PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracimdaki çizikleri Nasil Yok Edeceğim ?

GUL
23/02/2008, 21:58
Merhaba Arkadaşlar ,
Daha güvende ve üzerinin kapalı olmasından dolayı aracımı akşamları evimin hemen yanında ki benzin istasyonuna park ediyorum...Benzinlikdeki çalışanlar sağ olsunlar kendi araçları gibi arabamla ilgileniyolar...Yanlız geçen hafta havaların kötü olması kar ve fırtınadan dolayı , aracımı park ettiğim benzinliğin tavanında bulunan plakalar fırtınada kopmuş ve benim aracımın üstüne ve çevresine saçılmış.Çok şükür büyük bir hasar olmamış , yanlız aracımın pek çok yerinde çizikler var ve direk göze çarpıyor..bu çizikleri nasıl yok edebilirim....aracımı 9 ay önce aldığımda boya koruma yaptırmıştım ve geçen haftaya kadar bir tane bile çizik yokdu :((( kaskom bu çizikleri karşılar mı ? bana bu konuda fikir verirseniz sevinirim..
Şimdiden Teşekkürler

kadir
23/02/2008, 22:10
bildiğim kadarıyla kasko bunu karsılıyo

Radiance
24/02/2008, 00:28
pek çok yerinde çizik varsa kaskodan hasarsızlık indiriminizi bozmadan sonuç alamazsınız gibi geliyor.

spyofthegod
24/02/2008, 01:11
Kaskonuz bunu karşılar ama bu hasarları giderdikten sonra mutlaka kaporta koruma filmi ile kaplatın, bir daha böyle bir şey olaz inşallah olursa bile bu dediğim filmin ömür boyu boya koruma garantisi var.

GUL
24/02/2008, 19:21
pek çok yerinde çizik varsa kaskodan hasarsızlık indiriminizi bozmadan sonuç alamazsınız gibi geliyor.

Evet malesef pek çok yerinde çizik var ,kaskom zaten bozulmuşdu daha önce ufak bir kaza atlatmıştım...yani kaskonun bozulması gibi bir problemim yok..Benim sıkıntım ,bu çizikleri yok edecez derken daha kötü görünmesi , çünkü daha önce park halindeyken aynasına vurmuşlardı ve ufacık bir çizik için servise bıraktığımda rutüş yapacaz demişlerdi ,aracımı servisden aldığımda yapılan rütuş ,çizikden daha çok belli oluyordu...:(((çizikler çok derin değil , yani elimi sürdüğümde hissetmiyorum çiziği...fakat gözle görünüyor..:(((

Ah-MeT
24/02/2008, 21:04
oncelikle geçmiş olsun kaskonuzla gorusmenızı tavsiye ederim bu konuyu

irgil
25/02/2008, 10:03
bazı sigorta şirketlerinin kaskolarında bir kereye mahsus hediye pasta polısh uygulamaları var kasko şirketinden bunu araştır bence geçmiş olsun

ibanez06
08/04/2008, 18:11
bende de var çizik her hafta saolsun biri ya takıo ya çizio birde siyah içim acıo ama artık alıştım bence dursun ufak bi pasta cila ile olur koskonun zahmetindense 2 kuruş fazla verip çözmek en iyisi benc; ayrıca; biraz daha çoğalsın cizikler yaza bi kavuşalım bence o zmn yaptırın en azından ben öyle yapacağım