PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merkezi kilit tek kapı kilitlemiyor

akillideli
16/08/2019, 14:54
Merhaba arkadaşlar 2006 1.4 dynamic var, maaşallah tüm kronik sorunları yaşattı bana... 10 ayrı başlık açabilirm, ama imkan oldukça tek tek kendim halletmek istiyorum.

Sol ön kapı kilidinin arıza yapması üzerine elektrikçi arkadaş kilit motorunu değiştirdi, altı ay kadar kullandıktan sonra kumandadan kapının kilitlenmediğini farkettiim

Anahtar ile kilitlediğimde sıkıntı yok ama uzaktan kumanda diğer kapıları kilitlemesine rağmen sol ön açık kalıyor.. bazen birkaç sefer bastığımda kilitleniyor.

elektrikçi arkadaş çıkma mekanizma alalım dedi, sıfırı 300-400 arası, Ankara yıldız bilenler bilir çıkmasına da 200 den aşağı istemezler ki sadece bir sokete 150 tl istediklerini bilirim.. şimdi 30-35 tl ye mekanizmanın motorunu alıp kendim değiştirsem, çözüm olur mu? parça fiyatları daha düşük olduğundan linea ile ortak parça olma ihtimali var mı? ..

https://www.motorobit.com/urun/12v-10500rpm-kapi-kilit-motoru?gclid=CjwKCAjwqNnqBRATEiwAkHm2BDqkydNhcE5KI cNMPScpeC-_yOyldx4B7mID3qqCDy0TdTUT5IvFaxoCjNsQAvD_BwE

linkteki motoru uydurabilir miyim...ne dersiniz

Berkcan525
16/08/2019, 20:38
motorlar genelde birbirine benziyor ama uygun bir motor ise olur, elinizde yatkınsa yapabilirsiniz. benimde sağ arka kapı kilitlemiyordu, aldıktan sonra fark ettim 60 liraya yaptırmıştım motor değişmişti. sonra yine sorun çıkarmıştı tabi

Serart22
16/08/2019, 22:51
Aynı problem bende de vardı anahtardan kilitleniyor kumandadan şoför kapısı kilitlenmiyordu kablolar eskidiğini düşündüm Uşak ta tavsiye üzerine bir oto elektrikte yaptırdım. kilit motor arızası var dedi kapı döşemesini söküp kilit motorunu çıkardı temizledi 5 dakikada tamir etti. extra 1 tane Arka park ampülü , 8 tane kürdan led ampülü uzaktan kumandaya pil , bagaj lambasının kablosunu, arka cam silecek hortumuna by pass attı kopmuş hepsine 130₺ verdim bugün

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

akillideli
18/08/2019, 01:44
Artik tamir eden tamirci bulunmaz oldu, hemen parca al sökelim takalim... İşini iyi yapan usta için rakam çok uygun