PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat :Ön cam havalandırma parçası tofaşta yok

mavi-punto
13/02/2008, 21:15
Gençler bu gün saat 15 civarı ön cam havalandırma parçası olan 5veya 6 santim genişliginde yaklaşık 1 metre uzunlugunda alan parçanın sol tarafının yerinden çıktığının farkına vardım hemen servise gittim Hemen ilğilendiler.Parçayı incelediler ve tırnaklarının kırık olduğunu söylediler...Ben değiştirin dediğimde parçanın ellerinde olmadığını ,stoklara baktıklarında tofaştada olmadıgını ,kendilerini buna benzer 3 aracın daha başvurduğunu yedek parçanın İtalyadan gelene kadar beklemem gerektiğini söylediler..Ne yapabilirim..diğer servislerdede bu parça yokmudur..Arabaya dikkatli binerim ,durdugu yerde bu parçanın tırnakları nasıl kırılır ,mantıgım almıyor..

serotizm
13/02/2008, 21:26
Aynı sorun aldığımın ilk haftasından beri bende de var... Servise gitmeyi düşünüyordum, biraz daha bekleyeyim bari...

mavi-punto
13/02/2008, 21:28
biraz sinirliyim..bir arkadaşımız başlıgı düzeltirse sevinirim..

bahcelili_ali
14/02/2008, 01:33
aynı sorun bende de var bu sanırım aşırı ısıyıp soğumadan kaynaklanıor olabilir. benimkinide sipariş verdiler garantiden bekliorum hala.

Cnyt01
14/02/2008, 01:49
benım o parcadan belli bir devirden sora ses gelıyor. ama herzamanda deıl kafasına gore. daha oncede bı kac kısıde wardı sanırım o zırıltı. havalar sogudu icin mi yapıo acaba. puntocan alısık 55 dereceye ama 5 dereceyı gorunce depresyona girdi sanırım .)

GP_Ts_Ist
14/02/2008, 02:15
Sanirim bende de ayni sorun var gibi. Sol taraf sag tarafa gore belirgin bir sekilde daha havada duruyor. Araba daha yeni 1 aylik. o yuzden kullanimdan kaynakli olacagini sanmiyorum. Genel bir sorun bu sanirim...Haftasonu servise gidince ben de siraya giireyim bari...

ince5757
14/02/2008, 08:15
Kadir servis senin bu parçanı garantidenmi değiştiriyor? Bunu sormamın nedeni benimde direksiyon tarafındaki havalandırma ızgarasının açıp kapatmaya yarıyan kısmı içten kırılmış ve bunu servise gösterince bu hatanın müsteri hatası olduğunu söyleyip garantiden değiştirmediler ondan soruyorum sana.Geçmiş olsun arkadaşlar.

ati rugerm
14/02/2008, 09:55
ben 3 kere degıştırdım ank bırmot ta var

Korhan
14/02/2008, 10:08
Ben aynı problemden dolayı değiştirttim. Tam 1 ay parça bekledim. Parça geldi monte edildi. Aynı günün akşamında başka bir yerinden durup dururken tekrar kırıldı. Acaip gıcık oldum. Başka bir problemden dolayı servise gittiğim zaman usta parçayı bir şekilde yapıştırmış sağolsun.
O parçanın üretiminde problem var çünkü test aracında da aynı sorun çıkmış.

Linos
14/02/2008, 12:41
Bu konuyla ilgili aşağıdaki başlığı da inceleyebilirsiniz:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/263-cam-difuzor-sesi-2.html

Difüzör aracı almamın 2. günü değişti. Parça beklemedim, aynı gün takıldı. 1-2 güne kalmadan tekrar çıktı yerinden. Tekrar gidip değiştirmedim. Ama iyice gözüme batmaya başladı ve 2-3 ay kadar önce, parça garantisi kapsamında tekrar değiştirdim. Yine beklemedim. (Kartaş Otomotiv)

Şu anda sorunsuz, yerine tam oturmuş durumda. Lakin bu bana bir ön cama mâloldu. Difüzörü yerine oturtmak çok zor. Bastırmak için el girmiyor tam olarak. Metal bir parça kullanmak istemişler, o da cama fazla baskı yapınca ön camı patlatmış. Bir gün bekledikten sonra, servis kaskosundan değişti. Camsız olduğu için sanırım, bu sefer tam oturtmuşlar yerine. :)

quixotic2
14/02/2008, 12:57
her servisin stokdaki ürünleri birbirini tutmaz arkadaşlar. dolayısıyla istediğiniz bir ürünü başka bir servise daha sormanızı öneririm. birinin elinde yokken diğerinde olabiliyor çünkü.

mavi-punto
14/02/2008, 15:39
İlginize teşekkür ederim.Kayseride benim araçla beraber bu sorunun olduğu dört araç var..Kayseride tek bir servis var ,bunun için beklemek zorundayım ortada parça yok.Servis garantiden degişecek, bekliyorum..Bu problem hepimize sorun çıkaracaga benziyor..

Auto engineeR
14/02/2008, 16:37
bnm de aynı şekilde problemim war. kartaş sipariş werdi,bekliyorum :)

Muhendis06
16/02/2008, 01:41
Benim aractaki on cam difuzoru de kirildi kendiliginden ve garantiye saymak istemiyorlar artik aracin problemlerini. Stoklarda bulunamayan parcalar bununla sınırlı da degil maalesef. Olmayan parcala 2-4 haftada gelebiliyor.

PredatoR
16/02/2008, 14:00
bende de var aynı sorun. demek ki kronik. çok sert plastik kullanmışlar puntoda. o yüzden oluyor heralde.

fatihhhh
19/02/2008, 10:14
bende de o prçanın sol tarafının kafasına göre ses yapma problmi var.
servise gittiğimde durumu anlattım, bi sprey sıkmaları gerektiğini felan söyledim(sitede okumuştum çözümünü)
ama naafile haala arada bi kafasın göre ses yapıyo (biraz sinir bozucu bi ses)