PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiyatı iyileştirilmiş fren balataları servislerde..

06kaymak
02/02/2008, 15:00
Sevgili dostlarim, gp lerimiz icin uygun fiyatli on fren balatalari servislerimize gelmistir..Parca no: 77363974K fiyati: 34 YTL

Ziyaretçi047
02/02/2008, 16:42
sadece sizde mi var ? adana ya da gelmiş midir? getirtim mi?

06kaymak
02/02/2008, 16:52
butun servislerde mevcuttur....

Ziyaretçi047
02/02/2008, 17:01
çok iyi. bakıma gitmediğim her yeni gün yeni indirimler ve kampanyalar oluyor. ısrarla gitmicem :D

ekorkut
02/02/2008, 17:42
Fiyatı iyileştirildiyse bunun sebebi nedir acaba? Yan sanayi midir yerli midir? Ses yapan model midir? Bize servislerde bundan sonra iyileştirilmiş model mi takalım orjinal mi takalım diye mi sorulacak acaba?

06kaymak
02/02/2008, 18:05
Fiyatı iyileştirildiyse bunun sebebi nedir acaba? Yan sanayi midir yerli midir? Ses yapan model midir? Bize servislerde bundan sonra iyileştirilmiş model mi takalım orjinal mi takalım diye mi sorulacak acaba?

Yetkili serviste yan sanayi parca bulunmayacagini belirtmek isterim...bu parcada Tofas tarafindan servislere , opar kutusu icinde gelen bir parca...orjinal dedigimiz ithal bu ise yerli yapim...burda tercih size birakilmistir...

femoli
02/02/2008, 18:41
sen ne müthiş bir insan sın yawwwww :):):):)

Ben bekledikce fiyatlar düşüyor müslüm biraz dahamı beklesem hehehe mazot filitresi düştü balata düştü başka düşcek bişi varmı :D:D:D

ekorkut
02/02/2008, 18:45
Teşekkür ederim bu aydınlatıcı oldu.

h k
02/02/2008, 22:43
güzel bir gelişme.

bilen bilir ben aracımı yaklaşık 20 bin kmdir albea balatası ile kullanıyorum , doblo-albea-palio balatalarının hep aynı olduğuna tofaşta uyanış sanırım artık :)

ilerleyen dönemlerde başka yerli parçalarda mutlaka çıkacaktır ve bakım servis maliyetleri düşecektir diye tahmin ediyorum , bu araç bukadar sattığına göre mutlaka uygun yerli parçalar çıkar.

ufuk61
03/02/2008, 00:29
20 binde değişiyormu balatalar

ABNEW
03/02/2008, 23:46
Kullanıma bağlı Ufuk.20000-40000...

multijet
04/02/2008, 00:03
90HP olan modellerin balataları farklı bildiğim kadarıyla, onun da ucuzu çıkmtı mı acaba???

ABNEW
04/02/2008, 00:26
90HP olan modellerin balataları farklı bildiğim kadarıyla, onun da ucuzu çıkmtı mı acaba???

Ben de öyle biliyorum.Mjtd 90bg lerin diskleri büyük ...

multijet
04/02/2008, 00:42
T-jetler ile ön diskler aynı 90PS olanların, linea da da kullanılıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 280 lik hava kanallı disk, 75 ve 77 PS olanlarda diskler küçük. Onlara zaten diğerleri uyuyordu sanırım...

ABNEW
04/02/2008, 00:44
Evet t-jet ve mjtd 90bg lerin ön diskleri aynı: 284mm
linea ile GP t-jet lerin arka diskleri farklı 251-264mm

musti4141
07/10/2010, 20:00
Arkadaşlar bende 80 bin bakımında ön dis ve fren balatalarını degiştirdim.Fren balata ferene bastım mı ses yapıyor baya bir ses geliyor yani
servise gittim dedim balatalrdan ses geliyor dedim bana dedikleri şuan yeni takılan balatalarda öyle problem var fiata yazı yazdık cevap bekliyoruz diyorlar.Ne yapmamız lazım insanı sinir ediyor

StrawBeeRy
07/10/2010, 20:03
Arkadaşlar bende 80 bin bakımında ön dis ve fren balatalarını degiştirdim.Fren balata ferene bastım mı ses yapıyor baya bir ses geliyor yani
servise gittim dedim balatalrdan ses geliyor dedim bana dedikleri şuan yeni takılan balatalarda öyle problem var fiata yazı yazdık cevap bekliyoruz diyorlar.Ne yapmamız lazım insanı sinir ediyor
abi artık yeni takılan bütün balatalardan ses gelir çünkü aspes yasaklandığı için aspessiz balata kullanılıyor ve ses yapıyor

musti4141
07/10/2010, 20:35
peki bütün araçlara takılanlar sesmi yapacak yani

StrawBeeRy
07/10/2010, 20:36
peki bütün araçlara takılanlar sesmi yapacak yani
aspesli takılanlar yapmaz aspessiz olanlar yapar aspes kanser yapıcı madde olduğu için yasaklanmış

onn.off
07/10/2010, 20:53
LANCİA balatası tak hiç ses kalmaz fiyatı 120 TL 20 TL de işçilik

usermm1
07/10/2010, 20:54
Yetkili serviste yan sanayi parca bulunmayacagini belirtmek isterim...bu parcada Tofas tarafindan servislere , opar kutusu icinde gelen bir parca...orjinal dedigimiz ithal bu ise yerli yapim...burda tercih size birakilmistir...

orjinale göre kalitesi nasıl?

StrawBeeRy
07/10/2010, 20:56
LANCİA balatası tak hiç ses kalmaz fiyatı 120 TL 20 TL de işçilik
abi bütün balatalar standart değilmi sonuçta içinde kullanılan madde yasaklanıyor öyleyse onun içindede olmaz :)

onn.off
07/10/2010, 21:11
istanbul dolapderede Grande punto sahibi olan bir fiat yedek parça satan firma var firmanın sahibi demişti ki
aynı dertten bende yakınıyorum sürekli balatalarım kuş gibi ötüyordu en sonunda LANCİA balatasını taktım kurtuldum demişti .
balataları aldım servise gittim 10dk taktılar 2.5ay oldu hiç ses yok adam bana bu balata öterse koşulsuz şartsız hemen getir paranı iade edecem.
içinde ne malzeme var azbe varmı yok inan bilmiyorum ben sadece o gıcık sesten kurtulmak istiyordum
bu arada arabamın üstünde fiatın orj balatası vardı ikisini yan yana koyduk arada boy ve dizayn farkı vardı gp balatası ortası boş fakat benim taktığım balata tek parça olarak diske temas ediyor benim fazla teknik bilgi yok Mert kardeşim sen daha iyi anlarsın

StrawBeeRy
07/10/2010, 21:16
istanbul dolapderede Grande punto sahibi olan bir fiat yedek parça satan firma var firmanın sahibi demişti ki
aynı dertten bende yakınıyorum sürekli balatalarım kuş gibi ötüyordu en sonunda LANCİA balatasını taktım kurtuldum demişti .
balataları aldım servise gittim 10dk taktılar 2.5ay oldu hiç ses yok adam bana bu balata öterse koşulsuz şartsız hemen getir paranı iade edecem.
içinde ne malzeme var azbe varmı yok inan bilmiyorum ben sadece o gıcık sesten kurtulmak istiyordum
bu arada arabamın üstünde fiatın orj balatası vardı ikisini yan yana koyduk arada boy ve dizayn farkı vardı gp balatası ortası boş fakat benim taktığım balata tek parça olarak diske temas ediyor benim fazla teknik bilgi yok Mert kardeşim sen daha iyi anlarsın

anladım abi ne demek istediğini ama anlamadığım nokta o araba pahalı diyemi balataları öyle ne mercedesler ne bmw ler gördüm o yüzden sana öyle dedim yanlış anlama :)

onn.off
07/10/2010, 21:24
anladım abi ne demek istediğini ama anlamadığım nokta o araba pahalı diyemi balataları öyle ne mercedesler ne bmw ler gördüm o yüzden sana öyle dedim yanlış anlama :)

yok rica ederim neden yanlış anlayim :D

fraust
12/10/2010, 16:02
As olayını bilmiyordum ve bu konuda öğrenmiş oldum.
Umarım As kullanılmıyordur "Fiyati Iyilestirilmis Fren Balatalarda".

Asli balatalar ile ilgili bilgi:

- Assiz balataların, karşılarındaki fren diskini aşındırma özellikleri düşük sıcaklıkta çok kötüdür. Özellikle trafikte kısa süreli dur/kalk biçiminde çalışan balatalar 2 duruş arasında çabuk soğurlar ve soğukta çalışırlar. Bu nedenle assiz balatalar, karşı diski kötü aşındırır ve bozarlar. Bu şekilde bozulan disk, pek çok titreşim ve diğer olumsuzluklar yaratır. Bu olumsuzlukları gidermek için, balatanın friksiyon özelliği yanı sıra, belli bir abrazyon özelliği ile de üretilmesi ve bozulan diskin düzeltilmesi gerekir.

- Asin sebep olduğu sağlık sorunları nedeni ile, asin balata üretiminde artık kullanılamamaktadır. Konvansiyonel asli balataların aşınma, dayanıklılık, sürtünme ve sağlamlık özelliklerine eş değer özelliklerde as içermeyen balata formül ve üretim tekniklerinin geliştirilmesi çok önem kazanmıştır.

Teknointel-otomotiv sektr balata teknolojileri raporlar (https://www.teknointel.com/raporlar/otomotiv/balata.htm)

skydome
12/10/2010, 18:51
Bravolarda iyileştirilmiş bi şeyler yok mu Müslüm abi ya :)

GRDEDE
12/10/2010, 19:09
Müslüm kardeşim Bravo'lara da yap bir kıyak....Böyle giderse Doblo balatası takıcam.Kolay gelsin.

pdr42
12/10/2010, 21:10
bu konuda öğrendigim bir seyi paylasmak istiyorum orjinal yedek parca iki farklı balata var dedi. biri ucuz 25 sanırım digeri ise 100 lira civarındaydı ucuz olan daha fazla gidiyor ama ısındıktan sonra tutumuyor aynı zamanda asınmıyor. digeri ise aşınıyor jantları siyaha boyuyor ama her kosulda tutuyor aynı zamanda digerine gore daha cabuk asınıyor ve bitiyor demişleridi

disconnected
12/10/2010, 21:54
konuyu dagitmak gibi olcak ama 77bg icin olan fren balatalarinin biraz zayif oldugunu dusunuyorum bunlari 90gb'likler icin olanlarla degistirmek mumkun olurmu? yani alinsa problemsiz takilabilirler mi?

Ziyaretci046
13/10/2010, 11:47
konuyu dagitmak gibi olcak ama 77bg icin olan fren balatalarinin biraz zayif oldugunu dusunuyorum bunlari 90gb'likler icin olanlarla degistirmek mumkun olurmu? yani alinsa problemsiz takilabilirler mi?

takamazsın çünkü disklerde farklı