PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nokta boya dökülmeleri

aaycicek
09/02/2008, 14:43
Merhaba Arkadaşlar,

Bende opak kırmızı GP var. Boyalar muhtemelen taş darbelerinden nokta nokta dökülüyor. Servis taşlardan dökülebileceğini söylüyor ama ben aynı yolda 96 model uno da böyle bir durumla karşılaşmadım. Ayrıca metalik gri palioda ise tek bir nokta boya dökülmesi görmemiştim. Sanki boya biraz fazla hassas gibi geldi. Benzer bir durumla karşılaşan arkadaş var mı ne yaptığını benle paylaşabilir mi?

Selamlar

Genius
09/02/2008, 16:58
Söylediğinde haklısın. Uzun yoldaki taş darbelerinden boya nokta halde dökülüyor. Buna tampondaki boyalarda dahil. Boya çok hassas, dikkat etmek lazım.

dogu
09/02/2008, 17:06
bunun opak boya olmasında bir etkisi varmı?

CaGRi
09/02/2008, 20:35
arkadaşlar şöyle bi durum war. bizim arabaların burun kısmı yola daha bi eğimli bakıyor. ancak bahsettiğiniz gibi unonun ise burnu dik bi şekilde bakıyor. bu sebepten dolayı çarpan taşlar daha kolay iz bırakıyor

üzümcü petrol
09/02/2008, 20:44
en iyisi kaputların üstünün kaplayan örtülerden alın kaput koruyucu benim bildiğim ön tarafı komple kaplıyor

Alp
10/02/2008, 16:58
Aynı sorun bende de mevcut. Sanırım boya kalıtesınden

chn73
10/02/2008, 18:42
bende de opak punto var ve bende de aynı sorun var.kaputun ortalarına doğru birbirine çok yakın 3 adet benek şeklinde boya dökülmesi var ( kaputta başka yerlerde yokken aynı yerde bu yakın arayla 3 tane taşın gelmesi ihtimal dışı gibi geldi )ayrıca kapılarda aynı şekilde boya dökülmeleri ( yana parketmiş arabanın çarpamayacağı yerlerde ) var.bundan önceki paliomda böyle bir şeyle karşılaşmamıştım.Acaba kronik arızalara bir yenisi mi ekleniyor.

Ah-MeT
10/02/2008, 18:49
çok kotu bir durum ya:( boyatsan bi dert boyatmasan bi dert boyatsan aracın degeri usuyor boyatmasan goruntu iyi olmuyor offf off....

ORACLE
10/02/2008, 23:25
Benimde tampon kalbura döndü taşlardan. Bunun çözümü renk kodunu alarak gidip rötüş boyası yaptırıyorsunuz. (10 ila 20 arası değişir alacağınız miktara göre ama genelde 100 gr dan aşağı yapmazlar. Ben 200 gr yaptırdım 150 gr mı sprey olarak lazım olur diye. 20 ytl). Sonra da en incesinden bir suluboya fırçası. Tek tek açıkları kapatıyorsunuz. Fazla abartmadan sadece fırçanın ucunu değdirin. çok dikkatli bakmadıkça belli olmuyor. İnanın moraliniz yerine gelecek

Genius
11/02/2008, 09:55
Kaput için şeffaf film çözümleri var ama tampon ufak bir parça değil ve orayıda kaplarsak tümden arabayı kaplayalım daha iyi :) Ben kaput için bu yöntemi düşünüyorum. Yada uzun yolda arabaların arkasına pek yaklaşmayacağız.

Palio'larda özellikle yeşil renginde boya yanığı tabir edilen bir sorun vardı. Sanırım sadece 99 modellerinde bulunuyordu.

ekorkut
11/02/2008, 11:07
Şu şeffaf film maliyeti nedir kaça çıkar bilgisi olan var mı?

anvil
11/02/2008, 12:44
Şu şeffaf film maliyeti nedir kaça çıkar bilgisi olan var mı?

burada ayrıntılı konuşulmuştu

https://forum.grandepuntotr.com/arac-bakimi-ve-temizlik/2663-uzun-yolda-araci-taslardan-koruma.html

orko
11/02/2008, 12:52
Güncel donanım listesinde Metalik boya tüm paketlerde standart görünüyor. Acaba opak boyada mı bir sorun var?

quixotic2
11/02/2008, 15:34
sadece opaklarda değil. ben metaliklerdede boya dökülmesi olan araç gördüm. genel bir durum sanırım. boya koruma yaptıranlarda biraz daha geç oluyor bu durum.

dogu
11/02/2008, 18:56
bende de opak punto var ve bende de aynı sorun var.kaputun ortalarına doğru birbirine çok yakın 3 adet benek şeklinde boya dökülmesi var ( kaputta başka yerlerde yokken aynı yerde bu yakın arayla 3 tane taşın gelmesi ihtimal dışı gibi geldi )ayrıca kapılarda aynı şekilde boya dökülmeleri ( yana parketmiş arabanın çarpamayacağı yerlerde ) var.bundan önceki paliomda böyle bir şeyle karşılaşmamıştım.Acaba kronik arızalara bir yenisi mi ekleniyor.
neworleans mavisi opakmıdır,metalikmi?

Painkiller
13/02/2008, 20:59
Benim puntoda da aynı sorun var. Fakat kaputta deil de kapılarda var dökülmeler. Önce taş çarpması zannettim fakat yakından bakınca boyanın pul pul döküldüğünü fark ettim. Bu konu ile ilgili şikayette bulunan ve yetkililerden cevap alan var mı?