PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltukların sokulmesi ve alt halının temizliği (motor temizlendi sf1.)

bahcelili_ali
22/03/2008, 18:25
.

femoli
22/03/2008, 18:41
olum çatlakmısın yaw :D:D sökmedik temizlenmedik yerini bırakmadın arabanın valla ...Araba alacaksam kesinlikle senin arabanı alırdım bir insan bu kadarmı titiz ( kıl) olur yaw maşallah :):):)

Korhan
22/03/2008, 18:52
Kemer ikaz kablolarını naptın?

tempesty
22/03/2008, 19:03
Ali kardeşim canın sıkılıyo heralde haftasonu :D

femoli
22/03/2008, 19:11
büyük ihtimalle herhalde adam hiç üşenmiyor yaw geçende davlumbazları komple söktü içlerine kaplama yaptı izalasyon sızdırmazlık delü valla bu çocuk :D:D:D

bahcelili_ali
22/03/2008, 19:12
olum çatlakmısın yaw :D:D sökmedik temizlenmedik yerini bırakmadın arabanın valla ...Araba alacaksam kesinlikle senin arabanı alırdım bir insan bu kadarmı titiz ( kıl) olur yaw maşallah :):):)
sanki sen benden geri kalıon:)

Kemer ikaz kablolarını naptın?
kardeş orda koltuğun altında kabloların geldiği yerde plastik parça var onun üzerinde 2 tane pim var onları tornavida ile biraz çıkarttıktan sonra elinle çek al hemen gelio sonra plastiği çek oda gelio orda kabloların soketleri var olay bitmiştir.

abi napak işte bakarsan bağ boş durmaktansa indim uğraştım

tempesty
22/03/2008, 19:13
Eeee adamın elinden her iş geliyor walla yaw yetenekli adam,eli yatkın böyle şeyler... ben bilsem bile üşenirim walla kendim söküp takmaya :)

şekerlioğlu
22/03/2008, 20:14
bu kolçak orjinal'mı.çok güzelmiş ya.

CaGRi
22/03/2008, 20:26
ali walla helal olsun kardeşim. ellerine sağlık, çok temiz araban ya. bu kdr da uğraşıon, nazar değmesn, tütütüt.....:)

kurtuluş
22/03/2008, 20:39
Takdir ettim Ali valla. Araba sevgisi buna denir işte. Elimden gelse bende yapacağım kardeş helal olsun.

bahcelili_ali
22/03/2008, 20:51
bu kolçak orjinal'mı.çok güzelmiş ya.
konfor paketle gelen orjinal kolçak

ali walla helal olsun kardeşim. ellerine sağlık, çok temiz araban ya. bu kdr da uğraşıon, nazar değmesn, tütütüt.....:)
eywallah çağrıcım sağolasın

Takdir ettim Ali valla. Araba sevgisi buna denir işte. Elimden gelse bende yapacağım kardeş helal olsun.
abi aslında çok da zor değil işte bu gün iç dış motor yıkadım süpürdüm 3 saat falan sürdü:) koltukların sokulup takılması dahil

şekerlioğlu
22/03/2008, 21:10
ali kardeş galiba koltukla bağlantısı yok gibi.sonradan taktırılıyormu

bahcelili_ali
22/03/2008, 21:20
ali kardeş galiba koltukla bağlantısı yok gibi.sonradan taktırılıyormu

yok abi bu konsolun devamı gibi sonradan oluyomu bilmiyorum ama büyük ihtimal olur ama biraz tuzlu olur

dmRy
22/03/2008, 21:44
Teşekkürler, bunu öğrendiğim iyi oldu. yoksa şu köpüğü ile temizleme yapılan halı şampuanlarından kullanacaktım. aslında yine onu kullanacağım aracının zeminindeki halı için ;) ama kılıfları makinada yıkamak daha pratik olacak :D

TunFeB
22/03/2008, 21:50
kardeş süpersin ya. aklına gelmesi bile bence süper bi olay

volkanselvi
23/03/2008, 11:39
Koltuk kiliflari kac derecede yikaniyor arkadaslar bilgisi olan var mi? Bahar temizligine girisecem de.

ABNEW
23/03/2008, 13:39
Detaylı iç temizlik diye buna derim ben:)

bahcelili_ali
23/03/2008, 16:33
Koltuk kiliflari kac derecede yikaniyor arkadaslar bilgisi olan var mi? Bahar temizligine girisecem de.

renkli çamaşır gibi atabilirsiniz makineye birazda böyle güzel bi kokulu yumuşatıcı ile walla ateş eder miss gibi

spyofthegod
23/03/2008, 16:45
:ÇValla bravo ne demek lazım bilemedim. Bende genelde böyle söküp takma işlerine meraklıyımdır ama hep toplarken sorun yaşıyorum.:Ç

Genius
23/03/2008, 20:20
allah akıl fikir versin olm sana, bravo yani. takma geri koltuğu, L salon 2+1 olsun hahaha

bahcelili_ali
23/03/2008, 22:24
allah akıl fikir versin olm sana, bravo yani. takma geri koltuğu, L salon 2+1 olsun hahaha
abi walla aklıma gelmedi değil acayip genişlio arabanın içi:) temizlik imandan gelir:)

Ali kardeşim; ben Ankara'ya geldiğimde sana söylemiştim hatırlarsın belki, daha önce arabayı takoza alıpta söküp takman konusunda hayret dediğimi...
Sen kendinide aşıp büyük işler yapmışsın...

abi çok bişey değil aslında alet edavat vakit olduktan sonra yapılmayacak iş yok. 5. ayda garanti bitio sonra filitrelerimi motor yağını hep kendim değişicem

sametanilbjk
23/03/2008, 22:45
wallaha helal ossun yakında motoru da ındırıp temizlersin heraldee:D

bahcelili_ali
23/03/2008, 22:55
onuda yapıomda kısmen şimdi onun resimlerini eklemeyim oda yakında;)

Genius
24/03/2008, 09:59
Ali senin nickinin puntomaniac olarak değiştirilmesini talep ediyorum :D :D :D

femoli
24/03/2008, 10:32
Ali'me laf yok lütfen maniac munyak ama iyi çocuk adam biraz titiz :D:D

SerhanOz
24/03/2008, 11:15
asil dosemelerdeki lekeleri nasil cikaririrz?
kapi dosemeleri ozellikle

ufuk61
24/03/2008, 11:17
Ali kardeşim ellerin dert görmesin senden korkulur valla

fiatgöker
24/03/2008, 11:49
kolçak orjinal istenirse sonradan da takılabiliyor.

bahcelili_ali
24/03/2008, 13:10
Ali senin nickinin puntomaniac olarak değiştirilmesini talep ediyorum :D :D :D
engin abimde benden geri kalmazda bu aralar heralde işlerin yoğun abi yoksa sende arabayı pek rahat bırak biri değilsin palio dan bilioz:) bu yeni die fazla kurcalamıon galiba:)

Ali'me laf yok lütfen maniac munyak ama iyi çocuk adam biraz titiz :D:D
walla abi ya abilerin abisi

asil dosemelerdeki lekeleri nasil cikaririrz?
kapi dosemeleri ozellikle
döşemeler dediğim gibi makinaya:) kapı döşemeleride onları söküp küvette suya yatırıosun abi pırıl pırıl oluo 3 tane üzerinde 5 tane de alt kısımda vida var kapıda onları açınca altta tırnaklar var onları attırıp döşemeyi yukarı itiosun kolayca çıkıo sonra elektirik soketleri falan var onlardan ayırıosun. sökecek olursan resim üzerinde çizip yerleri gösterebilirim

Ali kardeşim ellerin dert görmesin senden korkulur valla
abi sende walla korkuluk yaptın bizi napsak korkulur dion ha:) ne kendin gelion ne bizi davet edion onu da unutmadık yani:)

dejavu
24/03/2008, 19:34
ali laf deme 61 ime idere et işte.. ::)))) ama hakkaten senden korkulur.. ne bulursan söküp kurcalayıp temizliyon yaaa... ::)))) ama dediğin gibi temizlik imandan gelir.. bunu bir ara bende yapmayı düşünüyordum ama mekanım uygun değil sokak ortasında yapılmazkii.. neyse bakcazz çaresine.. eline sağlık...

ufuk61
24/03/2008, 19:45
ali bak bakalım senin yazından saatler önce bir yerlere davet edilmişsin

ufuk61
24/03/2008, 20:21
ali laf deme 61 ime idere et işte.. ::)))) ama hakkaten senden korkulur.. ne bulursan söküp kurcalayıp temizliyon yaaa... ::)))) ama dediğin gibi temizlik imandan gelir.. bunu bir ara bende yapmayı düşünüyordum ama mekanım uygun değil sokak ortasında yapılmazkii.. neyse bakcazz çaresine.. eline sağlık...

Ali kemal topragım hemserim sende cok ii bilirsinki nasıl misafir perver olduğumuzu ali kardeşim beni ankarada cok güzel ağırlamıştı ve bir o kadar da cok sıcak dostları ve arkadaşları ile cok güzel bir gün gecirdim sayesinde ama bu lafı ile beni cok kırdı şahsen yazımı okumadan beni resmen topa tuttu ama olsun.

bahcelili_ali
25/03/2008, 00:40
hepinizi çok seviyorum kırılmak gücenmek yok:)

nyesilyurt
25/03/2008, 23:35
helal sana be kardeşim. ne maharetler var.bak ben koltuklar kirlendi diye götürüp temizletecektim, korumasını yaptıracaktım şimdi bunları görünce..
koltuk kılıfları yıkandıktan sonra takmada bir sorun yaşıyormusun? çekme mekme yapıyormu? renk atması veya başka bir şey?

şekerlioğlu
26/03/2008, 14:37
dün birmotta sordum,kolçak sonradan takılıyormuş.hatta oradaki bir activ'e takmışlardı.kolçağın arkasında kalorifer üfleme yeride var galiba.ama fiyat gerçekten yüksekti(200 ytl-2 taksit yapıyorlar)

anvil
26/03/2008, 14:49
dün birmotta sordum,kolçak sonradan takılıyormuş.hatta oradaki bir activ'e takmışlardı.kolçağın arkasında kalorifer üfleme yeride var galiba.ama fiyat gerçekten yüksekti(200 ytl-2 taksit yapıyorlar)
kolçak nerden çıktı abi :)

bahcelili_ali
26/03/2008, 14:51
kalorifer üfleme yeri bizim orjinallerde yok orjinal kolçağımın üzerinde bi tek koltuk bel ayar düğmesi bulunuyor

şekerlioğlu
26/03/2008, 15:13
kolçak nerden çıktı abi :)

birinci sayfadan,anvil kardeş.ali arkadaşın koltuk sökme olayındaki resimlerde görmüştümde,daha önceleri orijinallerin koltuğa monte edildiği söylenmişti.ama bu kolçak tofaşta sonradan takılıyor.aslında ben bir tane isotto benzeri alıp taktım ama çok hoşuma gitmedi vidalar ve tutturulan saclardan dolayı.

biraz konu dışı gibi oldu galiba kusura bakmayın.

Genius
26/03/2008, 20:20
engin abimde benden geri kalmazda bu aralar heralde işlerin yoğun abi yoksa sende arabayı pek rahat bırak biri değilsin palio dan bilioz:) bu yeni die fazla kurcalamıon galiba:)

Eh biraz yeni diye kıyamıyorum ama alalı 5 ay oldu ve daha 1 kere oto yıkamacıda yıkandı oda Okan'la beraber Aydınlıkevlerde gittiğimiz bir yıkamacıydı. Bende hep kendim yıkıyorum. Yavaş yavaş kurcalıyoruz, bu aralar kafayı led olayına çok fena taktım :Ç kurcalarım yine sen merak etme:-)

bahcelili_ali
26/03/2008, 23:17
gene duramıon başladın hadi hayırlısı engin abi:) stopdan bende siterim:)

alipckopat
27/03/2008, 21:53
Way Be Bende Detayli Temizlik Gördümde Bukadarini Görmedim Allah Nazarlardan Saklasin Benimde Bi Yapmam Gerek Detayli Temizlik

bahcelili_ali
27/03/2008, 23:44
kardeş senin adın soyadın harbi ali öztürk mü?

OzzY
27/03/2008, 23:50
Aha fake gelmiş :D:D

bahcelili_ali
28/03/2008, 00:01
Aha fake gelmiş :D:D

müdür ne dion bu işe?

OzzY
28/03/2008, 00:03
Abi benden başka Ozan Karsavuran var Mustafa Ozan Karsavuran bile var ben napayım sen onu söyle:D:D

Genius
28/03/2008, 09:26
gene duramıon başladın hadi hayırlısı engin abi:) stopdan bende siterim:)

Ali'cim stoplardaki ayarlamayı stop camından ayrılan ve ampüllerin bulunduğu parça üzerinde yaptım. yani benim stoptan söküp seninkine direk uyar. Ankara'ya gelirken bir tane yapıp getireyim sana ;) Olmadı sökerim orada, bir havya, biraz lehim, pasta ve kablo ile orada da imal ederim :D

bahcelili_ali
28/03/2008, 12:19
bende ellerinden öperim engin abi

goldumut
28/03/2008, 12:34
ali kardes koltukların kılflarını sokmek ıcın koltukların arkasında fermuarlar var ordanmı sokucez kılıfları?ve makıneye atsak bırsey olmuyor dımı..

bahcelili_ali
28/03/2008, 13:01
umut altta tırnaklarda var sadece fermuarda bitmio biraz zahmetli iş. kardeş 30 derecede renkli çamaşır gibi at yumuşatıcınıda koy miss gibi olur

goldumut
28/03/2008, 13:02
ok ali cok tsk ederım bır denıyım umarım tırnakları bulurum..

FIRTINA MAVİ
02/04/2008, 09:39
Kardeş Sen Sanirim Rüyanda Kabus Olarak Arabanin Içinde Sigara Içen Küllerini Yere Atan Ellerinde Bira Ve Kabuklu Fistik Olan Adamlar Görüyosundur Ve Kan Ter Içinde Uyaniyorsundurr :))) Araba Sevgisi Işte Budur Arkadaşlar...

bahcelili_ali
02/04/2008, 12:48
Kardeş Sen Sanirim Rüyanda Kabus Olarak Arabanin Içinde Sigara Içen Küllerini Yere Atan Ellerinde Bira Ve Kabuklu Fistik Olan Adamlar Görüyosundur Ve Kan Ter Içinde Uyaniyorsundurr :))) Araba Sevgisi Işte Budur Arkadaşlar...

pek alaka kuramadım dediğin gibi rüyalar görmüyorum malesef biraz daha değişik oluo rüyalarım anlatmaya gerek yok sanırım. ben aracım dışında herşeyde titizimdir aslan yattığı yerden belli olurmuş. pislik içinde hiç rahat edemem

kutlay
02/04/2008, 13:23
kesinlikle senin punton alınır kardeşim benim:)
jantının alındığı gibi;)

özledim ulan seni..

bahcelili_ali
02/04/2008, 18:55
jantları aldın unuttun beni walla ne gelion ne gidion 20 nisandaki buluşmaya sende katılsana abi

femoli
02/04/2008, 19:51
Bütün sevgisi jantları alana kadarmış ali bak hepimizi unuttu araa sırada olsa uğrardı bir çay içmeye artık onada gelmiyor sorarım sana :D

pdr42
03/04/2008, 00:20
yeri gelmişken sorayım arkadaslar daha kılıf almadım bende arabaya kılıf alcamda ama once koltukları ne ile meizlemem gerekiyor pratik birbilgi varmı bilen

bahcelili_ali
06/04/2008, 15:10
1. sayfa güncel

ACTOROFTHEROAD
06/04/2008, 15:20
:ÇValla bravo ne demek lazım bilemedim. Bende genelde böyle söküp takma işlerine meraklıyımdır ama hep toplarken sorun yaşıyorum.:Ç
abii süpersin yaaa :D:D benim gibisin bayılırım bOLe işLere güzel güzeL sokerim takması zor oluR hep soradan fazLA parca çıkar he he:D:D:D aLi senınde eLİne sağLIk temİzLİk iyidir ne kadar abartırsan o kadar iyidir:)

Scorpex
07/04/2008, 09:57
alicim ellerine sağlık cirlop gibi olmuş Maşallah kolçak için ayrıca tşkler

kukart
19/04/2008, 10:16
arkadaşlar merhaba aranıza bende dün katıldım...
2006 model dizel (0 aldığım) Getz imi sattım, ilk arabamdı biraz benim için zor oldu ama , şanslıyım, arkadaşım ikinci aracını satıyordu, bildiğim araç diye hemen atladım temiz kullanılmış 2006 GP Dynmk 1.3 75...
yalnız Aracın döşemeleri çok kirlenmiş nasıl yaparım diye düşünüyordum, ... Ali arkadaşımız saolsun güzel anlatmış boştan yere familyaya para bayılmıycam ... elimden gelir böle işler resim öğretmeniyyim sökerim takarım eğer fazla parça arttırmassam bende deni,ycem evimin önüde müsait ama koltukları cıkarmak istemiyorum bakalım olacakmı...
bu arada araç 49bin km de temiz vuruk falan yok 21mlyr iyi mi verdiğim fiyat...?

webercis
19/04/2008, 22:49
dostum koltukları çıkarmadan kılıfları çıkarmanın bir yolu var mı?Teşekkürler

alipckopat
21/04/2008, 21:36
araba koltuksuz daha güsel be bence takma aarkayıda söküp geniş bi alan aç top bile oynarsın..:D

birşey sorcam bu koltuk kılıflarını söken varmı çıkarılıp takılınca bozuluyormu lastiklerinin gevşemesinden korkuyorum