PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 Grande Punto T-Jet yine yeni yeniden klima arızası

Soregoth
29/05/2019, 19:04
Merhabalar,

Öncelikle arabam Grande Punto T-Jet ve kliması dijital çift bölge olanlardan. Maceramızın geçtiği yer de Ankara.

Arabamın kliması tahminen 4 veya 5. kez arızalanmış bulunuyor. İki kere de sıcak üfleme sorunu yaşadığım için tam sayıyı karıştırıyorum artık.

Dün itibarıyla klimayı açınca hava geliyor. Saatine göre ya biraz serin ya da baya sıcak üflüyor. Muhtemelen dış sıcaklığa bağlı olarak.

Neyse bugün gittim. Klimaya gaz basıldı. Rölantide sıcak üflemeye devam ediyordu. Usta kompresör bozulmuştur dedi. Kompresörle hallolursa sıfır veya çıkma olmasına göre 900-1300 lira arası tutar dedi. Radyatörde de problem varsa 1700-2000 civarına çıkabilir dedi. Neyse ben biraz düşüneyim dedim dükkandan çıktım. Yolda devirlendikçe baya baya buz gibi hava üflemeye başladı. Trafik, ışık felan da olmadığı için gideceğim yere kadar camları kapatıp gayet rahat gittim. Arabaya tekrar bindiğimde anladım ki soğukluk arabanın devirle gitmesiyle alakalıymış. 10 derece altında üflenen hava kavşakta, ışıkta durunca bir anda 25-30 dereceye çıkıyor. Daha önce arabanın rezistörünü değiştirince bir şey düzelmişti ama sıcak üflemeyle mi alakalıydı hatırlayamıyorum. Usta rezistörün klimayla bir alakasının olmadığını söyledi.

Buna benzer bir deneyim yaşamış olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Kavaklıdere Otonun varlığından haberdarım başka bir çözüm bulamazsam zaten oraya götürecem :)

Han
29/05/2019, 19:41
https://forum.grandepuntotr.com/genel/66380-klima.html#post1032870

Soregoth
30/05/2019, 00:57
Teşekkürler. Sizin yaşadığınız sorunla birebir aynısı gerçekten de.