PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kendiliginden gaz weriyor

gp_tuning
31/01/2008, 22:45
slm ark aracim iki gun once kafayi yemisti.benimki otomotik vites we vites degisecegi zaman kendiliginden devir 15 devir artarak gegismeye basladi(ara gaz olarak hizda bi deisme yok).bunun sebebi ne olabilir yollar kaygan allah korusun baska bi aracin arkasindada bole birsey olursa sonucu ii olmayabilir...

Genius
31/01/2008, 22:49
Arabanın kaç bin km.de olduğunu bilmiyorum ama rolanti ile ilgili aklıma ilk gelen problem, rsm (rolanti step motoru) ve gaz kelebeğinin kurumdan dolayı dengesiz çalışmasıdır. Sözünü ettiğim parçaların temizlenmesiyle sorun çözülecektir.

gp_tuning
31/01/2008, 22:53
11000de daha bu kadar cabuk kirlenebilen birseymi bu.gerci yarin araba servise girecek ama meraktan soruyorum

Genius
31/01/2008, 22:59
11000de daha bu kadar cabuk kirlenebilen birseymi bu.gerci yarin araba servise girecek ama meraktan soruyorum

Bu kilometrelerde kurum yapması pek olası bir durum değil, umarım bahsettiğim parçalarda bir sorun yoktur. Araçta katalitik iptali varmı ? Katalitik iptali varsa, lambda sensörünün yanlış okumasına sebep olabiliyor. Cihaza bağlandığında hata verirse tekrar adaptasyonu deneyin, kabul ederse iyi. Eğer adaptasyonu kabul etmezse parça değişimine gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bunlar sadece olabilecek ihtimaller, belki başka birşeyde çıkabilir, aldığınız yakıtın kalitesizliğinden dolayıda rolanti sorunu yaşayabilirsiniz.

gp_tuning
31/01/2008, 23:03
hayir katalitik iptali yok.yakitimi da opet istasyonundan aliyorum.hadi hayirlisi ben yarin bi serwise gideyimde onlara danisirim.bigileriniz için cok tesekkur ederim...

Genius
31/01/2008, 23:19
hayir katalitik iptali yok.yakitimi da opet istasyonundan aliyorum.hadi hayirlisi ben yarin bi serwise gideyimde onlara danisirim.bigileriniz için cok tesekkur ederim...

Elbette kontrol ettirmekte fayda var, içiniz rahat olur. Rica ederim.