PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg Montaj + 20.000 Bakim(resimli)

goldumut
01/03/2008, 10:10
evet dun aksam antalya eskı sanayıdekı 4 yıldır tanıdıgım ustaya gıttım ve G.puntomun bakımını yaptırdım ve tabıkı lpg montaj
:)))

CASTROL MAGNATEC 5W-40 4LT YAĞ=60YTL
YAĞ FİLTRE=3,5YTL
HAVA FİLTRE=12YTL
BUJİ 4 ADET=34YTL
BALATA TEMİZLENE SPREY=5YTL
İŞCİLİK=25YTL...

TOPLAM:140YTL...

Lpg ye gelınce STEFANNELLİ (https://www.nursanotogaz.com.tr/anasayfa.php?page=pagesystem&menupage=6&subpage=37&dil=TURKCE) marka italyan sıralı otogaz sistemi taktırdım aracıma...cok uzun arastırmalar sonunda en sessız ve cok sorun cıkarmayan bır sıstem oldugunu anladım.
ve fiyatta gercekten fiyasaya gore cok uygun ve bol taksıtlı oldu:)ısteyenler pm den soylerım..
sabah 10da lpg montajın basladık ve aksam 6da bıttı ve bu saatler arasında 5 dk yemek harıc yavrumun basından hıc ama hıc ayrılmadım:)ayakların hala agrıyor:)
işte an ve an fotolar:)))

goldumut
01/03/2008, 10:14
dewam...

quixotic
01/03/2008, 10:26
Aracın kaç bindeydi bu işlemi yaparken? toplam maaliyet ne tuttu? ruhsata işlettirmek vs.. prosedür bürokrasi zormu? ve şu an ne yakıyor:)

goldumut
01/03/2008, 10:36
Aracın kaç bindeydi bu işlemi yaparken? toplam maaliyet ne tuttu? ruhsata işlettirmek vs.. prosedür bürokrasi zormu? ve şu an ne yakıyor:)

20bındeydı...garantım bıttı zaten.ruhsata ısletmek 250 ytl tutuyor.ben daha ısletmedım..zor deıl cunkuy takıpcı yapıor tum ısı sen sadece onlar beraber muaybneye gırom ıstersen...suan ne yakıo:)???daha dun taktırdım

Scorpex
01/03/2008, 17:54
Umutcum hayırlı olsun umarım istediğin performanıs alabilirsin benimde aklımda var ama aracım daha yeni biraz bu hali ile kullanmak istiyorum ama lpg dönüşüm işlemi kaç liraya patladı sana

pdr42
02/03/2008, 11:21
öncelikle hayırlı olsun umut.. markayı kulanan ilk sen olacaksın yani tanıdık olarak:)..
yalnız her sey iyi guzelde neden depo kapagının yanına yaptırtmadın cok super olurdu yani.. orjinal gibi ..

goldumut
02/03/2008, 11:25
öncelikle hayırlı olsun umut.. markayı kulanan ilk sen olacaksın yani tanıdık olarak:)..
yalnız her sey iyi guzelde neden depo kapagının yanına yaptırtmadın cok super olurdu yani.. orjinal gibi ..

bende soyledım ustaya ama o benzın depo kapagıyla yanyana olursa tehlıkelı olucagını soylede her ıhtımale karsı ayrı ayrı olması ıyıdır dedı...
dıyıceksınkı o ugrasmamak ıcın demıstır.belkıde ama aracın hep basındaydım ve hanı basıt ıscılık yapmazdı zaten..

pdr42
02/03/2008, 12:38
bende soyledım ustaya ama o benzın depo kapagıyla yanyana olursa tehlıkelı olucagını soylede her ıhtımale karsı ayrı ayrı olması ıyıdır dedı...
dıyıceksınkı o ugrasmamak ıcın demıstır.belkıde ama aracın hep basındaydım ve hanı basıt ıscılık yapmazdı zaten..
yok yok demkki ustanın bir bildiği var diyecem. ama bu durumda bizim ustanın bi bildiği olmuycak her neyse hayırlısı olsun:)
yalnız soylmeeyi unuttum sen erviste bakıma sokmyosun galiba arabayı buda garantinin hepten gitmesi demek . keske serviste yaptırsaydın yukarıda yapılan işlemler aşağı yukarı servistede aynı değilmi? fiyat olarak..

bu arada bende taktrıgımda şöyle bir konu acmıstım:)
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/1683-aracima-lpg-takildi.html

goldumut
02/03/2008, 15:01
:)
Serviste bu ıslemler 160 yada 180 cıvarında tutardı hemde selenıa dıye bır yag ıle..ama ben castrol magnetec kullandım kı daha ustun bır yag servıstekıne gore..
garantıyı uzatmayacgım ıcın sanayıde yaptırdım kı ıyıkı yaptırmısın ustamın tavsıyesı ıle super bır yerede lpg taktırdım...garantını hepten gıtmesı ne demek ona anlamdım..zaten garantım bıtıcek mayısta..2 ay ıcın degmez dedım..yanı garantı vardır yada yoktur:)

pdr42
02/03/2008, 18:20
soyle demek lpg ile ilgili bi arızadan dolayı garantiye girmiyecek ama diğer yonden arabanın garantisi devam ediyor anlamında demiştim:) ben garnti konusunda sonuna adar zorlamak gerek diye dusnuyorum zira arabada hep elektronik parca var elektroniğin arıza yapıyacagını bilemessin hani yaparsa diye. neyse sen artık yaptırmssın hayırlısı olsun.. bi arıza cıkarmazsa mantıklıbir secim
sen lpg tuketim değerlerini olcseene nası

smtg
02/03/2008, 19:18
hayırlı olsun. arkadaşlar bende taktırmak istiyorum ama faha önce hiç bir aracımıza taktırmadık. biraz korku da var sonuçta tüp.. iyicene araştırdım aslında tehlike çok az diyolar ama siz ne dersiniz.. bir kaza sonucu patlama riski olabilirmi..? siz kullanıyonuz daha iyi bilirsiniz diye soruyorum..

pdr42
02/03/2008, 19:25
samet tehlike konusunda bi sıkıntısı yok gerekli montaj yapıldıktan sonra lpg forumlarıda var hatta orada trın onune baglayıp duara belli bi hızda carptırıyorlar.
ben 18 bin kmdir kullanıyorum tehlikesini gormedim:)

bur@k
02/03/2008, 22:49
hayırlı olsun umut kardeş.. allah kazsız belasız sürmeyi nasip etisn.

bir arkdaşımız kaza olursa demiş ama: bence hiç korkmasın çünkü bu lpg tankları oldukça yüksek basınçlar altında deneniyor. tabiki aracına taktırdığın lpg tankının üzerindeki TSE damgasına ve taktırdığın yerin garantisine bakmalısın. zaten TSE olmayan yan ürünleri trafik şubesi kontrolünü yapmıyor. en çok o TSe damgasına bakıyorlar. zaten sana verlen evrakların içinde lpg tankının seri numarası var ve kontrol ediyorlar...tabiki hiç bişi olmaıcak demek değildir bütün bunlar. tedbiri elden bırakmamk lasım ve güvenilir bir yerde lpg sistemni taktırmak gerekli..

goldumut
03/03/2008, 10:46
ilk depo bitiminde tüm verileri sızlerle paylasıcam.bakalım ne kadar yakıcak:)
genel olarak ızlenımlerım soyle..aracı ılk calıstırdıgımda benzınle calısıyor(kırmızı ısık)eger arac sıcaksa 5 sanıye sonra biiip sesi ile birlikte lpg ye gecıyor(yesıl ısık)eger soguk ıse kı sabahları ılk calıstırmada 35 dereceye gelene kadar benzınle calısmaya dewam edıyor ve lpgye gecıyor:)gecıslerden cok memnunum performansıda yeterli zaten benzındeykende cok basmıyordum.sakın kullanıcı:)