PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazılan mesajların silinmesi.

ufuk61
26/03/2008, 10:51
Arkadaşlar son zamanlarda yaklaşık iki haftadır birşey dikkatimi çekti şahsen kendi yazdığım bir mesajı birgün sonra göremiyorum hani yazdığım mesajdada ne küfür ne ahlak dışı bir konuşma nede formun kurallarını bozacak bir sözde bulunuyorum,Tartışmaya acık bir mesaj ın silinmesi değil ileri boyuta gelindiğinde kitlenmesi gerekiyor,baktım konuda kitlenmemiş ama yazdığım mesajlar silinmiş şahsen bu benim düşünceme yapılmış bir saygısızlık olarak görüyorum.Yönetici arkadaşlardan yahut mod. arkadaşlar dan bu konu hakkında bir bilgi alabilirsem şahsım adına cok memnun olacağım.

erdiyilmaz
26/03/2008, 12:05
zaman zaman konuLar siLiniyor, konu siLinince doLayısıyLa içerisine mesaj atmış kişiLerin mesajLarı da siLiniyor.

şahsınıza özeL, aradan tek tek mesaj siLimi forum kuraLLarı çerçevesinde aykırı buLduğumuz mesajLara uyguLanan bir durum. aynı şeyLer konuLar için de geçerLi, yani eğer konu içerisinde forum kuraLLarına aykırı bir durum tespit ediLirse, haber vermeksizin gereken işLem yapıLmaktadır (düzeLtme, siLme, kaLıcı siLme vs.)
(dipnot: konu-mesaj arası farka da dikkat edeLim: mesaj siLinince konunun kaLacağını, konu siLinince, mesajLarın da siLinecegini unutmayaLım.)

umarım sizi aydınLatabiLmişimdir

saygıLarımızLa.

ufuk61
26/03/2008, 13:36
Erdi konu silinebilibir haklısın ne olur konuda form kurallarına aykırı bir konuşma tartışma olur silinir,konu kitlenir ama burda o olmadı.Dün gece bir servis konusunda yönetici (ozan)arkadasa yazdığım bir mesaj silindi msj şu( ben güvenip 110 km yol gidip servis bakımımı yaptırıryorum bu kişisel bir sorun değil güven dir dedim )bu mesaj ın form kurallarına uygunsuz bir şekil taşıyormu ben bunu anlamadım erdi.Bu mesajım silindi dün gece.
(dipnot: Erdi bu formda yöneticiye yönelik bir mesaj yazamazmıyım.Form kuralları cercevesinde eleştiri yada konu paylaşımı hakkında,ben şunu anlıyorum hımm yönetici arkadaşın aleyhinde yazılınca kalsın ,yok eleştirdiğimizde o mesaj silinsin ki eleştiride değildi. )

Linos
26/03/2008, 15:51
Yönetici olmakla alakası yok Ufuk! Senin de çok çok iyi bileceğin gibi, bu sitede yönetici vasfına sahip olduğunda, diğer üyelerden daha fazla hakka yahut ayrıcalıklı bir konuma, sahip olmuyorsun. Diğer üyelere karşı bir baskı unsuru olarak yöneticiliğini kullanmıyorsun. Yeni üye olan arkadaşlar belki bunu bilmeyebilir ama senin gibi eski arkadaşların bunu artık anlamış olması lazım.

Silinme kararına ben de katılıyorum. Yine çok iyi bileceğin gibi hassas bir konu. Konunun uzayıp gitmesi, eski defterlerin tekrar tekrar açılması, hiç birimizin hoşuna gitmezdi.

Senin mesajında bir şey yok, haklısın. Ama diğerleri silindiğinde, senin mesajın tek başına anlamsız kalıyordu... ;)

ufuk61
26/03/2008, 16:10
Haklı olduğuma sevindim murat ama o zaman bu konu uzamasın diyorsan bu konuyu kitlese idiniz mesaj silmek yerine vede konuyu acan ozan yani olayı alevlendiren bir yönetici ve mesajı halen duruyor onun mesajı niye silinmedi peki ayrıyetten bu konuda hani öle alevlenecek bir konu değil sonuçta kayhan bir servise gitmiş ve memnun kalmış doğal bir olay değilmi nasılki ankarada sizler bir serviste oturup kahvaltı yapıyorsunuz memnun olduğunuzu diile getiriyorsunuz kayhanda servisten memnun kalmış bu cok doğal bence ne bir reklamdır bu nede bir taraf tutmak bunu sende ii biliyorsun ki kayhan olaylar olduğunda bu siteye üye değildi ama ozan konuyu alevlendirdi.

Linos
26/03/2008, 16:20
Ozan'ın mesajı da silinmiş, bir daha kontrol et istersen Ufuk! Konu kilitlenseydi, konuyu açan ve beğenisini sunan kişiye haksızlık olmayacak mıydı asıl?

ufuk61
26/03/2008, 16:28
murat ben ilk konuyu actığımda emin olki mesaj yerinde duruyor idi.Ama şuan baktım silinmiş cok teşekkür ederim ozanın mesajlarınında silinmesine adaletsizlik ortadan kalkmış evet konuyu kitleme konusunda ise kayhan kardeşime haksızlık olurdu şimdi en temizi oldu ozan bir daha böle bir hata yapmaz umarım böle hassas bir konu üzerinde

efekayhan
26/03/2008, 16:29
arkadaşlar selam gerçekten ben sitenin eski konularını bilmem ben şunu rica edicem benim arkadaşlarımın oldugu bir servis diye gitmiyorum bana ellerinden geleni yapıyorlar teknik calışanlar dahil beni tanırlar akşam ozan arkadaşımızın başka servis yokmuy du yazısı beni üzdü herkes özgür dür bana göre isteyen istedigi servise gider tartışma gibi olmasın konu bu arada buluşmayla anasayfada ki benner için teşekkürler hep beraber manşukiyede buluşalım derim desteklerinizi bekliyoz

femoli
26/03/2008, 16:40
Arkadaşlar evet bu olay tatlıya bağlandığına göre başka yerlere sapmaması için kapatıyorum topici açan vede yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyor ....

İstanbul buluşmasında hepinizi bir arada görmek istiyorum :):)