PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Robottan ne kadarlık yağ eksiltme normal kabul edilir?

afaruky
02/07/2019, 20:10
Merhaba
1.5 yıl kadar önce robot arızasıyla özel servise giren araca robot tamiri yapıldı ve yağı tamamlandı. Yaklaşık 6bin km sonra kontrole götürdüğümde yine yağ eksilttiğini fakat endişe edece birşey olmadığını söylediler. Bir miktar yağ eksiltmesi normal midir? Kronik bir sorun olduğu için mi normal kabul ediliyor? Kayseri'de ve çevre illerde kesin çözüm bulacak bir usta önerebilir misiniz?

Eksilen miktarı ekte göstermeye çalıştım. Aracı satmayı düşünüyorum. Alacak kişiye robot arızası var mı diyeceğim yoksa bu normal midir gerçekten?

emekilker
03/07/2019, 12:12
Benimde merak ettiğim bir konu

sinan5454
04/07/2019, 01:02
Hocam yağ seviyenizde hiçbir eksiklik göremedim ben max çizgisinin üzerinde duruyor bundan fazla olsa muhtemelen yağı sensorden atmaya başlayacaktır yağ seviyesini sofor kapısını açmadan kontrol edin-ettirin ki muhtemelen bu resimdeki kapi açılmadan araç beklemiş haldeyken cekilmis.soför kapısını açıldığında pompa devre giriyor sistemi besliyor o yağ seviyesi aşağıya düşüyor buda eksilmiş görüntüsü veriyor. (Ben kullanıcı biri olarak görüşlerimi belirttim gözlemlerimde belki hata vardır yanlış yönlendirmek istemem illaki forumdaki ustalarimiz doğrusunu belirtecektir)

afaruky
07/07/2019, 13:12
Evet kapı kapalıydı. Araç liftin üzerindeydi.
Bunun üzerine yağ bastılar ve 50 TL para aldılar.

Eğer dediğiniz gibiyse, yağ atmasının sebebi buysa içim rahatlayacak.

sinan5454
17/07/2019, 01:50
İnşallah öyledir diyelim -) yağ basildiktan sonra yere akıttımi hiç fark ettiniz mi park ettiğiniz yerde