PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sağ arkadan ve sinyal lambasından gelen ses

harmey
01/02/2008, 09:32
slm arkadaşlar,fren yapınca ve vites deyiştirdiğim zaman depodan içindeki mazot çalkalanıyor gibi ses geliyor ve bu beni cok rahatsız ediyor sinyal verdiğimde sinyalden ilk önce bi takılma sesi geliyor daha sonra normal haline geri dönüyor araç sogukken daha fazla yapıyor servise sordum her iki fiat bu sorunları hata olarak kabul etmiyor yanıtını aldım sizin gplerinizdede bu tür sorunlarınız varmı.aracımı yeni aldım fakat hiç memnun deyilim lütfen yardım edin...

hera
01/02/2008, 09:37
sinyal verirkenki takılır gibi ses benimkinde de var, herzaman olmuyor, servise gittiğim zamanlarda da hiç aklıma gelmiyor:(
bir gün trafikte önümde giden bir gp de de aynı sorun olduğunu farkettim çünkü dışarıdan da anlaşılıyor.bizim içeride duyduğumuz kesik ses dışarıda da ışığın o şekilde yanmasına neden oluyor :)

civcivx
01/02/2008, 10:18
Valla tam anlayamadım şu sinyal takılma sesini. Bildiğimiz sinyal rölesinin tık-tık sesinden bahsetmiyorsunuz değil mi?

Korhan
01/02/2008, 10:19
Sessiz ortamlarda depo dolu ise yakıtın çalkalanma sesi geliyor. Ek bir yalıtım lazım bunun için. Yeni Corollalarda da var bu sorun. Nasıl çözdüler veya çözdüler mi bilmiyorum.

femoli
01/02/2008, 10:44
Bu sinyal olayı bir sorun değilki o rölenin çalışma sistemi bu nasıl kapandıysa o şekilde başlar yarım kapatıldıysa yarım yanarak başlar buda kesik yada takılmış havası veriri bu normal ..

Depo konusuna gelince bu şekilde bir sorun bende yok aslında böle bişi olmaması lazım çünkü bizim depolarda çalkalanmayı önleyici bariyerler var onlar dalgayı kesiyor diye biliyorum hiç dikkat etmedim...

hera
01/02/2008, 10:47
nasıl kapatıdıysa öylemi başlar, peki diğer arabada neden hiç olmuyor bu :(

Nafiz
01/02/2008, 10:53
Ben de aynı olayı yaşıyorun.sinyal verirken ilk kademe var.şerit değiştirirken kullandığım.daha sonra esas takılı olan sinyal kademesi var.sokak dönerken daha cok kullanılan.Sanırım sinyal verirken önce ilki devreye giriyor.2. si onu takip etmiyor.birdaha baştan sinyal vermeye çalışıyor.bu sırada tırrrt diye arka arkaya seri biçimde sinyal çalışıyor.ben bu şekilde tespitte bulundum ne dersiniz?

femoli
01/02/2008, 11:04
Zırlama sesini söylüyorsanız sinyal kollarımız iki kademe ilk kademe devreye girdiğinde sinyal başlar ikinci devreye aldığınızda aradaki geçiş boyunca zırlama yaşanır bu bütün puntolarda var .

Ziyaretçi047
01/02/2008, 14:26
Depo full iken yakıt çalkalanma sesi bende de var. Biraz azalınca ses felan kalmıyor.

harmey
01/02/2008, 15:49
doponun dolu yada boş olması farketmiyor doluyken daha fazla ses geiyor tabi ama yakıt lambası yandıgında dahi sesi duymak mümkün.sizlerinde dedigi gibi siyalden tırrrt diye ses geliyor

ince5757
01/02/2008, 16:22
Bende depodan ses gelme olayı hiç olmadı ve sinyaldende öyle bir şikayetim olmadı ama bu akşam arabaya binerken dikkatli bir şekilde inceleyeyim bakayım belki benim arabada da vardır.

misli1
02/02/2008, 16:38
Sinyal konusu ile ilgili servise gittim ve şikayetimi ilettim. Bana bunun bütün puntolarda olduğunu söylediler ve bende servisteki iki adet bakıma gelmiş olan gp'de test ettim onlardada vardı ve sonra bayideki sıfır gp'lerin ikisindede test yaptım hepsi aynı. Yani bütün GP'lerde var yapacak bir şey yok. Depodan gelen yakıt çalkantı sesinede Bauhaus'tan aldığım ses izolasyon süngerini arka koltukları kaldıtıp altlarına uygun bir şekilde döşedim ve sorun çozüldü.

spolat77
02/02/2008, 17:34
:no000000:Ya benim arabamda bu tür problemler yok; yada alıştık, bize dokunmuyor
Hemşo senin arabadada mutlaka vardır sen dikkat etmiyorsundur.Hepsinde var bende birde kontak açılırken takılma sorunu var sizde varmı dikkat ettinizmi?

Ah-MeT
02/02/2008, 17:43
sinyal verirken banada oluyor o açıkcası çok hosuma gidiyor sinyalin öyle başlaması :)

civcivx
02/02/2008, 18:13
Hmm bugün dikkat ettim, hızlıca sinyla kolunu çevirince tı-tıt diye sinyal vermeye başlıyor. Evet bu durum yaylı sinyal kademesinden kaynaklanıyor, pek de problem olduğunu düşünmüyorum. Zaten tam kol çevrimini çok fazla kullanmıyorum. Şerit değiştirirken yaylı konumu kullanıyorum, ancak 90 derecelik bir sokağa falan girerken tam konuma getiriyorum.