PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop etme

xzvolkanzx
28/06/2019, 18:40
Arkadaşlar merhaba aracım 1.4 fire benzin lpg fark etmeden sadece vites geçişlerinde stop ediyor rolanti kusursuz kışın daha çok yapıyor sanıyodum ama dünde çok fazla yaptı ne zaman yapacağı belli değil 1 hafta yapmadığıda oluyor günde 10 kere stop ettiğide oluyor çok dik yokuşlardada yada yavaş gittiğimde 1500 2000 devir arası tekleme yapıyor ama dik yokuşlarda rezalet benzin bitiyor gibi tekliyor gaz kelebeği temizledim değişmedi bu sorunu yaşayan ve çözen varsa yardımcı olursa sevinirim
ELİNDE 2006 BENZİNLİNİN ÖN HELEZONU OLAN VARSA YAZSIN 2 ADET

OnurBazarbasi
28/06/2019, 21:33
enjektörleri kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

feyzullah
29/06/2019, 09:12
Gaz ayarı çok açık olduğu zaman bahsettiğiniz devirlerde problem oluyor. Ayardan gerçek anlamda anlayan birine ayar yaptırırsanız sorun çözülür.

xzvolkanzx
29/06/2019, 19:00
Az önce hava filtresiyle gaz kelebeğinin buluştuğu yere oring taktım 2 tane normalde 0 hatayla birbirine geçmesi lazımken orada boşluk vardı 4mm 2 oring attım benim aklıma bu geldi sadece filtrelerdende hava almıyor kenarlardanda hava alıyor ayarlıyamıyor diye geçirdim oringleri şuan bi sorun yok

xzvolkanzx
01/07/2019, 18:34
Hala stop ediyor düzelmedi yokmu çözüm bulan

xzvolkanzx
03/07/2019, 00:47
bütün hortumları kontrol ettim ama hala bir çözüm bulamadım hızlı gidince özellikle debriyaja basınca devir hızla düşüyor stop ediyor

feyzullah
03/07/2019, 04:29
Daha öncede söylediğim gibi önce LPG işinin uzmanı olan bir servise ayarlarınızı kontrol ettirmeniz sorunu %90 çözecektir. Eğer stop etmeye devam ederse regülatörü kontrol Edip değişimini yapın. Diyelim LPG sisteminde sorun yok. O zaman sübap ayarları, ateşleme sistemi vs. kontrol edilir.

xzvolkanzx
03/07/2019, 19:59
benim aklımada geliyor bakalım bi ayara gidekte ama hava filtresinin kelebeğe geçtiği yere oring attım baya fark etti

serkan1065
04/07/2019, 16:34
Bu sorun genelde lpg ayarında oluyor. Fakat hızlı giderken değil, daha çok düşük hızda ve devirde olur. Öncelikle ayarlarınızı kontrol ettirin ama bunu hareket halinde yaptırın. Araç durduğu yerde yapılan ayarlar sağlıklı olmuyor. Bilgisayarı bağlayıp yola çıkıp tek tek ayar yapacak. Bu ayarlar yapıldıktan sonra, iş boğaz kelebeği ve diğer bağlantı elemanlarının kontrolüne gelir. Birde klima kullandığımızda bizim araçlar yeteri gücü LPG'de alamıyor; evet benzinde de yer alamadığı olur ama LPG de bu sorun biraz daha fazla... Bunları da göz önüne alıp kontrolleri yapmanızı tavsiye ederim. Kazasız belasız hayırlı yolculuklar.

kuzgun3434
05/07/2019, 16:23
LPG de felan değil sorunun teklemesi silkelemede varsa eğer bobinde ve bujilerde.Stop etmesi ise senin araban hava alıyor bi yerden ona baktırman lazım eğer hava alacak yeri yoksa bu sefer rölanti motoru başka sorunu yok... Enjeksiyonlu arabada normal sistem LPG yokki tornavida ile ayar yapılsın.Rölantiyi rölanti motoru ayarlıyor.

xzvolkanzx
09/07/2019, 02:28
Bugün tamirciye gittim kelebeği söküp baktı bunda sorun yok ama motorun sarsıntılı çalışıyo sibopların sıkı kapakçıya git sibop ayarı yaptır dedi kapakçı söktü baktı hiç bişey yok ayarı iyi dedi topladı kelebekle sibopları elemiş olduk ama bugün dikkatimi çekti hava sıcakken stop etmedi ama kontak beni deli etti o anahtar dönmedi bugün 50 kere garanti denedin her stop edip çalıştırmam eziyetti bugün ama akşam güneş gidince sorun yoktu denkmi geldi yoksa bütüngün güneşte diyemi sorun yaptı anlamadım

xzvolkanzx
12/07/2019, 02:31
359583595935960

arkadaşlar arabayı bağlattım bu arızaları verdi usta bakmıştı manifolodun kaçırıyor ama ondan bişey olmaz demişti bugün pc bağlanınca resimdeki fişi çektim dolaştım stop etmedi 4 deviri falan geçtim devir kesilmeside olmadı fişi taktım biraz gittim gene vites değiştirirken stop etti çıkarttım gene sorun yok bu çektiğim fiş map sensörümü hava sıcaklık sensörü dediği emmenin üstündekimi

xzvolkanzx
14/07/2019, 00:58
eğer başka bir şey çıkmassa iş çözüldü fişi çektiğimden beri 3 4 gündür stop etmiyor az önce fişi taktım bismillah 2 ye atamadım hemen devir düştü stop etti. çalıştırdım 1 2 3 4 neye atarsam atayım stop etti. 10 dakika öyle gezdim neredeyse 10 dan fazla stop etti. sayamadım bile fişi çektim tık yok derdimiz sensörmüş fiş çıktığında stop etmiyor araba birde çok yakmaya başlamıştı.

xzvolkanzx
14/07/2019, 15:14
Çorluda benim arabanın aynısı varmı beyler denemek için sensörü sensör 100 lürayada var 15 lirayada bu fark normalmi

xzvolkanzx
18/07/2019, 22:26
map sensörü bosch marka 250 lira
servisde oparın ki 90 lira
dışardaki parçacılar şüphede kalıyor opar orj iyi güzel ama aynı kodla çıkmaya bilir bosch al diyor ama diyeride servisin dediği map sensörünü değiştiren varmı

xzvolkanzx
25/07/2019, 03:11
çok yardımcı oldunuz arkadaşlar teşekkürler

playbox
07/06/2021, 18:57
Volkan merhaba aynı sorunu şuan bende yaşıyorum aracım 2008 1,4 lpg+95 hp dynamic punto sürekli stop ediyor sen çözümü nasıl buldun yardımcı olabilir misin ? Teşekkür ederim

pdr42
08/06/2021, 07:35
arkadas 2019 da yazmıs konu hortlamıs akısmetre mi o diyecektim