kanunları uygulamak kalsın.

kobege
28/03/2008, 14:30
aleti üfledikten sonra geçmiş olsun zaten , o saatten sona bişi yapamazlar...
olsa olsa üflemeden önce olur....

tempesty
28/03/2008, 14:34
Geçmiş olsun arkadaşım test konusunda sana katılıyorum alkol kişiye göre çok göreceli bir kavramdır ben 7 şişe içer teknik resim bile çizerim ama başkası 1 şişe içer ayakta duramaz..Sonuçt televizyonlarda belgesellerde vs seyrediyoruz sürekli amerikan polislerinin alkol testleri genelde çizgü üzerinde yürütme,işaret parmağınla gözün kapalı burnuna dokunma gibi yöntemler oluyo,bizde de böyle bişey yapsalar daha sağlıklı olur tabii ki tek başına promil cihazı hem yeterli değil hemde adil değil ama olan olmuş bir kere sıkma canını...

ABNEW
28/03/2008, 15:16
Geçmiş olsun Hakan, hayırlı satışlar...

binbirtanem
28/03/2008, 16:32
hakan araca eksra bir eklenti varmı? varsa yazarmısın lütfen? eğer bügün yazabilirsen çok iyi olucak. çünkü yarın sabah gp sahibi olmak için galeriye gidicem. 1,3 dynamic için 29 bin , 1,4 için ise 25 bin verdiler aradaki fark beni zorladığı için mecburen benzinli alıcam. zaten yılda yapacağım max. 12 bin km olur. eğer anlaşabilirsek senin araç neden olmasın ?

anvil
28/03/2008, 16:32
geçmiş olsun. ben de geçen hafta 80'le ceza yedim. polis dedi ki 65'e bile yazıyoruz. iyi de o yolda sabah yada akşam trafiğinde zaten 80in altında gidersen trafik tıkanır. gündüz sakin olunca ne farkı var. 80le ceza yenir mi şimdi dedim. 50-60 ile trafik mi ilerler. bu soruyu bana mı soruyorsun yoksa polise dedi. eğer bana soruyorsan haklısın ama polise soruyorsan kanun bu elden gelen birşey yok dedi.

ekorkut
28/03/2008, 16:37
Arkadaşım geçmiş olsun. Bu arada senin de 2 yıllık süren dolmadan rehabilitasyon görmen ve sertifika alman gerekiyor emniyetten. O kursların açılma tarihleri bazen çok sarkabiliyor, bu yüzden ilk yakaladığın kursa kayıt ol ve biran önce sertifikanı al. Bu arada olur da tekrar ehliyetsiz araba kullanman icap eder ise bence şimdiden cezasını da öğren. Çok ama çok ciddi yaptırımları olabilir.

binbirtanem
28/03/2008, 16:44
ceza konusunda 7 yıl önce yakın bir arkadaşımın başına gelen olay aynen şöyle. bilirsiniz önceden alkollü yakalınınca nöbetçi mahkemeye çıkar ve ona göre ceza alırdınız. bizim arkadaş 53 promille yakalındı ve diğer yakalanan sürücülerle o gece nöbetçi hakim karşısına çıkınca konuşma aynen şöyle geçmiş, tabi diğer tüm sürücüler 90-100 üstüymüş. teker teker hakim ifade alırken sıra bizimkinde(tam bir temel fıkrası gibi) Hakim:"ne o yeni mi içmeye başlamıştın?" arkadaş:" dükkandan çıkarken arkadaşla bir ufak bitti eve dönüyordum" hakim: "bundan sonra otobüsle dönersin eve buda sana ders olur" arkadaş:"53 promil için ehliyetime el mi konulcak? yapmayın hakim bey." hakimden son cümle:" arkadaşım 53 le karşıma gelmişsin rapor tutulmuş. onu buraya gelmeden önce memur arkadaşlarla anlaşıcaktın. yapıcak bişey yok 6 ay ehliyetsizsin" hala ara sıra geyik konusu olur aramızda..

mustafa
28/03/2008, 17:41
iyi olmuş hem de çok iyi olmuş. Senin alkol alıp kendi can ve mal güvenliğinle oynama hakkın olabilir ama karşındakinin can ve mal güvenliğiyle oynamaya hiç hakkın yok.Çok bencilce davranıyor insanlar. Yalnız kendini değil başkalarını da tehlikeye atıyorsun.

hulger
29/03/2008, 00:38
Araçımda herhangi bir eklenti yok. Zaten pek yapacak fırsatımda olmadı sadece Sonax NanoPro Boya koruma ve iç koruma var.

cgty
30/03/2008, 17:09
bence burda alkolün değil sigaranın zararı söz konusu :=)... sigara kullanmasaydın gece bakkala alkolle gitmeyebilirdin :D

Ziyaretçi047
30/03/2008, 17:58
Geçmiş olsun arkadaşım. İyi satışlar diliyorum.

kanzler
01/04/2008, 01:33
Arabamı sevmem alkolü sevmeme engel olmasa gerek, aslında alkollü direksiyona geçmek son derece yanlış ama tipik türk düşüncesiyle o kadar alkolden bir şey olmaz diyerek bir çoğumuzun yaptığı bir şey sırf alkol değil hız yaparkende aynı düşünce bir şey olmaz. Asıl buradaki acı durum yasalarımızın ne kadar dengesiz olduğu neden diyeceksiniz. Bakın tamam ben yapmamam gereken birşeyi yaptım alkollü araç kullandım. nerede nasıl yakalandığım tartışılır ama kanun kanundur sonuçta kapının önünde yakalansan genede değişen birşey yok. Ama ben alkol metreye üfledim ve kanımdaki alkol değerine belli bir ceza aldım sınırı geçtiğim için tamam eyvallah kanun demişki 50 promili geçmeyeceksin. Peki ben alkol değilde esrar içseydim hap atsaydım yada başka bir uyuşturucu madde nasıl anlayacaktı. Diyebilirsiniz ki hastaneye götürür kan testinden çıkar. Peki ya ben esrarı içtim ama haraketlerimi kontrol edebiliyorum polis çakmadı ama reflekslerim araç kullanacak kadar iyi değil. üfledim cihaza sonuç sıfır ne oldu şimdi. bence bunu alkol metre ile değil bir şekilde refleks ve dikkat testi geliştirip ona göre yapsınlar. Yoksa bu sadece benim gibi 2 yada 3 bira içen adamlara bira yı bırak esrar iç ot iç demekten başka birşey olmuyor. 2 bira içenle zil zurna sarhoş olan adamı aynı kefeye koyamazsın. artı ben 5 bira içerim hiç birşey olmaz sen 1 bira içersin yolda yürüyemezsin bunlar görecili değerler kişiye göre değişen olaylar. Benim ehliyetimi aldılarsa esrar , hap vb. şeyler içen elini kolunu sallaya sallaya ve benden çok da büyük potansiyel tehlike taşıyarak trafikte dolaşanlarında bir şekilde kontrolünü yapabilmeliler.

:siritma: cok guzel yazmıssın........ İnan bu konuda polisler de dertli.

Başıma şöle bır olay geldı denızlı de arkadasla restauranttan cıktık 5 dakka sonra polis cevırdı tabı alkol var ıkımızde de
nese bıze yazdı cezayı ehlıyetı falan aldı sonra arkamızdaki arabada 3 tane genç var polis onların soforune de üfletti çıkan sonuç 0 sonra polis döndu bana dedı kı:
Bak dedi bunlar haplanmıs ya da vb seyler ıcmıslerkewlpics:) ama yapacak bısey yok adamlarda 0 cıktı ve saldılar onları yanı onlarda bu konudan dertlı anlıyacagın

gercekten cok uzuldum ehlıyetının gıtmesıne..
keske bıraz daha dıkkatlı olsaydın

hulger
15/05/2008, 17:10
Selam arkadaşlar,
2007 model (Temmuz 2007 çıkışlı)
Granit Gri
1,3 M.Jet Dynamic 75 hp
14.000 km'de
25,000 ytl istiyorum.
hatasız bir araçtır.

ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

tolgaank88
15/05/2008, 17:13
hayırlı satışlar,fotoğraf eklerseniz daha kolay satabilirsiniz aracınızı :)

Ah-MeT
15/05/2008, 17:24
hayırlı satışlar insallah istediginiz fiyata satarsınız...

erdiyilmaz
16/05/2008, 02:28
hakan bey; daha önceden verdiğiniz iLan iLe, son açtığınız iLan konunuz birLeştiriLmiş, mesajLar tarih sırasına göre düzene konmuştur. biLginize.

mustafaf
16/05/2008, 11:49
gecmıs olsun.hayırlı satıslar...

jackal
16/05/2008, 23:38
Hayırlı satışlar, hayırlı müşteriler Son olarak düşündüğünüz rakam nedir acaba ? özelden de yazabilrisiniz

sezginpunto
17/05/2008, 23:11
bence burda alkolün değil sigaranın zararı söz konusu :=)... sigara kullanmasaydın gece bakkala alkolle gitmeyebilirdin :D
:) ince ve haklı bi detay bence :)

batiburada
18/05/2008, 22:38
konu açarak ilan verebilirdiniz,başka arkadaşın ilanında hoş olmamış...