PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo Punto düşük viteste motor sürtme sesi

Onrkkk0
08/09/2019, 16:16
Arkadaşlar merhaba , fiat evo punto aracımda debriyaj balatası değişimi sonrası 1. ve 2. viteste yüksek devirde motordan sürtme sesi benzeri bir ses geliyo bunu neden yapıyor olabilir ayrıca lpg filtresi filanda değişti arabanın lpg ustası sübaplar cok gürültülü çalışıyor dedi acaba sübap ayarından dolayıda olabilir mi ? teşekkürler

feyzullah
08/09/2019, 19:51
Alttaki korum demiri egzoza sürtüyordur. Baskı değişimi sonrası ustalar yere sürtmesin diye demiri içeri doğru çok bükebiliyorlar. Sübaplar için de ayar yapmak gerekiyor.

mavzer
09/09/2019, 20:08
Alttaki korum demiri egzoza sürtüyordur. Baskı değişimi sonrası ustalar yere sürtmesin diye demiri içeri doğru çok bükebiliyorlar. Sübaplar için de ayar yapmak gerekiyor.

maslak bosh servise gittim bugün araç starjet bu araçlarda subap ayarını kendi otomaik yapıyor motor dedi bana sübap ayarı yapılıyor mu yapılmıyor mu ?

feyzullah
11/09/2019, 13:30
maslak bosh servise gittim bugün araç starjet bu araçlarda subap ayarını kendi otomaik yapıyor motor dedi bana sübap ayarı yapılıyor mu yapılmıyor mu ?

1.4 fire için de aynı şekilde sübap ayarını aracın otomatik yaptığı yönünde bilgi var. Ancak lpgli 1.4 fire aracıma yaptırmıştım ben faydasını da gördüm. Tercih sizin starjetlerde durum nasıl bilmiyorum.