PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fikri olan var mı? (Zırıltı geliyor)

ismail
12/03/2008, 17:25
arbanın ön goğsunden ve sol ön kapıdan zırıltı gelıyoo

VooDoo
12/03/2008, 17:27
kapı ayarları yok o zaman servise götürmen lazım

ekorkut
12/03/2008, 18:53
Benim de sağ kapıdan bir zırıltı geliyor. Yerini tam olarak tespit etmiş durumdayım. Servise de söyledim Cumartesi günü kapı içi sökülerek bir işlem yapılacak. Kapı içinde kapı açma kolunun tam altına plastik alana parmağımı bastırınca o ses de gidiyor. İlgili bir servis o ses sorununu da çözebilir. Sanırım benim de yakında ön konsoldan başlayacak dün bi göz kırptı kerata.
Ses olayını o kadar da takmamak lazım. Arkadaşımın 15 bin kmdeki 2007 model Jettasından da geliyor ses, 2006 model Volvo S60 ından da. Kuzenine X3 jip almışlar ondan da tıkırtılar geliyormuş. Tıkırtı işini kesmek zor. Her markada oluyor. Başka sıkıntı olmasın arabada tıkırtı işi çok dert değil.

dogu
12/03/2008, 19:50
gögüsten zırıltı gelirken gösterge ekranının camına parmagınla bi bastır bakalım eger kesilirse,panel camının vidasını serviste sıktırarak çözebilirsin.

gogigogi
12/03/2008, 20:03
arbanın ön goğsunden ve sol ön kapıdan zırıltı gelıyoo
gp su olanlarda zırıltı sorunu epey var ben alıştım 2 senedir zaten gp nin en gıcık olduğum yönü zırıltı ve yol sesini içeri alması

kültigin
13/03/2008, 14:12
GP sahibi olupta zırıltı sorunu yaşamayan yoktur herhalde! Yalnız ne mutlu ki servis hizmetleri gayet iyi.
Ben sorunu nasıl çözdüğümü anlatayım:
Kapıların iç kısmını döşemecide bir yalıtım malzemesiyle kaplattık.
Şu kelebek camı gibi üçgen bölümün altınada silikon sıktık.
Oh be ! Ses yok, huzur var...

Korhan
13/03/2008, 14:56
Bariz bir ses yoksa hiç dinlemeyin. Tıkırtı gelmeyen araç yok TR şartlarında piyasada. Bugün biryerin sesini keserseniz sonra başka biryerden çıkar. En kaliteli iç mekana sahip araçlarda bile oluyo bu maalesef.