PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntomun arka fanı üflemio?

uLTRa GP
22/03/2008, 00:23
sıcak yada soğuk farketmiyo açtığım zaman full arka tarafa da ayarlasam arkadaki alttakiler çok az ama çokk az üflüo servise götürcektim ama önce size soruyım dedim neden olabilir acaba?

Auto engineeR
22/03/2008, 00:38
arka tarafa nasıl ayarlıyorsunuz? ayaklara weren düğmeyi açtığınızda arka koltuklardakilerin de ayaklarına üfler. ewet az üflüyor ama çok çok az da değil, işe yarıyor bende

uLTRa GP
22/03/2008, 00:41
zaten bir tek onu açıorum denemek için ayaklara üflesin diye yani üflemiyomuş gibi birşey anca elini yanına getircen ondan sonra belli oluo azcık üflediği

ne yapmam lazım?

ugurozer
22/03/2008, 16:20
bu kadar mukemmeliyetçi olmayın yaw bunu dusunup beyninizi aşındırmaya telefon vs acmaya git gel yapmaya degecek birşey diil bu, zaten motor ısındıktan sonra ondeki tek bir kanalda acık olsa arac ısınmaya baslıyor sıcagın nerden geldiginin onemi kalmıyor. Arkaya giden kanallar incedir ve onlar icin ayrı bir fan olmadıgı icin bu kanallara dusen havanın hacmi diger kanallara gore daha azdır bunda gariplik yok her aracta bu boyledir.

(kanallar aklıma gelmişken size bir taktik vereyim aracın on konsolun ortasındaki kanallar sadece goguse hava verildiginde açılıoyr {puntoda denemedim ancak aynı diye tahmin ediyorum} bu kanalların içine vanilya kokusu sıkıyorum koltukların altındaki kanalların içinede çilek kokusu sıkıyorum. Hava akımı camlardayken arabanın içinde hiçbir koku olmuyor, çilek kokusu istedigimde aşagıya hava veriyorum vanilya istedigimde goguslere veriyorum super bir hava atma yontemi oluyor :))

dmRy
22/03/2008, 21:46
olm Uğur, alemsin valla :D

Linos
23/03/2008, 00:03
(kanallar aklıma gelmişken size bir taktik vereyim aracın on konsolun ortasındaki kanallar sadece goguse hava verildiginde açılıoyr {puntoda denemedim ancak aynı diye tahmin ediyorum} bu kanalların içine vanilya kokusu sıkıyorum koltukların altındaki kanalların içinede çilek kokusu sıkıyorum. Hava akımı camlardayken arabanın içinde hiçbir koku olmuyor, çilek kokusu istedigimde aşagıya hava veriyorum vanilya istedigimde goguslere veriyorum super bir hava atma yontemi oluyor :))

Güzel bir taktik Uğur ama kanalların içine herhangi bir şey sıkılması tavsiye edilmiyor, bilesin! ;)

ABNEW
23/03/2008, 00:17
Denildiği gibi mesafe uzadıkça çıkan hava miktarı da düşüyor.Bu normal.Arkalarda daha etkili sonuç almak için sadece alt yönlendiriciyi açmak gerekli tabi bir de fan şiddetini arttırmak.Tüm yönler açıkken önlere gelen hava miktarı bile oldukça azalıyor...

Ah-MeT
23/03/2008, 08:58
Denildiği gibi mesafe uzadıkça çıkan hava miktarı da düşüyor.Bu normal.Arkalarda daha etkili sonuç almak için sadece alt yönlendiriciyi açmak gerekli tabi bir de fan şiddetini arttırmak.Tüm yönler açıkken önlere gelen hava miktarı bile oldukça azalıyor...
bende ardanın düşüncesi ile aynı dusuncedeyim:)

ugurozer
23/03/2008, 11:30
Murat tabiki tavsiye etmeyecekler tavsiye ediyoruz deseler millet neler neler sıkacak sonra garanti isteyecek dusunebilio musun? :) Merk etme ben civicde 6 senedir yapiorum bunu arada bir, hicbise olmuo (tabi abartıp kanalları iliklerine kadarda ıslatmamak gerek :))

Hakan ;)

drsinan
23/03/2008, 11:42
havalandırma kanallarına kesinlikle birşey sıkmayın.benim clio marka aracımda bunu çok sık yapıyordum ve 1-2 sene sonra havalandırma içerisinden çalışan vantilatormudur nedir bilmiyorum ama paslanmış ve acayip ses gelmeye başlamıştı.haberiniz ola.

ugurozer
23/03/2008, 22:54
havalandırma kanallarına kesinlikle birşey sıkmayın.benim clio marka aracımda bunu çok sık yapıyordum ve 1-2 sene sonra havalandırma içerisinden çalışan vantilatormudur nedir bilmiyorum ama paslanmış ve acayip ses gelmeye başlamıştı.haberiniz ola.

sizin sorununuzun nedeni aracın polen filtrelerinden veya hava girisinin nemli hava alması veyahutda motorunu yıkatmanızdan dolayı kaynaklanmış olabilir, aracın icinden sıkılan sprey fan bilyalarına ve motoruna ulasmaz.

Muhendis06
27/03/2008, 20:52
Gecenlerde araci temizlerken yaptigim kontroller esnasinda kabin icinden monte edilen polen filtresinin muhafaza kapaginin kirik oldugunu ve gevsedigini fark ettim. Bu kapagi en son 40 000 km bakimi esnasinda serviste kirarak yenisiyle degistirmeyip yerine taktiklarini tahmin ediyorum. Yine servis yonunden gayet terbiyesizce bir tesaduf beni buldu. Bu kapagin yerine dogru duzgun oturmamasi sonucunda, polen filtresi kanalindan kabine hava kacagi oluyor ve mazgallardan yeterince guclu miktarda hava debisi saglanamiyor. Kanallardan hava gelmediginden sikayetci olan arkadaslarin, torpido kapaginin hemen altinda orta konsol tarafinda bulunan polen filtresi kapagini kontrol etmelerini tavsiye ederim.

ugurozer
27/03/2008, 22:21
Muhendis arkadaş haklı. Polen filtreniz cok kirliysede debi dusecek arka kanalların iyice zayıflamasına sebep olacaktır

uLTRa GP
28/03/2008, 06:52
SAĞOLUN TEŞEKKÜRLER:d

Muhendis06
28/03/2008, 21:30
Muhendis arkadaş haklı. Polen filtreniz cok kirliysede debi dusecek arka kanalların iyice zayıflamasına sebep olacaktır

Konu yanlis anlasilmasin lutfen, polen filtresinin kirliligiyle alakali birseyden bahsetmiyorum. Polen filtresinin KAPAGININ tirnaginin KIRILARAK yerine tam oturmamasindan ve dolayisiyla kabine hava kacagi olmasindan bahsediyorum. :) Herhangi bir kullanicinin farkedebilecegi bir problem degildir, kalorifer faniyla ilgili hava debisi sikayeti olan arkadaslarin filtrenin temizligine kirliligine takilmadan, once kapagini kontrol etmesini tavsiye ederim. Kapak biraz dandik bir parca, tirnagi kirildi mi gevseyip cikiyor yerinden.

ugurozer
28/03/2008, 23:14
yok yok yanlıs anlasılmadı ben yanlıs anlattım :) senin dedigin kesinlikle dogru ve ona ilave olarakda oyle bir problemle karsılasmassa arkadas birde filtreleride kontrol etsin diyorum filtrelerin doluluguda debiyi dusurur.

dejavu
29/03/2008, 23:37
polen filtresininin kirliliğide hava akışının şiddetinini etkiliyor.. hava filtresi kirli ise hem pis koku veriyor hemde havanın akış miktarını azaltıyor arkadaşlar..

moussetee
30/03/2008, 19:44
arka fan her modelde var mı?

ABNEW
30/03/2008, 22:27
Arka fan hiçbir modelde yok ama koltukların altındaki boru her modelde var bildiğim kadarıyla...