PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi benzin

chn73
10/02/2008, 21:17
arabamı ilk aldığımda dah önceki arabalarımda kullandığım gibi opet in yakıtını kullandım ( bu arada opet garantisi konusunda bana bilgi verilmedi ve hatta arabayı aldığımda içinde hiç benzin yoktu , mecburen aldığım bayii ( alanya gürses )nin benzinliğinden 50 ytl lik m oil doldurmak zorunda kaldım ).yazın yağ değişiminden sonra opet i bırakıp ( nedeni bayilerde kalitenin düşmesi,ilgisizlik ve disiplinsizlik ) total excellium 97 ye başladım ve 6 aydır bunu kullanıyorum.arabanın performansında ciddi bir artış gözlemledim.Bu performans artışı ya yağ ( aracım daha 9000 km de ) ya da yeni benzinin kerameti :)

quixotic2
11/02/2008, 18:10
bence benzinin kerameti. 97 gerçekten iyi. bende aracımda 97 kullanıyorum. opet kullanıp şikayetçi olan çok gördüm açıkçası.

Ah-MeT
11/02/2008, 18:38
arabamı ilk aldığımda dah önceki arabalarımda kullandığım gibi opet in yakıtını kullandım ( bu arada opet garantisi konusunda bana bilgi verilmedi ve hatta arabayı aldığımda içinde hiç benzin yoktu , mecburen aldığım bayii ( alanya gürses )nin benzinliğinden 50 ytl lik m oil doldurmak zorunda kaldım ).yazın yağ değişiminden sonra opet i bırakıp ( nedeni bayilerde kalitenin düşmesi,ilgisizlik ve disiplinsizlik ) total excellium 97 ye başladım ve 6 aydır bunu kullanıyorum.arabanın performansında ciddi bir artış gözlemledim.Bu performans artışı ya yağ ( aracım daha 9000 km de ) ya da yeni benzinin kerameti :)
kimbilir ne katkısı var total excellium 97 nin içinde de performans farkettin... cok ta iyi bişi degil soyliyim yani...
ben BP den alıyorum cunku petrolu biliyorum kacak macak hıc bır olay yok o yuzden shell den %5 iştecell indirimim opetten paro kartım olmasına rağmen...
saygılar

quixotic2
11/02/2008, 18:40
benimde paro kartım var daha bir kez opetten benzin almış değilim. ya shell yada po. başkasını tanımam.

ugurozer
14/02/2008, 18:07
benzin değil benzinlik onemli aslında. bizim burda 2 opet var 300 m ara ile biri berbat birisi super. Tübitak raporlarını incelemiştim bir sure once butun markaların. En iyi benzin PO idi.