PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka tampon sökme hk

hayr16
19/07/2019, 18:12
merhaba arkadaşlar;

dün arabamla geri gelirken dokundurdum. indim baktım göçük olmuş.

alttan elimiz soktum göçük yere kadar uzatamadım. o yüzden tamponu sökmem lazım.

nasıl sökebilirim yardımcı olurmusunuz.35970

Alperkilic
20/07/2019, 11:01
Geçmiş olsun sıcak su dökerek düzeltilebilir belki böyle videolar vardı internette :)

EKE
20/07/2019, 11:24
Tamponu tutan 6 tane torx vida, 8 tane yıldız vida var. Torxların yeri: bagaj kapağını açtığınızda sağ ve solda 2 tane, tampon altında eğilip baktığınızda 2 tane, tamponu köşe üst noktadan çamurluğa tutturan sağ ve solda toplam 2 tane. Yıldızların yeri 2 tane altta eğilerek görebilirsiniz, 3er tane de davlumbazın tampona bağlandığı noktalarda var. Bunlar lastiğin arkasında kalıyor. Tekerleği sökmeden normal tornavida ile sökülemiyor. Eğer anahtar gibi yandan çalışan bir yıldız uçlu aletiniz varsa sökebilirsiniz yoksa lastiği çıkarmak gerek.

Hasara gelince, öncelikle geçmiş olsun. Bir hafta önce aynı şekilde daha sert vurdum tampon yırtıldı. Tamiri boyası masraf oluşturuyor. Ucuz atlatmışsınız.

hayr16
20/07/2019, 13:05
Teşekkürler. Görsel foto bulamadım varsa gönderebilirmisiniz.

Tampunu. Biraz gevşetip el girecek kadar açarsam dışardan kaynak su ile içeriden elle düzeltmeye çalışacağım.

OguzTML
20/07/2019, 13:17
Öncelikle geçmiş olsun. Eke hocamın da yazdığı gibi vidaları söktükten sonra tamponu tırnaklara zarar vermeden sökebilirsiniz. Ancak bu işlem için tamponu komple sökmeye gerek yok. Hasar alan bölgeden hafif çıkartırsanız sıcak su ile kolayca düzelebilecek gibi duruyor.

hayr16
21/07/2019, 12:28
35972
Evet arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.
İşlem tamam.
35973

erkulgul
12/03/2021, 19:32
35972
Evet arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.
İşlem tamam.
35973

Arkadaşlar aynısı benimde başıma geldi sol arkada göçük oluştu.Mahallemizde oto elektrikçi bir abimiz vardı ,ona sordum hallederiz dedi
Hiç tamponu sökmeden bir çaydanlık sıcak su,birde alttan tahta bir sopayla girdi birkaç zorlamayla yerine oturttu yani sökme takma yok çok şükür:))
Yanlızca park sensörü sanki yaylı gibi bastırınca içeri giriyor ama bırakınca geri yerine geliyor oda tırnağı kırılmış olabilir büyük bir ihtimalle dedi ancak tampon sökülürse belli olur dedi bende gerek olmadığını söyledim.Bu şekilde arkadaşlar hepinize selamlar geçmiş olsun .

Ozer77
13/03/2021, 15:03
Geçmiş olsun beyaz boyanın güzelliği. Siyah falan olsa kesin boya masrafı cıkardı [emoji4]