PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taş Lekelerini Nasil Giderebilirz?

alipckopat
27/03/2008, 21:44
Arkadaşlar öncelikle merhaba benim bolero kırmızısı bir puntom var memleketten gelince mıcırlı yolda arabama taş sıçradı haliyle içim gitti geç olmadan arabayı kenara çektik ama durum içler acısı tamponda ve ön kaputta taş vurukları oluştu çok üzüldüm.Aracın kırmızı olması nedeniyle çok belli oluyor ben aracı boyatma taraftarı değilim ama böylede olmuyor eyer birazda olsa görüntüsünü düzeltebilecek fikirleri olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum lütfen...

KISACASI BU TAŞ VURUKLARI NASIL GİDERİLİR...:-rip::surrende:

alipckopat
27/03/2008, 22:15
ARKADAŞLAR KİMSENİN BU KONUDA FİKRİ YOKMU LÜTFEN!!??

OzzY
27/03/2008, 23:02
hafif olanlar pastacila ile bi derece kapanır ancak boya tamamen kalktıysa boya şart

Auto engineeR
27/03/2008, 23:27
büyük iht boya kalkmıştır. bunlar için rütuş kalemi öneririm. ben turtle wax ın rütuş kalemi hediyeli renkli siyah cilasını kullanıyorum. rütuş kalemi 6 ay kadar dayanıyor,atmıyor. tam bolero kırmızısı gibi bordo rengi de wardı aynı cilanın ;)

boyatırsanız yazık olur, rütuşla uzaktan kesinlikle belli olmuyor :)

ORACLE
28/03/2008, 09:34
Eğer Boya kalktı ise kaputun altındaki boya kodu ile bir oto boyası satan yerde rötüş boyası yaptırıp bu açıkları en ince bir sulu boya fırçası ile kapatmanızı tavsiye ederim.
Ben o şekilde yaptım. Hiç te rötüş yapıldığı belli olmuyor

cgty
28/03/2008, 10:18
bence, eğer boya kalkmışsa boyat arabanı, parça değişmedikten sonra ve aracının tüm bakımlarını serviste yaptırdıktan sonra aracını satarken ''boyama'' 'dan fiyatının düşecegini düşünmüyorum aracının.

mustafaf
26/05/2008, 18:22
fıat servıslerınde boya koruma yapıyorlar.onu yaparkende tas lekelerınıde rutus yapıp cıla cekıyorlar uzerıne orjınalden bır farkı kalmıyor gıbı bısey.ucret konusuna gelınce; motor koruma,boya koruma,jant koruma(celık jant ıse yapıolarmıs nası bıse bılmıyom),doseme koruma toplamını 250YTL ye yapıyorlardı en son.sadece boya korumanın fıyatını bılmıyorum...

Ah-MeT
26/05/2008, 18:33
boyası atmış olan kısımları malesef boyatacaksınız... yada rutuş

ismetarisal
26/05/2008, 21:35
arkadaşım bende de aynı dert var.hatta aynı konuyu ben de açmayı düşünüyordum.ben de düşüncesiz bir sürücünün kurbanı oldum mıcırlı yolda.ben yaklaşık olarak 40 km ile giderken diğer araç beni yaklaşık olarak 100 km ile geçti sonuç tahmin edeceğiniz gibi berbat:(
forumdan okuduğum kadarı ile turtle wax ürünleri faydalıymış ve buna güvenerek rötuş kalemi,siyah renkli cila bir de sıvı cila siparişi verdim.yakında uygulayıp burada sonuçları gösteririm.olmazsa kasko şirketim ile görüştüm auto king e gitmemi tavsiye ettiler en yakını bursa da.en son çare bize bursa yolları gözükür.