PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet kemeri hatası çözümü

tuncix
16/01/2020, 11:31
merhaba arkadaşlar emniyet kemeri takılı olmasına rağmen takılmamış sinyali veriyordu içini söktüm içerde beyaz bi parça var orada iki metal var kemer takılınca temas etmeleri gerekiyor deforme olmuştu biraz temizleyip iki metali değebilecek kadar yaklaştırdım sorun çözüldü. ince ayarlamak lazım birkaç kez deneyebilirsiniz olana kadar. foto atıyorum el becerisi olan yapabilir kolay gelsin..

gokhan54
17/01/2020, 20:36
arabayla ilgilenecek geniş bi zamanım olursa bakıcam bende bilgi için teşekkürler

tuncix
19/01/2020, 19:29
allah kolaylık versin.. Rica ederim

cengizhoca
24/01/2020, 14:01
Aynı sorunu ben de yaşadım. Teşekkürler.

tuncix
01/02/2020, 18:14
Rica ederim. Yapacak olan varsa detaylı bilgi verebilirim

ayaman
10/02/2020, 00:33
merhaba arkadaşlar emniyet kemeri takılı olmasına rağmen takılmamış sinyali veriyordu içini söktüm içerde beyaz bi parça var orada iki metal var kemer takılınca temas etmeleri gerekiyor deforme olmuştu biraz temizleyip iki metali değebilecek kadar yaklaştırdım sorun çözüldü. ince ayarlamak lazım birkaç kez deneyebilirsiniz olana kadar. foto atıyorum el becerisi olan yapabilir kolay gelsin..

Eline sağlık. Koltuğu sökerek mi yaptın?

punto1414
10/02/2020, 09:22
benimde emniyet kemeri tokası ters dönmüş, toka iç tarafa bakıyo nasıl düzeltiriz.

tuncix
21/02/2020, 12:37
Kusura bakmayın geç oldu. Koltuğu sökmeye gerek yok ben sökmedim

ayaman
22/02/2020, 22:55

Ben de geçen söktüm ; fakat ben çok kurcaladım içindeki o temas edan metallerden birini kırdım. Ben de koltuğun altına giden kabloyu kestim uçlarını soydum ve birbirine temas ettirdim kabloyu da temiz bantlayıp koltuğun altındaki kapağa geri ittirdim şimdi hiçbir zaman hiçbir şekilde çalmıyor ve arıza ışığı yakmıyor. Elim ne zaman bola kavuşunca 250 tl'ye emniyet kemer tokası mecburen alacam.

Ozer77
23/02/2020, 01:38
Ben yuvaya giren (erkek) uca bant sardım bir kat bayadır öle gidiyor.