PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto'mun silecek sorunu

puntolam
23/02/2008, 20:52
Yaklaşık 2 yıldır aracımı kullanmaktayım ilk 6 ayda 10 defa servis yollarını aşındırmaktan başka önemli bir sorunum yoktu.Taaki bugün İstanbul Topkapı daki sanayiye gidene kadar.
Yaklaşık bir hafta önce mahallenin çocukları top oynarken benim aracın arka sileceğine top gelmiş ve arka sileceğin (silecek süpürgesi) denen kısmını kırmışlar.Bende parçayı bugün elime aldım ve hertürlü orjinal veya yan sanayi yedek parçanın bulunduğu Topkapı sanayi sitesine gittim.Her marka ve modelin silecek aparatlarının bulunabildiği Topkapıda Grande Puntonun arka silecek süpürgesini bulamadım.Acayip asabım bozuldu.Parçacılar arka sileceğin komple takım halinde sipariş edilebileceğini söylediler.Halbuki bu süpürgelik denen kısım çıkarılıp takılabilinen portatif bir parçaydı.Bu nasıl bir yedek parça politikasıdırki bir süpürgelik için benden komple arka silecek takımı almam isteniyor.Fiat ın bu uygulamasını kınıyorum.
Özellikle sordum parçacılara,Punto dan sonra çıkan (Clio,207 ve C1) marka araçlarda böyle sorun yaşanmadığınıda öğrendim.FİAT Yetkililerine de ilk fırsatta bu sitemimi tekrarlayacağım.selamlar.

cgty
23/02/2008, 21:48
fiat'ta böle şeylere alışacaksın.. benim derdimde;
1) alarm takıtırmıyorlar.. elektrik aksamı garanti dışı kalıyor diyorlar
2) paspasları yok :D koskoca fiat'ta grande puntoya uygun paspas YOK :D

civcivx
23/02/2008, 22:59
Doğrudan servise sordunuz mu? Fiyatını, ne şekilde satıldığını?

@cgty, GP için özel üretilmiş ve logolu halı paspaslar mevcut, araçla birlikte veriyorlar, sizde yok mu? Ayrıca serviste sorunsuz bir şekilde alarm takmaları lazm, size bu bilgiyi veren neresi merak ettim doğrusu.

h k
23/02/2008, 23:14
bende alarm var , küçükyalı birmotta taktırdım.

orijinal halı paspas serviste satılıyor , benimkiler kayboldu 30 liraya servisten yenisini aldım.

arka silecek cok pahalı , bu sorunu yaşayanlar oldu daha öncede. anlaşılan hepte yaşayacağız . ama yakında yan sanayisi cıkar mutlaka.

biloGP
24/02/2008, 03:04
Yaşadıklarınız üzüntü verici mete bey, bencede bu sitemlerinizi satış danışmanlarına iletin..

ekorkut
24/02/2008, 08:52
Sadece Grande de değil benim eski Tempramın arka sileceğinde de durum aynıydı.

spyofthegod
24/02/2008, 09:58
Bu konuda şansızlığın varmış diyebilirim. Benimde eski puntom varken oto yıkamacı tazikli suyla antenimi kırmıştı Beylikdüzü oto sanayide her yeri aradım bulamadım üstüne levent oto sanayide arkadaşım aradı oda bulamadı son olarak çaresizce servise götürdüm 15 dk içinde taktılar bence sizde servislere bir sorun ummadık taş baş yararmış.

Muhendis06
24/02/2008, 18:34
Bulunmayan hali paspas degil, kaucuk paspas.... G.P.'ye uygun kaucuk paspas bilen duyan goren varsa yaziversin bir zahmet...

ekorkut
24/02/2008, 18:43
kauçuk paspas atla deve değil. Üzerindeki listede Grande Punto da yazan herhangi begendiğiniz paspas takımını alabilirsiniz. Ucuza kaçmamak lazım paspasta. Ucuz paspaslar leş gibi kokuyorlar. Ben aldım 50 ytl ye Carrefourdan çok da memnunum. Hatta şaft tünelinin üstünü de kapatıyordu.

civcivx
24/02/2008, 21:12
Kesilebilen bölümler halinde yapılan her kauçuk paspas gayet rahat uyacaktır. Pufi'nin 50-60 ytl.lik paspasları mesela. Yoksa her markanın her modeli için paspas yapılmasını beklemek fazla hazırcılık olur.

VGV
25/02/2008, 09:07
evet bende pufi'nin kesile bilenlerinden birini aldım ve ufak bir parçayı cıkartınca çokda güzel otuedu yerine

ArcA
08/06/2008, 13:18
https://img339.imageshack.us/img339/369/s5002283vx6.jpg

https://img217.imageshack.us/img217/4585/s5002280yl1.jpg

aynı sorun bende de var arka silecek iyi silmediğinden bakınca farkettim ortadan kırılmış.. arabayı yıkamacıya bırakmıştım acaba ordamı kırıldı.. bu kadar sert bişi nası kırılırki ama anlamadım gitti.. soruna ucuz bi çözüm bulmuş olan varmı aranızda? komple değişim gerekiyorsa yapıştırırım ben bu parçayı daha iyi walla...

NesT
09/06/2008, 10:03
kauçuk paspas atla deve değil. Üzerindeki listede Grande Punto da yazan herhangi begendiğiniz paspas takımını alabilirsiniz. Ucuza kaçmamak lazım paspasta. Ucuz paspaslar leş gibi kokuyorlar. Ben aldım 50 ytl ye Carrefourdan çok da memnunum. Hatta şaft tünelinin üstünü de kapatıyordu.

Koçtaş dan aynı türden paspas aldım. Para çok olunca koku yok oluyor, güzel yanı pas pasın özelliği belirli şekillerde kesilebiliyor. Ben kesmeden kullanıyorum ve memnunum.

jackal
10/06/2008, 18:03
Sayın Puntolam ve Arca :Ankarada arka sileceği Oto Ünlü de buldum ve fiyatını sordum 40 ytl dediler Servis fiyatını bilmiyorum sorun hala devam ediyorsa ve temin edemediyseniz ben alıp size gönderbilirim .

zaferkaplan
10/06/2008, 20:43
kartaşta benimkini komple değiştirdiler 38ytl + kdv fiyatı

nghn
11/06/2008, 07:41
Yaklaşık 2 yıldır aracımı kullanmaktayım ilk 6 ayda 10 defa servis yollarını aşındırmaktan başka önemli bir sorunum yoktu.Taaki bugün İstanbul Topkapı daki sanayiye gidene kadar.
Yaklaşık bir hafta önce mahallenin çocukları top oynarken benim aracın arka sileceğine top gelmiş ve arka sileceğin (silecek süpürgesi) denen kısmını kırmışlar.Bende parçayı bugün elime aldım ve hertürlü orjinal veya yan sanayi yedek parçanın bulunduğu Topkapı sanayi sitesine gittim.Her marka ve modelin silecek aparatlarının bulunabildiği Topkapıda Grande Puntonun arka silecek süpürgesini bulamadım.Acayip asabım bozuldu.Parçacılar arka sileceğin komple takım halinde sipariş edilebileceğini söylediler.Halbuki bu süpürgelik denen kısım çıkarılıp takılabilinen portatif bir parçaydı.Bu nasıl bir yedek parça politikasıdırki bir süpürgelik için benden komple arka silecek takımı almam isteniyor.Fiat ın bu uygulamasını kınıyorum.
Özellikle sordum parçacılara,Punto dan sonra çıkan (Clio,207 ve C1) marka araçlarda böyle sorun yaşanmadığınıda öğrendim.FİAT Yetkililerine de ilk fırsatta bu sitemimi tekrarlayacağım.selamlar.

yanlış anlamadıysam bu işlem için yetkili bi servise gitmemişsiniz haliyle parca bulamamanız normal..servise gittiğinizde parça stoklarda olmasa dahi sipariş verilip 2 gn içerisinde getirilir size..ayrıca cok cüzi bi miktara bu takımı alabilirsiniz.

Bir arkadasta paspas yok demişti sanırım orginal gp için paspas var servislerden temin edebilirsiniz.
alarm yetkili serviste takılırsa garanti kapsamından cıkmaz elektrik aksamından kaynaklanan tüm sorunlar o saatten sonra servise aittir.

BB
12/06/2008, 21:02
Arkadaşlar kauçuk paspas var hem punto hemde linea için! Alarm pek ala takıyorlar garanti dışı falan da kalmıyor. Mete sen asıl sunroof sana herhangi bir problem çıkardı mı asıl bundan bahsedersen uzun süredir merak ettiğim bir konu aydınlanmış olur.

cevik atmaca
11/10/2011, 14:55
Bugün aldım Cafferourdan 3,60 TL fiyatı var. Carrefour une kendi ürünü fırsatım olursa fotolarını koyarım