PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Albea hararet düşüyor

Alicean27
07/12/2019, 18:06
Meraba arkadaşlar konularda hararet düşmesiyle ilgili başlıklar var hepsini okudum yalnız sorunum geçmedi.2007 benzinli 1.4 albeam var.araca antifiriz koyduktan sonra olanlar oldu. Problemimi söylüyorum.sabah aracı çalıştırdaktan sonra hararet normal bir şekilde ortaya kadar çıkıyor.ondan sonra bir al çizgiye düşürüyor biraz gittikten sonra tekrar ortaya çıkıyor.bunu bir azaltarak tekrarladığı oluyor.elektrikçi usta hararet müşüründen dedi bn de termostatı ve hararet müşürünü değiştirdim sorun geçmedi.diğer bir usta normal diyor ama bn aracımda daha önce hiç denk gelmedim. Albeası olan arkadaşlar Normalmi karşılaştınız mı hiç

Han
07/12/2019, 18:33
tipik termostat arızası belirtisi aslında,daha öncesinde aracınızda antifiriz varmıydı ilk defa sizmi koydunuz ?

Alicean27
07/12/2019, 18:40
Daha öncesinde su vardı antifiriz koyduk hortumlar çatladı üst kapak contası yandı hepsini hallettik. Ama bu sorun geçmedi. Bu gün termostala müşürüde değiştirdim. Yine aynı

Alicean27
07/12/2019, 18:44
tipik termostat arızası belirtisi aslında,daha öncesinde aracınızda antifiriz varmıydı ilk defa sizmi koydunuz ? evet sadece çeşme suyu vardı içerisinde

Han
07/12/2019, 19:20
uzun süre çeşme suyu ile kullanıldığı için korozyon, paslanma ve tortu oluşmuştur koyduğunuz antifiriz bu tortuları temizler büyük ihtimalle borulardaki yada motor bloğundaki bir tortu parçası devirdaimi veya termostatı tıkamış olabilir.antifiriz çok uzun süre kullanılmayan araçlarda birden araca antfiriz doldurmak bir çok soruna davetiye çıkarır aracınızı iyi takip edin özelikle dirsek bağlantı noktalarından,lpg mevcutsa lpg rekorlarından su kaçakları başlaması olasıdır.sabah aracınızın altını mutlaka kontrol edin su damlatma varmı diye birde su haznesi kontrol etmeyi unutmayın eksiltme olursa tamamlayın.

Alicean27
07/12/2019, 19:47
uzun süre çeşme suyu ile kullanıldığı için korozyon, paslanma ve tortu oluşmuştur koyduğunuz antifiriz bu tortuları temizler büyük ihtimalle borulardaki yada motor bloğundaki bir tortu parçası devirdaimi veya termostatı tıkamış olabilir.antifiriz çok uzun süre kullanılmayan araçlarda birden araca antfiriz doldurmak bir çok soruna davetiye çıkarır aracınızı iyi takip edin özelikle dirsek bağlantı noktalarından,lpg mevcutsa lpg rekorlarından su kaçakları başlaması olasıdır.sabah aracınızın altını mutlaka kontrol edin su damlatma varmı diye birde su haznesi kontrol etmeyi unutmayın eksiltme olursa tamamlayın.
Bu kontrollerin hepsini yaptım gerekli borular değişti lpg hortumunda veya herhangi bir yerde tıkanıklık yok su eksiltme yok.abeası olan arkadaş var mı acaba normal mi en son o kaldı. Sanırsam termostat açınca hararet biraz düşüyor.

43sbr
09/12/2019, 18:38
Bu kontrollerin hepsini yaptım gerekli borular değişti lpg hortumunda veya herhangi bir yerde tıkanıklık yok su eksiltme yok.abeası olan arkadaş var mı acaba normal mi en son o kaldı. Sanırsam termostat açınca hararet biraz düşüyor.

43sbr
09/12/2019, 18:46
Bende albea kullanıcısıyım.Böyle soğuk havalarda 5-6km gitmeden hararet göstergesi orta çizgiye ulaşmaz.Termostat motor belli bir ısıya (basınca)ulaşmadan açmaz.

Ozer77
09/12/2019, 21:17
Merhaba. Acaba termostat açık kalmış olabilirmi. Takılı kalmış gibi. Veya tam kapamıyorsa. Kısacası arızalıysa hararette dalgalanma sık olur.

Alicean27
10/12/2019, 08:42
Bende albea kullanıcısıyım.Böyle soğuk havalarda 5-6km gitmeden hararet göstergesi orta çizgiye ulaşmaz.Termostat motor belli bir ısıya (basınca)ulaşmadan açmaz.
Hocam 5,6 km sonra ulaşıyor zaten ortaya ulaştıktan sonra biraz duruyor sonra 2 çizgi aşağı düşüyor. Sonra geri ortaya geliyo biraz gidiyorum bu sefer 1 çizgi düşüyo. Sonra azalalıyo iyice. BirAz zaman geçince yine 1 çizgiye yakın düşüyo öyle saçma bir arıza işte

Alicean27
10/12/2019, 08:44
Merhaba. Acaba termostat açık kalmış olabilirmi. Takılı kalmış gibi. Veya tam kapamıyorsa. Kısacası arızalıysa hararette dalgalanma sık olur.
Değiştirdim hocam zaten ilk o geldi aklıma termostatı ve müşürü değiştirdim düzelmedi.bi de o masrafa girdik.düzgün usta da yok.öyle duruyor şimdilik.

Ozer77
10/12/2019, 09:07
Değiştirdim hocam zaten ilk o geldi aklıma termostatı ve müşürü değiştirdim düzelmedi.bi de o masrafa girdik.düzgün usta da yok.öyle duruyor şimdilik.Düzgün ustaya ihtiyacın var bitek. Ama onu bulman çok zor.
Eskiden parça bulunmazdı. Artık usta bulunmuyor.