PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynalı geri görüş kamera titremesi

Serat
20/10/2019, 23:34
Arkadaşlar merhaba,
Aradımdaki aynanın üzerine 4.3 inç geri görüşlü ayna taktık. Gayet güzel fakat 100 ün üzerine çıkınca aynam da titreme mevcut. Bu neden olabilir? Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba ?

Bu arada aracımın 4 lastiği yeni ve balans ayarları da yapılı.

resume
22/10/2019, 08:27
aynanıza taktığınız sistem ağır ise ve titreme yapıyorsa çıkarınız. yakın dostumun aracında buna benzer bir durumda camda ayna takılan yer kırıldı cam değişimi yapıldı. Boştan yere cam parası verdi.

mesutt1905
22/10/2019, 09:45
Arkadaşlar merhaba,
Aradımdaki aynanın üzerine 4.3 inç geri görüşlü ayna taktık. Gayet güzel fakat 100 ün üzerine çıkınca aynam da titreme mevcut. Bu neden olabilir? Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba ?

Bu arada aracımın 4 lastiği yeni ve balans ayarları da yapılı.

cama yapışık olduğu yerde ki camı da çatlatarak düşebilir riskli yani ağırlık dengesizliği var demek ki güç aldığı yer yani yapıştığı yer ile ağırlık dengesi uyumsuz sıkıntı doğurabilir.

Serat
22/10/2019, 21:29
Original ayna kameralı aynadan daha küçük. Acaba bu durum yolda giderken sorun mu yaratıyor.

Aldığım geri görüşlü aynalı kamera böyle bir şey.
https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/4-3-tft-lcd-ekran-dikiz-aynasi-214546786

Bu gidişle galiba sökmek en iyisi olacak.

volkan1065
22/10/2019, 22:54
Aynanın takılı olduğu metal kısımda boşluk varmı bakın. Ayrıca yeni taktığınız ayna unıtesının kablolarını ağırlık alacak şekilde yukarı sabitlemeye calışınız. Eğerki cama monte edilen kısımda bu titreşim devam edip ayna yeri koparsa tamiratı çok zor bu nedenle cam değiştirenler çok.

arenas
22/10/2019, 23:03
Bunlardan ben de düşündüm zamanında,hatta orjinal aynayı söküp,kendi direkt cama yapışan soketi olan geri görüşlü aynalardan vardı aliexpresste.Otomatik kararan dikiz aynası takınca vazgeçtim ondan.Malum bizim aynaların olduğu kısım çok dar.Bu tip aynalar daha geniş olduğundan ön görüşü de kapatıyor.
Kelepçeli sistemde her zaman titreme yapar.Orjinal aynayı söküp,direkt cama takarsanız(soketini bulup ya da uydurup)titreme nispeten kesilir.Benim orjinal ayna bile hafiften müziği açınca,araç durduğu yerde titriyor.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Serat
23/10/2019, 07:34
Acaba arabanın kendi aynasını değiştirsem faydalı olur mu ? Bir ihtimal aynanın arkasındaki lastik gevşemiş olabilir mi?

hakaniko
23/10/2019, 09:48
Benim normal ayna bile titriyor :D