PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Novitec Powerrail 4 hakkında

ekorkut
19/02/2008, 16:06
Bugün Novitec e mail attım. Kısa zamanda bana geri döndüler. Mektubumu ve cevaplarını aşağıya ekliyorum.

I bought a Fiat Grande Punto 1.3 90 HP Multijet car (Year 2008) and I am
thinking of applying a Novitec PowerRail 4 unit for my car. I have some
questions concerning the powerrail 4

- Does this box only changes the rail pressure signals?

- Does it have any effect on Turbo Pressure?

- By changing which parameters you reach to claimed power increase?

- Does it have a negative effect on Diesel pump, guessing that it s the
pump operate, more than it should.

- Can the car service understand that I used you product and finish my 5
year warrant period, if I uninstall it before going to service?

- If it changes the rail pressure values, does it the board computer
show false consumption values?

-------------------------------------
Hello!

Thank you for your enquiry.

The Powerrail 4 is for Diesel engines. This powerrail increases the power
over the rail sensor. Not the pressur sensor from the turbo.

But if your car has a diesel particulate filter, then you also have to
the second stick for the turbo pressure sensor.

We only give a warranty for 2 year for the Powerrail. If you put this chip
in your car, the 5 year warranty will be finished.

Mit freundlichen Grüßen/ Regards
Novitec Automobile GmbH

René Hilse

Turbo basıncını regüle eden bir durumu olduğu için merak ettiğimden atmıştım maili. Anladığım kadarıyla particulate filter yazdığı DPF yi korumak için aynı zamanda turbo basınç sensörüne de kutunun bir ucu bağlanıyor. Turbo basıncı belli değerleri gesince, rail sensörünün sinyallerini farklı işliyor (az). Bundan dolayı benim aracım için yazdıkları değer de 105 HP gibi gözüküyor. Ama bu alette diğer kutular gibi duman atma sıkıntısı olacağını sanmıyorum. DPF ye zararlı olmadığını özellikle belirtiyorlar reklamlarında. Fiyatı da 399 EUR merak edenler için.

bahcelili_ali
19/02/2008, 22:47
emre abi geçen konuşmuştuk sanırım bu olayı. peki nasıl satın alacağız sen ne yolla getirtmeyi düşünüyosun arkadaşım mı alacak diyodun?

ekorkut
20/02/2008, 21:12
Ben bunu düşünürsem Yunanistan' da yaşayan arkadaşım bana getirecekti. Zaten ülkemizde bir temsilcisi getiren eden kimse yok. Bir yerde turboya da müdahale ettiğini okuduğumu hatırladığımdan ötürü adamlara email attım. Ama olay turbo müdahalesi değil, turbo basınç değerini okuyup ona göre rail değerlerini sınırlandırmaktan ibaretmiş. Bilemiyorum hala emin değilim. Benim gibi Novitec kutusunu düşünenler olabilir diye bilgilendirmek amacıyla koydum zaten post u da.

KaMiKaZe
12/03/2008, 17:52
güzel bilgilendirme olmuş ama genede kilit noktaya tam olarak cevap alabildiğimizi zannetmiyorum. Kilit noktadan kastım 5 senelik garanti orda bir anlaşmazlık olmuş gibi gözüküyor. Novitecin verdiği 2 yıllık garanti nerde geçerli acaba yada muhattap kim :D

ekorkut
12/03/2008, 19:02
O kendi cihazına garanti veriyor. Bunu takarsan da fabrika garantin iptal diyor. Dalmışım orada geyik bir soru sormuşum. Açık nokta yok )) Novitec in garantisi yine gidip adamları bulursan olur elbette ama yok işte Türkiye' de muhatabın.

KaMiKaZe
12/03/2008, 20:07
ne haliniz varsa görün ben parama bakarım diyor yani :D

Alp
13/03/2008, 08:52
Türkiyede temsilciliği olmayan bir ürünü almanı tavsite ettmem.