PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Menü ve alarm sistemi

tguclu
20/02/2008, 13:52
Merhaba herkese

Bende GP 'mu geçtiğimiz hafta teslim aldım. Yağmur Grisi 1.3 75BG Dizel Dynamic Donanım. İstanbul'da ki hava durumundan dolayı adam gibi test etme şansım olmadı. 25 km yol yaptım ve rahatsız edici bir ses vs. gelmedi kulağıma.

Size yol bilgisayarı menüsünün kullanımı ile ilgili sorularım olacak , her ne kadar manuele baktıysam da karışık geldi biraz.

Öncelikle gp'deki yol bilgisayarı vasıtası ile anlık ve ortalama yakıt tüketimini ve depodaki yakıt ile ne kadar yol gideceğimizi görebiliyoruz doğru değil mi ? Bunun dışında dışarısını sıcaklığını da gösteriyor sanırım.
Ekstra bir şey varsa yazarsanız sevinirim. Bir de TripA ve TripB şekilden farklı veriler var. Birmot yetkilisi aracın 2 farklı profil tutabildiğini söyledi ama sanırım kendisi de ayrıntıları pek bilmiyordu. 2 profil ne işimize yarayacak söyler misiniz ?

Sonra bir de far yükseklik ayarının orada "MENU" yazan bir buton daha var. Bununla ne yapacağız ? Mesela Trip ' i sıfırlamak istiyorum , bu iş nerden yapılacak ?

Bir de yazılım versiyonu hikayesi var. Kendimde yazılımcı olduğum için herhalde ele aldığım bir yazılımın illaki versiyon numarasını görmek isterim. Bu mümkün mü?

2.sorum ise alarm ile ilgili. Aracı aldamn önce servise alarm taktırdım. Servis yetkilisi kullanımı göstermek için cam açık halde arabayı uzaktan kitledi ve alarm bir süre sonra ötmeye başladı. Arabayı alıyor olmanın verdiği heyecanla bende çok soru sormadım.

dün alarm devrede iken (mavi ışık yanıp sönüyor) kapıları açmaya çalıştım bakalım tepki var mı diye fakat gp bir kuş kadar sessiz .

Sizce menüleri kurcalarken alarmın özelliğini devre dışı bırakmış olabilir miyim ?

Tşk

civcivx
20/02/2008, 14:09
TripA ile genel kullanım bilgilerinizi, TripB ile son yolculuğunuz verilerini tutabilirsiniz. Ama ben genel bilgiye gerek duymadığım için birisini kapattım, menüden yapılabiliyor.

Trip'i sıfırlamak için silecek kolunun üzerindeki butonu kısa bir süre basılı tutmak gerekiyor.

ABNEW
20/02/2008, 14:26
Trip A ve B olmasının en önemli avantajı bir önceki depo ile şu anki deponun tüketim karşılaştırmasını yapabilmeniz bence.Ben A yı hiç sıfırlamıyorum her depoda B yi sıfırlıyorum böylece genel tüketim ile son deponun tüketimini karşılaştırabiliyorum.Menü tuşu ile teyp-yol bilgisayarı-ikaz sesi gibi ayarları yapabiliyorsunuz.Aracınız hayırlı olsun...

femoli
20/02/2008, 14:35
Alarm konusunada ben el atayım :)

Alarm araca bağımlı çalışan bir ünite değildir sadece gücünü araçtan alır yani menüden açma yada kapama yapamazsınız .Sizin sorununzda alarmın darbe sensörünün hassaslığını düşürmeleri taktırdığınız bayiye yani servise giderek sensör hassaslığını yükselttirebilirsiniz ama fazla yükseltmeyin yağmura, arabalara, yüksek sese dahi ötme yapar hoş olmaz

fatihhhh
20/02/2008, 15:41
bende trip lerin nerden sıfırlanacağı konusuuna el atayım:
yol bilgisayarımenüsünde tripA yada trip B konumunda iken sağ koldaki tuşa uzun süre basınca hareket halinda yada rölantide farketmiyo. trip ler hemen sıfırlanıyo.

anvil
20/02/2008, 16:29
bana el atacak bi konu kalmamış :D

civcivx
20/02/2008, 18:36
bende trip lerin nerden sıfırlanacağı konusuuna el atayım:
yol bilgisayarımenüsünde tripA yada trip B konumunda iken sağ koldaki tuşa uzun süre basınca hareket halinda yada rölantide farketmiyo. trip ler hemen sıfırlanıyo.

Bu sayılmaz, bu konuya ben el atmıştım :D