PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir poyraz otomotiv yetkilileri

arasan
16/02/2008, 16:39
eylül ayında bir grande punto araç aldım.aracımın teslimi sırasında garanti süresinin 2 yıl uzatmam karşılığında 504.-YTL ödeyebileceğim söylendi.Ben de bu teklife olumlu baktım ve bu tutarı ödedim.Bana bir form verilerek daha sonra aranacağımı ve garanti süresi formu için bir takım rakamlar söyleyeceklerini ve faturasının da en kısa süre içerininde göndereceklerini bildirdiler.Ancak 5 ayı bulan bir sürede ne bir fatura ne de süre uzatımı için bir bilgi geldi.Defalarca poyraz otomotivi aradığımda bir saat sonra durıumumla ilgili bilgi verceklerini söylemlerine rağmen aranmadım.sabırsızlıkla 4 üncü telefonumdan sonra da beklemedeyim.sizce 2 yıllık garanti süresi uzatımı olmuş mudur.Olmuşsa bile fiat firmasına evet ama izmir poyraz ıotomotive asla.
tüm bunları müşteri memnuniyeti açısından yazdım.

06kaymak
16/02/2008, 16:42
motor ve sase numaranizi verirseniz ben ogrenebilirim....

kanzler
25/02/2008, 23:22
poyraz ilgilidir ama
senı bulmus sanırm ilgisizlikleri.

SteinGP
25/02/2008, 23:27
Servisten Cüneyt Beyi bulup Gün-Mer den Can Muratın selamı var derseniz ilgilenirler sanırım..

poyraz3538
16/11/2008, 08:41
https://pic1.resimupload.com/r3/thumb_995044168.jpg (https://www.resimupload.com/ds995044168_Görüntü041.html) slm kardeş ben poyrz araba bile satın alamadım emotion istedim bana verdigi cvp o araba türkiye gelmiyor size dinamik verelim bende birmot dan buldum emotion müşteri mennuniyeti sıfır arabadan çok mennunum ama servisler beş para etmez hiç birinden mennum degilim

byrvo
16/11/2008, 11:28
aynı şekilde garanti uzatma işlemini birmottan aracı alırken bnde yaptırdım ve ilemin tamamlanması neredeyse altı ayı buldu:whip0000: Bu süreçiçerisinde Birmot'u defalarca aradım ve resmen adamların peşinden koşturdum..

metkucuk
16/11/2008, 13:27
Selam arkadaşlar.Benimde aracımın arka silecek tutamağı kırıldı.Aydın Poyraza müracaat ettim.Garanti kapsamında teminini rica ettim.Bu parçanın garanti kapsamında olmadığını sileceğin kolu ile birlikte 46 ytl ye satıldığını söylediler.Kırlan parça kol ile bir bütün değil ve kola tırnakla takılıyor.Bu durumu söylediğimde illaki komple alabileceğimi söylediler yine.Sonra 1 ay sonra arayıp bitecek olan garantimi uzatıp uzatmak istemediğimi soruyorlar.Ben onlara bana silecek kolunu bile garanti etmeyen sisteme neden garanti uzatayım cevabını verdim ağızlarını açamadılar.Kısacası servisler arabayı satana kadar ilgili daha sonra hepsi kayıtsız.

mokreb
22/11/2008, 12:25
bende önce bacanakla 2 adet g.punto almak için poyraza gittik kasıntı satış personeli fiyatta indirim yapamayız,hediye veremeyiz isterseniz alın dediler,bizde birmota gidip 500 ytl indirim ve çelik jant hediye aldık 2 aracıda satın aldık birmotun satıcıları satana kadar çok profesyonel, ya birde dip not vereyim aracımı teslim almadan 150 ytl verip motor , koltuk,boya koruma yaptırdım bütün koltuklarım leke içinde kalmıştı halada öyle aksilik hiç bir şeylede çıkmıyor sakın yaptırmayın

Servisten Cüneyt Beyi bulup Gün-Mer den Can Muratın selamı var derseniz ilgilenirler sanırım..
adamım o cüneyt denen cahilin senden bir çıkarı vardır yada tanığınız ortak biri yoksa o cahil ne müşteri memnuniyetinden anlar nede insan gibi davranmaktan

sileceklerimi değiştirmek için izmir birmot'a gittim şöför tarafındaki büyük silecek artık görevini yapmıyordu küçük olanda pek sorun yoktu ama beraber değişsin istedim servise aldılar 30 dakika sonra (sanki motor söküyorlar)beyfendi küçük silecek kalmamış elimizde diğerini daha sonra değiştiririz dediler problem etmedim doğal olarak ama hafif yağmur yağınca silecekler çalıştığında o değiştirmedikleri küçük sileceği aslında daha kötüsüyle değiştirdiklerini fark ettim çünkü berbattı durup baktım parçalanmış bir silecek takmışlar sanırım serviste birinin de grande puntosu var

Genius
22/11/2008, 22:10
Servislerde tanıdık birinin olması hakkaten lazım yani. Yoksa işiniz zor, elinizden gelen yada geldiğini bildiğiniz biri varsa ona yaptırmakta yada yapmakta fayda var.

Araç alırkende mümkün olduğunca değişik bayileri gezmekte fayda var, stok tutturmaya çalışıyorlarsa güzel avantajlar bulabiliyorsunuz.

byrvo
22/11/2008, 23:59
birmottan uzak durun bence.. Türkiye'nin her yönden en başarısız işletmesi..

muratde
23/11/2008, 02:43
birmottan uzak durun bence.. Türkiye'nin her yönden en başarısız işletmesi..

işte budur ya helal olsun valla.:busted_b:

koraykey
23/11/2008, 12:15
eylül ayında bir grande punto araç aldım.aracımın teslimi sırasında garanti süresinin 2 yıl uzatmam karşılığında 504.-YTL ödeyebileceğim söylendi.Ben de bu teklife olumlu baktım ve bu tutarı ödedim.Bana bir form verilerek daha sonra aranacağımı ve garanti süresi formu için bir takım rakamlar söyleyeceklerini ve faturasının da en kısa süre içerininde göndereceklerini bildirdiler.Ancak 5 ayı bulan bir sürede ne bir fatura ne de süre uzatımı için bir bilgi geldi.Defalarca poyraz otomotivi aradığımda bir saat sonra durıumumla ilgili bilgi verceklerini söylemlerine rağmen aranmadım.sabırsızlıkla 4 üncü telefonumdan sonra da beklemedeyim.sizce 2 yıllık garanti süresi uzatımı olmuş mudur.Olmuşsa bile fiat firmasına evet ama izmir poyraz ıotomotive asla.
tüm bunları müşteri memnuniyeti açısından yazdım.

Poyraz şu alemin ekolüdür. benim son araba alacağım ve servise gideceğim yer bile değil!!!

krakercocuk
23/11/2008, 21:40
hepsi birbirinden beter...ama bırmottansa yıne poyraz demeyı tercıh ederım

femoli
24/11/2008, 11:31
Selam arkadaşlar.Benimde aracımın arka silecek tutamağı kırıldı.Aydın Poyraza müracaat ettim.Garanti kapsamında teminini rica ettim.Bu parçanın garanti kapsamında olmadığını sileceğin kolu ile birlikte 46 ytl ye satıldığını söylediler.Kırlan parça kol ile bir bütün değil ve kola tırnakla takılıyor.Bu durumu söylediğimde illaki komple alabileceğimi söylediler yine.Sonra 1 ay sonra arayıp bitecek olan garantimi uzatıp uzatmak istemediğimi soruyorlar.Ben onlara bana silecek kolunu bile garanti etmeyen sisteme neden garanti uzatayım cevabını verdim ağızlarını açamadılar.Kısacası servisler arabayı satana kadar ilgili daha sonra hepsi kayıtsız.
Ahmet bey hiç bir garantide silecek kırıklarına garanti verilmezki :(

metkucuk
26/11/2008, 19:58
Avrupa da veriyorlar arkadaşım.Ayrıca bunu da geçtim yazımda belirttiğim gibi silecek kolu sağlam.kırık olan sileceğin kendisi.illa ki komple alacaksın demeleri.yani arabayı satana kadar...

Av.Efe
27/11/2008, 01:16
Muğla TURMAK isimli servise gidin müşteri memnuniyetini görün arkadaşlar ;) Özellikle Oğuz Alper bey satışta ve satış sonrası ilgisiyle sizleri mest edecektir. Arabami oradan almasam da biliyorum süper samimi bir servistir.

cngz
07/12/2008, 08:53
Poyraz ile sadece bir kaç telefon görüşmesi yaptım ancak satış stratejisi anlamında başarısız olduklarından eminim. Başka bir bayinin verdiği fiyatı söylediğimde çok iyi fiyat almışsınız o rakamlara imkansız dedi. Blöf yapıyorum falan mı sandı nedir:) uyanıklık yapıyordu herhalde. :) Ertesi gün aradı sizinle görüşmüştük bizim fiyatımız biraz yüksek gelmişti falan diyordu ki, birmot ile anlaştık imzaları attık aracı bekliyoruz dedim. teşekkür edip kapatmak zorunda kaldılar.

öyle sen bana mahkumsun nasıl olsa gelirsin tarzında satış stratejisi yanlış bence.
Ayrıca aracımı alırken Birmot'dan Funda Hanım ile görüştüm, kendisi çok ilgiliydi. neticede onlarda kota için çalışıyorlar tabi ama müşteri memnuniyeti için çabalarını görmek güç değil.

umarım satış sonrasında da Birmot aynı özeni gösteriyordur.

15inde aracım geliyor. sanırım 15 gün için trafik vergisi ödememek için 1 ocak'ı bekleyeceğim:)

Nafiz
07/12/2008, 12:56
Arkadaşlar senelerdir izmirde fiat bayilerinden alım için fiyat araştırırım ama Enriko Aliberti bu konuda bence bir numara.servistede bazen problem yaşasamda memnunum.Bikere izmirdeki yedek parça deposu enrikonun bildiğim kadarıyla.Poyraz ve birmot garip.burunları düşse almayacaklar gibi.