PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto-yeni corsa

cankut
18/03/2008, 16:00
arkadaşlar erhaba,ben cankut..yaşım22.öğrenciyim.istanbuldayım.henüz arabam yok,2003 mini cooper vardı pert yaptık,kaskodan parayı aldık,yeni bir araç düşünüyorm punto olabilir.aslında biraz daha paramız olsa yeni corsa düşünüyorum ama sizin fikirlerinizi almak isterim.1.3 dizel olacak ama opel mi fiat mı siz söyleyin.herkese tekrar merhabalar...

cankut
18/03/2008, 16:03
daha doğrusu neden punto yadaa neden yeni corsa dersinizz?yani iki araç aynı hemen hemen ama corsa daha pahalı ve daha az aksesuar var.punto daha fazla donanımlı ve daha da ucuz.farkları ve güzellikleri söylerseniz çok sevinicem.herkese iyi forumlar :)

Auto engineeR
18/03/2008, 17:45
plastik kalitesi gibi olaylara girersen peugeot 207yi tek geçerim.
yoksa corsa we grande arasında malzeme kalitesi ws ws fark yok.zaten motor aynı,yürüyen çok benzer,aynı platformun arabaları.
hangisi hoşuna giderse için ısınırsa onu al. bence grande punto tabii :)

ekleme : serwis masrafları falan fiatta daha uygun we serwisler baya ilgili.. başın ağrımaz doğru serwisi bulduğun sürece. ki burada yardım edecek arkadaşlar çok.
+her türlü sorunlarımızı bu forumda bulabilirsin we başına gelecek problemlerin çözümleri mewcut. canını sıkacak çözülmez problemlerimiz yok site sayesinde :)
+ fiat 5 yıl garanti weriyor ;)

Ah-MeT
18/03/2008, 19:02
sana iki şey söyleyeyim şimdi burda sana herkes punto diyecek ki bende katılıyorum onlara git ikisinede bak hangisi içine yatarsa yüreyin hangisine ısınırsa onu al şimdiden hayırlı olsun
en doğrusunu ayhan arkadasım soylemiş :) katılıyorum

Genius
19/03/2008, 20:36
Corsa ile Grande Punto artık aynı motoru kullanmıyor. Corsa GM'nin yeni geliştirdiği ecoflex motoru kullanmaya başladı. Ayrıca yeni modellerinde digital klima bulunmuyor ;) Sunroof'lu araç bulmak için çok beklemek gerekiyor.

ERDİ
19/03/2008, 20:44
bence öncelikle test sürüşü yapmak lazım işte o zaman karar verirsin

ama bende punto derim yani

ABNEW
20/03/2008, 17:22
Gp ve Corsa nın platform ve dizel üniteleri aynı.Yalnız motorların yazılımları farklı.Bu nedenle 75bg lik dizel GP da 190nm, Corsa da 170nm tork üretiyor.20nm lik fark araçta fazlasıyla hissediliyor.90bg lik dizeller ise aynı torkta.

İki araç arasındaki en önemli farklılık süspansiyon sistemleri.Corsa da daha yumuşak ve konforlu, GP da ise sert süspansiyon tercih edilmiş.Dolayısıyla bizim araçlarımızın konfor oranı daha düşük.Yalnız bu farklılık özellikle virajlarda GP nun çizgisini daha kolay korumasını sağlıyor.

İç mekan işçilik ve plastik kalitelerinde ise önemli bir farklılık bulunmuyor.Corsa nın iç ve dış mekanı daha yumuşak ve sevimli GP nun ise daha sert ve agresif. (Şahsi fikrim)

En doğrusu benim gibi Punto saplantınız yoksa test sürüşü sonucu karar vermeniz.Yalnız iki araç arasında fiyat olarak pek fark yok(Örneğin Corsa 1.3 cdti 75bg essentia ile GP 5k 1.3 mjtd 75bg active in fiyatları aynı:29300YTL)İçinizin ısındığını kolaylıkla seçebilirsiniz...

grandecaglar
21/03/2008, 19:13
sen bilirsin bence punto bide cankut konuyu sanırım yanlış yere açmışsın modifiye bölümü burası :cool0000:

mcmurphy
21/03/2008, 19:36
arkadaşlar erhaba,ben cankut..yaşım22.öğrenciyim.istanbuldayım.henüz arabam yok,2003 mini cooper vardı pert yaptık,kaskodan parayı aldık,yeni bir araç düşünüyorm punto olabilir.aslında biraz daha paramız olsa yeni corsa düşünüyorum ama sizin fikirlerinizi almak isterim.1.3 dizel olacak ama opel mi fiat mı siz söyleyin.herkese tekrar merhabalar...

BEN SATTIĞIM İÇİN SÖYLEMIYORUM KESINKLIKLE GRANDE PUNTO BİLİYORSUNUZ OPEL GRBUNDA KULLANILAN DİZEL MOTORLARIN ÇIKIŞ YERİ FİAT FİYAT KALITE ENDEKSLERİ İSE KESİNKLE GRANDE PUNTO DİYOR
BİRMOT EMRE BAYRAKTAR 591 86 45 0535 518 17 11

gp46
22/03/2008, 18:24
kardeş bende ehliyeti alır almaz araba alacam çok araştırdım walla corsa kuzenimdede vardı 1.2 motordu o ama essentia yeni kasa ona bindim gezdim ama gp ye daha hiç binmedim ama tercihim grandepunto oldu :D

IMPERATORE
22/03/2008, 19:50
puntosu var diye belki yorumlar taraflı gelebilir,
ancak aklı olan herkes doğru seçeceği rahatça bulur,
1.3 dizel active punto ile 1.2 benzinli enjoy corsa hemen hemen aynı fiyat,
aradaki motor farkına rağmen bi de ekstradan donanım farkına bakarsan
doğru seçeneği bizim söylememize bile gerek kalmaz

ya bu arada arkadaşlar eklemek istediğim bi anektot:
bizim ortağımızda 2007 range rover var, dün akşam benim arabayla bi yere gidip geldik,
araba adamın çok hoşuna gitti, hatta yolcu koltuğundaydı da,
ön tarafı bizim jipten daha rahat valla dedi (ki gerçekten range ların önünde oturma alanı dardır biraz)
nedense birden sevindirik oldum, arabamı seviyorum ya:)

gp_tuning
22/03/2008, 20:40
arkadaslarında dedıgı gıbı gıt bı test et bı dene hangısı en cok hosuna gıderse onu al.3 kurusu fazla olsun ama begendıgın olsun kı sewe sewe kullanabılesın...

ABNEW
22/03/2008, 22:35
puntosu var diye belki yorumlar taraflı gelebilir,
ancak aklı olan herkes doğru seçeceği rahatça bulur,
1.3 dizel active punto ile 1.2 benzinli enjoy corsa hemen hemen aynı fiyat,
aradaki motor farkına rağmen bi de ekstradan donanım farkına bakarsan
doğru seçeneği bizim söylememize bile gerek kalmaz

Her iki aracın aynı motorda ve donanımdaki fiyatları neredeyse aynı.Önceden verdiğim örnek: 1.3 mjtd 75bg active 5k=1.3cdti 75bg essentia: 29300YTL

IMPERATORE
23/03/2008, 06:08
Her iki aracın aynı motorda ve donanımdaki fiyatları neredeyse aynı.Önceden verdiğim örnek: 1.3 mjtd 75bg active 5k=1.3cdti 75bg essentia: 29300YTL

dostum mj 1.3 ü 27.400 e veriyolar, corsa da indirim bile yapmıyorlar bu 1
2.si corsa essentia da yol bilgisayarı bile yok
bunun yanında yükseklik ayarlı sürücü koltuğu,
yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon,
Dualdrive elektrohidrolik direksiyon (CITY Fonksiyonu) yok
ayrıca punto da hava yastıkları 2 kademeli ve yolcununkini
devreden çıkartabiliyosun

ayrıca punto 75 bg 190 tork, corsa 75 bg 170 tork
ayrıca corsada janlar 14
ayrıca max hız corsada 163- puntoda 165
ayrıca 0-100 corsada 14.5 s-puntoda 13.6 s
ayrıca yakıtı da fabrika verilerine göre daha az yakıyor

bazı farklar ufakta olsa sonuç olarak durum ortada sanırım,
ben puntoyu benim arabam olduğu için değil,
araştırmadan almadığım ve iyi olduğu için seviyorum,
bu arada bugün 1 hafta doldu arkadaşlar, arabamı seviyorum:D

ABNEW
23/03/2008, 13:47
Muharrem ben sadece satış fiyatlarını dikkate aldım.Senin Fiatta tanıdığın vardır başkasıın Opel de.Sonuçta esas olan 2 aracın da kampanya fiyatlarının aynı olduğu.Sana verilen fiyat seni bağlar.Gp nun baz donanımı neredeyse bütün B segmenti araçlardan daha iyi tabi.Her iki aracın da donanım ve teknik özelliklerini ben çok iyi biliyorum...

IMPERATORE
24/03/2008, 01:12
Muharrem ben sadece satış fiyatlarını dikkate aldım.Senin Fiatta tanıdığın vardır başkasıın Opel de.Sonuçta esas olan 2 aracın da kampanya fiyatlarının aynı olduğu.Sana verilen fiyat seni bağlar.Gp nun baz donanımı neredeyse bütün B segmenti araçlardan daha iyi tabi.Her iki aracın da donanım ve teknik özelliklerini ben çok iyi biliyorum...

bana verilen fiyat beni bağlamaz, herkese açık kim gelse gidip aynı fiyata alabilir. Yeri de söyliyim, göker otomotiv g.o.paşa, hem zaten punto nun üstün olduğunu kabul ediyorsak zaten daha fazla yazacağımız bişey yok

bi de ek olarak yazmayı unutmuşum:) 4 martan sonra alınan araçlara fiat garantiyi 5 yıla ve 150.000 km ye çıkartmış. Bence bu bile çok önemli bir ayrıcalık. Bende 1 hafta önce aldığım için benim araba da garantiye giriyor, bayii ile görüştüm yarın gidip garanti belgesini alıcam hatta

ABNEW
24/03/2008, 15:42
bana verilen fiyat beni bağlamaz, herkese açık kim gelse gidip aynı fiyata alabilir. Yeri de söyliyim, göker otomotiv g.o.paşa, hem zaten punto nun üstün olduğunu kabul ediyorsak zaten daha fazla yazacağımız bişey yok

bi de ek olarak yazmayı unutmuşum:) 4 martan sonra alınan araçlara fiat garantiyi 5 yıla ve 150.000 km ye çıkartmış. Bence bu bile çok önemli bir ayrıcalık. Bende 1 hafta önce aldığım için benim araba da garantiye giriyor, bayii ile görüştüm yarın gidip garanti belgesini alıcam hatta

Tabiki üstün olduğunu ben de kabul ediyorum ama seçim yapacaklara da bir fırsat vermeliyiz.Ben GP yu Corsa dan 5000YTL daha pahalı olsa bile yine tercih ederim açıkçası.Dediğim gibi iki aracın da baz donanımları aynı fiyat.Başkası da Opel in şu bayisi Corsa yı şu fiyata veriyor diyebilir.Ben GP yu aldığım fiyatı burada söyleyemem bile:)Objektif yorum için baz almamız gereken fiyat kampanyalı liste fiyatları.Gp nun sunduğu özellikler daha fazla önceden de belirttiğim gibi.Ancak B sınıfındaki tüm araçlar neredeyse aynı fiyattan satılıyor.Bu yüzden kişiler içinin ısındığı araçları kolaylıkla seçebilirler...

Bir de 5yıllık(150000km) garanti Aralık sonundan beri devam ediyor...

ufuk61
24/03/2008, 17:49
Gp ve Corsa nın platform ve dizel üniteleri aynı.Yalnız motorların yazılımları farklı.Bu nedenle 75bg lik dizel GP da 190nm, Corsa da 170nm tork üretiyor.20nm lik fark araçta fazlasıyla hissediliyor.90bg lik dizeller ise aynı torkta.

İki araç arasındaki en önemli farklılık süspansiyon sistemleri.Corsa da daha yumuşak ve konforlu, GP da ise sert süspansiyon tercih edilmiş.Dolayısıyla bizim araçlarımızın konfor oranı daha düşük.Yalnız bu farklılık özellikle virajlarda GP nun çizgisini daha kolay korumasını sağlıyor.

İç mekan işçilik ve plastik kalitelerinde ise önemli bir farklılık bulunmuyor.Corsa nın iç ve dış mekanı daha yumuşak ve sevimli GP nun ise daha sert ve agresif. (Şahsi fikrim)

En doğrusu benim gibi Punto saplantınız yoksa test sürüşü sonucu karar vermeniz.Yalnız iki araç arasında fiyat olarak pek fark yok(Örneğin Corsa 1.3 cdti 75bg essentia ile GP 5k 1.3 mjtd 75bg active in fiyatları aynı:29300YTL)İçinizin ısındığını kolaylıkla seçebilirsiniz...

arda ya sonuna kadar katılıyorum ek olarak opelde metalik renk aldınğında en son 600 milyon ek para veriyorsun+FIAT ta KOÇ personeli yakının varsa cok güzel indirimler de seni bekliyor

holigan
24/03/2008, 18:00
bende aldığımda çok düşündüm fiat fiat diye fakat gerçekten bindikçe daha çok seviyorum arabamı.city fonksiyonu özelliği bu arabanın 1-0 önde başlaması demek.Bence sen iki arabaylada test sürüşüne çık ve kararını ver.Ama şöylede bir artı daha var puntonun;hertürlü sorununu çözebileceğin ve haklı ve mağdur olduğun bir konuda arkanda grandepuntotr.com gibi bir ailen olacak:)

IMPERATORE
24/03/2008, 20:50
Tabiki üstün olduğunu ben de kabul ediyorum ama seçim yapacaklara da bir fırsat vermeliyiz.Ben GP yu Corsa dan 5000YTL daha pahalı olsa bile yine tercih ederim açıkçası.Dediğim gibi iki aracın da baz donanımları aynı fiyat.Başkası da Opel in şu bayisi Corsa yı şu fiyata veriyor diyebilir.Ben GP yu aldığım fiyatı burada söyleyemem bile:)Objektif yorum için baz almamız gereken fiyat kampanyalı liste fiyatları.Gp nun sunduğu özellikler daha fazla önceden de belirttiğim gibi.Ancak B sınıfındaki tüm araçlar neredeyse aynı fiyattan satılıyor.Bu yüzden kişiler içinin ısındığı araçları kolaylıkla seçebilirler...

Bir de 5yıllık(150000km) garanti Aralık sonundan beri devam ediyor...

valla ne yalan söyliyim 5 milyar daha pahalı olsa fiat almazdım ben. O kadar da değil yani arabamı seviyorum ama sonuçta fiat bu araba. En sevmediğim araba renodan iyi yine de

Sitede 4 mart yazıyor daha önce de yaptılar mı bilmem
Ancak yanlışlıkla müşteri hizmetlerindeki eleman 14 şubatta aldığımı zannetti, girmez dedi 5 yıl garantiye.
Ancak ben 14 martta aldığımı söyleyince kayış attı...

ABNEW
24/03/2008, 23:21
valla ne yalan söyliyim 5 milyar daha pahalı olsa fiat almazdım ben. O kadar da değil yani arabamı seviyorum ama sonuçta fiat bu araba. En sevmediğim araba renodan iyi yine de

Sitede 4 mart yazıyor daha önce de yaptılar mı bilmem
Ancak yanlışlıkla müşteri hizmetlerindeki eleman 14 şubatta aldığımı zannetti, girmez dedi 5 yıl garantiye.
Ancak ben 14 martta aldığımı söyleyince kayış attı...

Ben Ocakta teslim aldım ama fatura Aralıkta kesildi.Bu aydan beri geçerli 5 yıllık garanti.Satış temsilcisini bilgilendirmek gerekli:)

IMPERATORE
25/03/2008, 00:59
Ben Ocakta teslim aldım ama fatura Aralıkta kesildi.Bu aydan beri geçerli 5 yıllık garanti.Satış temsilcisini bilgilendirmek gerekli:)

işte bu arkadaş satış temsilcisi değil call centerdaki müşteri temsilcisi, daha iyi bilir diye düşünüyorum heralde satış temsilcisinden

açıkçası bende satış temsilcisine güvenemediğim için orayı aradım.Arama sebebim de aracın faturasını şirketin üzerine aldığımız için 5 yıl garanti vermediklerini söylüyorlar. Bende itiraz ettim. Sitede perakende satış diyor. Bizde 1 tane aldık haliyle toptan almadık. Muhasebeciyi aradım perakende tanımının başka anlamı var mı şirket alınca diye, o da bilmiyormuş. Bu durumda call center i arayıp perakende teriminin anlamını sordum bende.
Şirket üzerine almanın garantiyi düşürmesi kadar saçma bişey yok. Hadi saçma bile olsa oraya yanlış bi terim yazmışlar. Şahıs alımı yazsalar itiraz edemezdim.
Şirket üzerine fatura alıp da 5 yıllık garanti alan biri varmı arkadaşlar aramızda? Müşteri temsilcisin suratına vurmak isterdim.

Ziyaretçi047
25/03/2008, 01:10
Dava edersen kesinlikle kazanırsın. O kadar zor bişe değil. Tüketici haklarının yerini öğren şehrindeki. Gittiğin zaman orda matbu form bile vardır. 1 tane dilekçe vereceksin o kadar.

IMPERATORE
25/03/2008, 01:15
Dava edersen kesinlikle kazanırsın. O kadar zor bişe değil. Tüketici haklarının yerini öğren şehrindeki. Gittiğin zaman orda matbu form bile vardır. 1 tane dilekçe vereceksin o kadar.

hocam dava şu anda gündemimizde değil ama takip ediceğim kesinlikle, gerekirse onu da yaparım. Güzellikle verirlerse ne ala. Ben haklı olduğumu düşünüyorum. Siteyi düzeltirler de katakulliye gelmeyelim diye printscreen kopyasını bile aldım:)
Tüketici hakkını sonuna kadar savunmalıdır:)

ABNEW
25/03/2008, 16:58
işte bu arkadaş satış temsilcisi değil call centerdaki müşteri temsilcisi, daha iyi bilir diye düşünüyorum heralde satış temsilcisinden

açıkçası bende satış temsilcisine güvenemediğim için orayı aradım.Arama sebebim de aracın faturasını şirketin üzerine aldığımız için 5 yıl garanti vermediklerini söylüyorlar. Bende itiraz ettim. Sitede perakende satış diyor. Bizde 1 tane aldık haliyle toptan almadık. Muhasebeciyi aradım perakende tanımının başka anlamı var mı şirket alınca diye, o da bilmiyormuş. Bu durumda call center i arayıp perakende teriminin anlamını sordum bende.
Şirket üzerine almanın garantiyi düşürmesi kadar saçma bişey yok. Hadi saçma bile olsa oraya yanlış bi terim yazmışlar. Şahıs alımı yazsalar itiraz edemezdim.
Şirket üzerine fatura alıp da 5 yıllık garanti alan biri varmı arkadaşlar aramızda? Müşteri temsilcisin suratına vurmak isterdim.

Muharrem artık adı her ne ise bir bilgisizlik var demek çalışanlarda.Bence 5 yıllık garanti sizi de kapsar.Perakende satış diye tek satışı kastediyorlar.Filo alımlarında geçerli olmayabilir...

IMPERATORE
25/03/2008, 20:19
Hayırlısı inş. ben de haklı olduğumu düşünüyorum.Teşekkürler

turgut_09_
02/09/2008, 23:23
slm kardeşim ben cok araştırma yaptım bu konuda ama kim ne derse desin
bence hb grunun 10 numara arabası punto herkez isim yüzünden yanlış seçim yapıo bi kere corsanın kasası kötü benim hiç hoşuma gitmio!!!

maxisezer
11/05/2009, 12:48
öncelikle merhabalar adım sezer.antakya/hataydan katılıyorum.

arkdaslar benim önceki aracım 2004 essentia 1.3 cdti corsa idi.
aracımın yumuşak bir duruşu başarısız frenleri ve iyi bir motoru wardı.

yeni corsaya test sürüşüne çıktım.daha başarılı fren, puntonunki kadar atik olmayan bir motor, keyifli bir iç kabin ve sürüşü rahat bir araç gördüm.

sonra birde fiat a gidelim grande punto ile ne fark varsa görelim dedim.

alışıla gelmiş olan fiat kalitesinin üzerinde grande punto lar :) italyadan ithal geliyormuş.

aracın motoru corsaya göre daha başarılı :) fiat gp 1.3 75 hp active multijet 190 nm tork.
kasası daha hafif = daha az yakıt ve daha fazla hız.

dış görünüş tabiki tercih meselesidir ama bence grande punto çok daha agresif ve şık duruyor.

tartışılamaya açık ama ben izlenimlerimden grandepunto sanki daha geniş izlenimine kapıldım.

aracımda 175/65/r 15 ebatında lastikler war. iyi bir lastikçi ustasına sordum. sadece grande puntoya özel bir lastikmiş.zannediyorum ki fiat boş yere öyle bir ebat geliştirmemiş.

ama eger modifiye gibi zevkinize göre arabayı değiştiricekseniz sanıyorum 175/65/r 15 ebatı yetersiz kalır. ama ben aracı denedim 140 hız ile 90 derecelik virajda bile kendini kontrolu elinizden alıcak kadar kaybetmedi.

bence corsa alınmıyacak bir araç değil.ama yakıt ekonomisi performans gibi durumlar söz konusu olunca 1.3 75 hp lik grande punto corsayı açık ara fark ile geçiyor.bence 1.3 75 hp punto olmazsa olmaz araç.

orhanokay
11/05/2009, 16:40
Ben de Corsa Punto arasında çok gidip geldim. Hatta Opel bakmaya gidip, Opel bayisinden hışımla ve nefretle uzaklaşıp doğru Fiat a gittim. Hep Opel istemiştim iç tasarımından dolayı ama Opel Bayileri beni resmen yıldırdı. Kriz de herkes kampanya üstüne kampanya yaparken Opel bi gıdım inmedi. 1 kuruş bile ! ÖTV indiriminde anında zam yaptıyar bi de... Opel in giriş modeli Essentia tamamen bomboş bir araç. Yol bilgisayarı yok, direksiyonda kumanda tuşları bile yok. jantlar kapak ama böyle bir adi kapak olamaz. Ayrıca Boyası opak, metalik boya için 600 lira fark bilememne için bilmemne kadar fark. Opel soyuyor insanı. Fiat a gittim jantlar yine kapaktı ama çok başarılı, alaşım gibi duruyor. Ayırt etmek için yakından bakmak incelemek gerekiyor. Giriş donanımında bile birçok şey standart Fiat ta. Motor aynı, alttakım aynı, hatta yüzlerce aynı parçası var Corsa yla. Benzer değil tamamen aynı parçalar. Üstelik Opel in geleceğinin ne olacağı belli değil. İflas açıklıyorlar. Araç üretimi neredeyse durmuş, fabrikalar sessiz, mecburi yedek parça üretimini yapıyorlar şuan. Fiat ın Opel i heran alması bekleniyor. Opel, şu zamanda ve bu şartlarda yanlış bir seçim olur kanımca...

Corsa Njoy alacak paranız varsa Njoy lar ancak Puntoyla kıyaslanabilir. ama fiyat olarak arada fark var arkadaşlar. Fiat ın giriş modelini ben 21 e aldım. onu aldığım gün Corsa Essentia 24 küsür dü! Kim diyor fiyat aynı diye ?

narkoz30
11/05/2009, 21:30
Grande punto yu almadan 2 ay boyunca araştırdım az daha toyota d4d alacaktım yada opel corsa ama ne yazık ki 1 kuruş indirim yamadılar ben de sıfır alacağıma hasarsız kullanılmış alırım dedim ve öyle de yaptım en iyisini yamışım Türkiyede hatta Dünyada 1.3 90bg olup da az yakan başka araç yok hem vergi avantajı var hem de bir dolu güzellk bu güzel kutuya sıgmış demir yıgınında mevcut puntomu seviyorum istanbul içi ekonomi isteyen herkes punto almalı sıfır yada 2. el tek geçerim başka araç alarak fazla para verecekseniz 2 kere düşünün mutsuzluğu para ile satın alacaksanız mutluluk fiat grande puntoda 2. el bile olsa sizi bekliyor olacak. Bu forumdan 100lerce insan pişman olup fiat gp yi tercih etmiştir 2. duraktansa ilk durakta bizlerin deneyiminden faydalanarak gidin GP alın. :}

ozel_egt
11/05/2009, 21:55
tartısmasız gp corsalar donanım olarak gerçekten boşş

ABNEW
11/05/2009, 22:04
Grande punto yu almadan 2 ay boyunca araştırdım az daha toyota d4d alacaktım yada opel corsa ama ne yazık ki 1 kuruş indirim yamadılar ben de sıfır alacağıma hasarsız kullanılmış alırım dedim ve öyle de yaptım en iyisini yamışım Türkiyede hatta Dünyada 1.3 90bg olup da az yakan başka araç yok hem vergi avantajı var hem de bir dolu güzellk bu güzel kutuya sıgmış demir yıgınında mevcut puntomu seviyorum istanbul içi ekonomi isteyen herkes punto almalı sıfır yada 2. el tek geçerim başka araç alarak fazla para verecekseniz 2 kere düşünün mutsuzluğu para ile satın alacaksanız mutluluk fiat grande puntoda 2. el bile olsa sizi bekliyor olacak. Bu forumdan 100lerce insan pişman olup fiat gp yi tercih etmiştir 2. duraktansa ilk durakta bizlerin deneyiminden faydalanarak gidin GP alın. :}

Hakan Bey, demekki siz Toyota dan ya da Opelden indirim alsaydınız güzelim Emotionınızı bırakacaktınız :)

Corsanın daha toparlak, GP nun daha agresif bir tasarımı var.Corsada yumuşak, GP da daha sert amortisörler mevcut.Zaten şasi ve dizel üniteler aynı.Tek farkı markaları.O da yakında aynı olacak :)

Stalker
11/05/2009, 22:33
Benim arabanın Corsa versiyonu (motoru biraz daha kuvvetli, ehm :D) 40.000 küsur TL idi, gerisini siz düşünün...
Dynamic modelini düşünürseniz piyasada bu paraya bu donanım başka araç bence yok, kaldı ki GPlerin donanımdan başka artıları da var :).