PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel GP'lerde yakıt biterse nasıl hava alırız?

makineman
21/03/2008, 17:43
Dizel araçlarda yakıt bittiğinde yakıt borusu hava yapar. Bu hava eski araçlarda silindire yakıt püskürten boruların somunları gevşetilerek alınır dı. Yeni model araçların çoğunda düğme şeklindeki hava alma tertibatı ile bu işlem basitçe yapılabiliyor. Bizim araçlarımızda bu işlemin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi kullanma kılavuzunda mevcut değil. Forumda da bulamadım. Acaba araç kendi kendine mi hava alıyor?:g0000000:Eğer başımıza gelirse hazırlıklı olalım. Bir hava almak için yardım çağırmayalım demi.

kurtuluş
21/03/2008, 21:41
Bizim dizel araçlarda hava yapma diye bir sorun yok. Tecrübe ile sabittir. Dolduruyorsun ve yola devam ediyorsun.

CaGRi
21/03/2008, 22:09
kurtuluş abiye katılıyorum. aynı şekilde tecrübeyle sabit. bnmde bi kere bitmişti. çok korktum hava yapar diye, ama öyle bi sorun yok. doldur mazotu bas gaza:D

ufuk61
21/03/2008, 23:01
ya arkadaşlar gecen gece başıma bir olay geldi acaba bundan mıdır Mazot um bittim bitecekken birde eğzoz tarafından sanki bir kedi inlemesi gibi acayıp bir ses cıktı sonra yola devam ettim baktım hala sürekli devam ediyor neyse mazot aldım ses birden bire kesildi acaba hava felanmı yaptı yoksa başka bişey midir.Şuan o sorun yok

Muhendis06
22/03/2008, 06:44
Mazot tamamen biter ve yolda kalirsaniz, en az 4-5 litre ikmal yaptiktan sonra, kontagi acin ve motor bolgesinden gelen tiz bir zzzztttt sesini dinleyin. Bu ses bittiginde yakitiniz ulasmasi gereken kanallara ulasmis olacak. Sonra mars basip devam edebilirsiniz :).