PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ogs Sorunu

VooDoo
10/03/2008, 12:30
ya arkadaşlar bu sorun bi bende mi var ogs aldım şirket üzerine çıktı üstünde borç çıktı düzelttirdim ogs başka isim üzerine çıktı onuda düzelttirdim kendi adımı yazdırdım borcunu sildirdim.. bu seferde ismimi yanlış yazdılar ismi düzelttik ogs geçerken okumamaya başladı ilk aldığımda okuyodu sonra test ettirdik bozuk çıktı başka verdiler.. ne mi oldu gene okumuyo :) şimdi sorum şu ogsyi aynanın üstü tarafına yapıştırmıştım orda bi siyahlık varya acaba ondan mı okumuyo ama ordan okumasa ilk aldığımda da okumazdı ilk alıdğımda bi kere okumuştu.. biri bana kendi ogs makinesini versin :D

hera
10/03/2008, 14:29
Bukadar tersilkten sonra bence sen KGS kullan :D yada FSM den geç :D
Bende aynanın hemen arkasına biraz sağ üste yapıştırdım bir sorun yok, yalnız yeni çıkan küçük OGS lerde bu tür sorunlar duydum, seninki de o küçüklerden mi?

ya arkadaşlar bu sorun bi bende mi var ogs aldım şirket üzerine çıktı üstünde borç çıktı düzelttirdim ogs başka isim üzerine çıktı onuda düzelttirdim kendi adımı yazdırdım borcunu sildirdim.. bu seferde ismimi yanlış yazdılar ismi düzelttik ogs geçerken okumamaya başladı ilk aldığımda okuyodu sonra test ettirdik bozuk çıktı başka verdiler.. ne mi oldu gene okumuyo :) şimdi sorum şu ogsyi aynanın üstü tarafına yapıştırmıştım orda bi siyahlık varya acaba ondan mı okumuyo ama ordan okumasa ilk aldığımda da okumazdı ilk alıdğımda bi kere okumuştu.. biri bana kendi ogs makinesini versin :D

VooDoo
10/03/2008, 14:53
evet o küçüklerden :) köprü geçişi fobi oldu bende :) gene mi ceza yazacak diye :)))
birde ogs alacak halkıma sesleniyorum benim gibi köprü çıkışındaki arabalardan almayın :)

hera
10/03/2008, 15:10
Yaptığın bütün başvuru ve işlemlerin,ödediğin paraların evraklarını mutlaka sakla, çünkü Ankara merkezlerine kadar uzatabiliyorlar olayı..beklemediğin bir anda kabarık bir borç yazısı gelmesin plakana...:wink: bu tip işlemlerde tedbirli olmak lazım..

VooDoo
10/03/2008, 15:16
doğru soyluyosun hera saklıyorum herşeyi :) bi an önce marmaray tüp geçit yapılsın artık :D

hera
10/03/2008, 15:23
:sweatingbullets: benim gibi daha aklından geçirirken daralan kişiler olacağı için tünelde trafik bir parça daha rahat olur belki :D

VooDoo
10/03/2008, 16:06
bu akşam geçerken köprüden çıkartıcam kızağından elimle camdan tutucam bu seferde okumazsa arabayı kenara çekip ağlarım artık sinirden :)

bahcelili_ali
11/03/2008, 14:11
bu iş bankasının çıkarttığı ogs den kullanan var mı arkadaşlar?

hera
11/03/2008, 14:44
Akşam haberlerde, gişelerde çıldırmış birini gösteriyordu, elinde OGS bağırıyordu bir vatandaş, o senmiydin :D :D

bu akşam geçerken köprüden çıkartıcam kızağından elimle camdan tutucam bu seferde okumazsa arabayı kenara çekip ağlarım artık sinirden :)

VooDoo
11/03/2008, 17:03
:):):) yok ama bu akşam kendimi köprüden atıcam okumuyo yaa gene :)

VooDoo
11/03/2008, 17:09
bu iş bankasının çıkarttığı ogs den kullanan var mı arkadaşlar?

ben ziraatten aldım ve son derece pişmanım :)

ozkan6
11/03/2008, 18:30
OGS'yi Aynanın arkasındaki siyahla taralı olan bölüme yapıştırmak gerekiyor.Camın diğer bölümlerinden Ogs okumuyor ve kaçak geçiş diye yazıyor gişede,bizzat denedim..İşbankın verdiği cihazlarda bu problem daha çok..

VooDoo
11/03/2008, 19:01
hımm bide oyle deneyim bakalım olmazsa arabayı satarım artık :D

VooDoo
12/03/2008, 00:30
Geçmiş olsun Tuncay...
:DSenin bu söyelediğin tabiri caizse; yıkılmadım ayakyatım gibi birşey olmuş yahu...:D

yarın değiştircem artık kağıt verdiler bankadakiler babamın oğlu gibi oldu zaten tanıyolar artık beni :D bu da bozuk çıkarsa akşam haberlerde cinnet geçiren şoför ogs makinesini dişleriyle kırarak parçaladı diye izlersiniz:D

bahcelili_ali
12/03/2008, 00:51
OGS'yi Aynanın arkasındaki siyahla taralı olan bölüme yapıştırmak gerekiyor.Camın diğer bölümlerinden Ogs okumuyor ve kaçak geçiş diye yazıyor gişede,bizzat denedim..İşbankın verdiği cihazlarda bu problem daha çok..

iş bankasının ogs sinde barkod karşıya bakmıo aşağıya bakıo bende bu durumu çözemediğim için yapıştırmadım barkod hiç bi türlü karşıya bakmıo var mı bunun bi püf noktası?

ugurozer
12/03/2008, 15:24
iş bankasının verdigi ogs cihazının allah gani gani belasını versin :) aman arkadaslar bu salak cihazi gecislerde elinize alın o diit yapan kısmı size diger kısmı yukarı baksın gecerken yavas gecin ve iki parmagınızın arasında tutun ses gelmediyse biraz asgi yukarı sallayın bu sekilde mutlaka okuyor :) onun yuznden paso ceza yedim baslarda. (ustune kayıtlı olan aracta okusa bise olmaz ama ustune kayıtlı olmayan aracla gecmeye calistim ve cezayı yedim)

bahcelili_ali
12/03/2008, 20:28
yani yapıştırma dion uğur napalım bizde dediğin gibi iki parmağımızın arasında kameraya gösteririz:)

ugurozer
12/03/2008, 21:09
aynen abi valla onca cezayı yiyecegime iki parmak arasına alıp yavaslarım karizmayı cizdiririm daha iyi :) neresinden okunuyor belli degilki yandımını aleti :))

sezginpunto
12/03/2008, 22:10
valla abi bu ogs ne işe yarar anlamadım bende yedim cezaları artık kgs ye geçtim en azından her arabada geçerli bir arabaya sabitlemiyosun ceza yemiyosun sadece durup tekrar kalkıyosun valla ne yalan sölim iki parmağımın arasına alıp camın önünde sallamaktansa durup elimi uzatıp okuturum daha iyi :)

bahcelili_ali
12/03/2008, 22:15
:) walla türk milleti nezaman kurtulucak bu tür akrobatik hareketlerden bilmem. daha önceleride telefon çekmezdi çeken yere geçerdik:)

ugurozer
12/03/2008, 22:41
bizde kgs de nedir bu cektigimişz eziyet alırız ogs yi gazlariz geceriz die kgs den ogs ye gectik iimi :) ama ziraat bankasının o buyk ogs sistemlerini kullanan arkadaslarım var areacın torpidonun ustunde duruyor ve devamlı tam gaz gecio en ufak problem yok

VooDoo
13/03/2008, 22:55
ohbeee sonunda cezasız köprüden geçtimmm :)))) bi insan ogsden geçerken dıııtt sesini duyunca bu kadar mı sevinir.. bana bu dıtt sesine çocuğun olmuş gibi sevineceksin deselerdi gülmekten yerlere yatardım herhalde :D