PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzuman

Turq
13/02/2008, 11:33
Bugun aracımı 20000 bakım için izmir merkez servise bıraktım. Ufak tefek sorunlarımın da halledilmesini rica ettim. Torpido kapağı, yakıt pompasından gelen sesin uğultu halini alması ve debriyaja bastığımda gelen tiz ses. Özellikle babamın sinirini bozan bu ses üzerinde durulmasını rica ettim. Servisten ayrıldıktan 1 saat sonra kadar bir telefon aldım ve şanzumanın inmesi gerektiğini alt kısmında su olduğunu icine de su girmiş olabileceğini sölediler. Böle birşeyin mümkün olmadığını arabanın suya maruz kalmadığını söledim. Fakat yine de inecek şansuman eğer sorun benden kaynaklanıyorsa 250 lira civarı bi maliyeti olduğunu sölediler eğer benden kaynaklı değilse garantiden değiştirilcekmiş. Arabamın suya maruz kalmadığını kesin biliyorum böyle bi sorunla karşılaşan varmı yada sorunla ilgili bi tahmini olan?

Genius
13/02/2008, 16:00
Bugun aracımı 20000 bakım için izmir merkez servise bıraktım. Ufak tefek sorunlarımın da halledilmesini rica ettim. Torpido kapağı, yakıt pompasından gelen sesin uğultu halini alması ve debriyaja bastığımda gelen tiz ses. Özellikle babamın sinirini bozan bu ses üzerinde durulmasını rica ettim. Servisten ayrıldıktan 1 saat sonra kadar bir telefon aldım ve şanzumanın inmesi gerektiğini alt kısmında su olduğunu icine de su girmiş olabileceğini sölediler. Böle birşeyin mümkün olmadığını arabanın suya maruz kalmadığını söledim. Fakat yine de inecek şansuman eğer sorun benden kaynaklanıyorsa 250 lira civarı bi maliyeti olduğunu sölediler eğer benden kaynaklı değilse garantiden değiştirilcekmiş. Arabamın suya maruz kalmadığını kesin biliyorum böyle bi sorunla karşılaşan varmı yada sorunla ilgili bi tahmini olan?

Şansızımanın su almasını ilk defa duyuyorum. Bunda kullanıcı hatasını gerektirecek bir sorun olduğunu sanmıyorum. Sizin belirttiğiniz gibi derin sudan geçmediğinize göre yol şartlarından da su alacak değilya. Merkez servis iyi bir servistir, arada bir gidip arabanızı yoklayın, mümkünse gidip yerinde görün ve bilgi almaya çalışın. Su almasına sebep olabilecek debriyaj pedalının yada vites tellerinin şanzıman bağlantı noktası olabilir diyeceğim ama oda çok çokk uzak bir ihtimal. Şanzıman tarafındaki keçeleride kontrol ettirin. Geçmiş olsun.

ABNEW
13/02/2008, 17:23
Vites kutusu inmeden hükme varmışlar, sonra da vites kutusu açılınca belli olur demişler:) Geçmiş olsun.Önemli bir problem yoktur tahminimce...