PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jsv Hava Filtresi+jsv Turbo Türbülans Sistemi

sarpines
29/01/2008, 01:18
https://img85.imageshack.us/img85/6879/samqe5.jpg

Ziyaretçi047
29/01/2008, 03:14
Güzel olmuş hayırlı olsun.

Auto engineeR
29/01/2008, 10:58
turbo tribülans sistemi?

Ah-MeT
29/01/2008, 11:06
hayırlı olsun, turbo tirbulans sistemi hakkında biraz bilgi verebilirmisin? tesekurler

Backer
29/01/2008, 11:07
acil biri cvplasınn o borunun etrafındaki parlak madde nee? vee orjinalindemi var yoksaa hemen sökün :D

Auto engineeR
29/01/2008, 11:11
turbo tribülans sistemini nasıl taktın anlamında sordum turbosuz arabaya..

borunun etrafındaki parlak madde mi :D krom olsa gerek. neden söktürsün ki? çok güzel ısı yalıtımı yapar motorun sıcaklığından etkilenmez..

Backer
29/01/2008, 11:15
Isı yalıtımımı yapar :D:D:D Hay Allahımm O madde ısınmayan bi madde zaten dimi :D Bizde piste giderken abimizin biri puntoya kaputu açınca görüntü güzel olsun diye öyle yapmış boru ısındığı saniye soğuk hava gitsin diye uğraştığımız filtree zehir gibi hava vermeye başladıı araba yolda baydıda baydı nasıl bi yalıtım buu ???

Ah-MeT
29/01/2008, 11:17
salyangoz(turbo) mu taktı acaba :P

Auto engineeR
29/01/2008, 11:22
en güzel yalıtım içi plastik dışı krom kaplama olanlar. ki büyük ihtimal bu da öyledir. krom kaplama ısıyı aynen yansıtır. içindeki plastik isekolay ısınan bi malzeme değildir zaten.
krom kaplama olan metal borular konusunda haklısın ısınır we işe yaramaz ama bu borular da bu sistemlerde kullanılmaz zaten

Backer
29/01/2008, 11:25
bilmiyorum iş kullanıcıyaa kaldı bakalımm o hisseder zaten havalar soğuk ama yinede hiiseddirecektir biz filtreyi ön panjura kadar çektik geçen yazdı havaa 56 derecede aşırı hissettirdi inş sorun olmaz ....

sarpines
29/01/2008, 19:21
turbo türbülans derken arkadaşlar bu jsv nin sitesinde bulabilirsiniz bunu, salyangoz filan yok olay turbodaki gibi az da olsa türbülans meydana getirmek
https://img142.imageshack.us/img142/9740/adszcp9.jpg

Backer
29/01/2008, 20:52
Yaa türbülansı yaratan parça boruun içindemii eğer içindeyse hiç gerek yokk direkk tirübünlü filtreler var yanlışmı biliyorummm????

memat
29/01/2008, 21:40
bencede bekirre katılıyorum

Cnyt01
30/01/2008, 10:20
ben bunu dırek tatkım denedım arkadaslar. starjet motorda pek bı etkısı yok. pipercross kullanıorm ben . o kat ve kat daha ıyı bızım araclarda. fazla ses flnda vermedı bu jsv. ancak stlıoda gorulmeye deger bi fark yarattı.

sarpines
31/01/2008, 23:55
türbünlü filtre nasıl oluyor arkadaşlar ben onu yeni duydum da bi anlatırmısınız

ekorkut
02/02/2008, 00:44
O salyangoz yapsa yapsa havanın debisini düşürür performansı keser.

Cnyt01
02/02/2008, 01:23
ısın dogrusu bana pek mantıklı gelmemıstı. sımdı hava donerek gelse noolur duz gelse noolur dedım .) muhendıs olmama ragmen .Pp tabı benım alanım olmadıgı ıcın kesın bı tavrım olamadı. bı ınternet ıstesın bunun elektrık motorlusunuda gormustum. fıltreının orda hava pompalıyordu. onu bılmıorm ama bu urunun bızım araclarda verdıgı sonuc husran .)

Auto engineeR
02/02/2008, 11:32
enerjiyi yoktan wr edebilir misiniz? mesela borunun içine aküden enerji alan fan taktınız,hawa akışını hızlandırmak için. oradan sağlayacağınız güç, aküden giden enerjiden o kadar az olacak ki, kar değil zarar söz konusu. hele hele o perwane motorsuz boş boş duruyorsa daha da kötü :D
bunu şöyle düşünün, yüksek hızda çok rüzgar oluyor. arabanın tawanına rüzgar gülü takayım enerji elde edeyim diyorsunuz. ama o perwane dönebilmek için arabanın hızını kesecek we bu kesilen hız sizin elde ettiğiniz enerjiden daha çok olacak :)

Cnyt01
02/02/2008, 20:32
aynen banada bos geldı ztn.

the_most_wanted_06
03/02/2008, 23:27
bizim gplere cold air intake ler çıkana kadar bunlarla idare etcez napalım:):)
bende dün söktüm orjinal kutuyu taktım ama yapamadım sessiz yarın tekrar takmayı düşünüyorum:):)
https://img166.imageshack.us/img166/4120/020108133818vt1.jpg

sarpines
08/02/2008, 00:40
aslında arkadaşlar orjinal filtrede ses çıkarıyor tabi benzinli araçlar için söylüyorum.geçen gün servise gideceğim için filtreyi orjinal haline çevirdim.filtre kutusuna bağlı hortumu çıkardım araba çok fena ötüyor.türbülans olayına gelince yukarıdaki arkadaşıma katılıyorum pervane benim mantığımada uymadı arabanın hava alımını kesip dolayısıyla hava basıncını düşürebilir zaten bi farkta yok biliyormusunuz.BU ARADA 10.000 KM DE ARACIN YAĞINI DEĞİŞTİRDİK YENİ OLDUĞU İÇİN YAĞ EKSİLTMİŞ YAĞINIZI KONTROL EDİN

howtek
20/10/2008, 20:08
arkadaşlar zaten filtreye soğuk hava temas etmediği sürece bi performans beklemeyin,fitre takıyım performance artsın istiyosanız ozaman ya kaputa hava kanalı açıcaksınız yada filtreyi direkt havayla temas ettiriceksiniz,biz typer`da temas olmadan bi filtreyi maslakta daynoyo sokarak denedik ve 3 hp verdi havayı direkt temas ettirdiğimizde ise sonuç çok sevindiricizdi tam 12 hp

türbülans olayına gelince bugun forumda yazanları okuduktan sonra ilginç geldi ve bugun gidip aldım jsvnin bu ürününü ve en yakın zaman dayno testine götürüp sonucun ne oldugunu sizlerle paylaşıcam

hunterakon
17/06/2010, 11:38
arkadaşlar merhabalar.
en son mesaj 2008 yılında gelmiş ama güncelliyim dedim:)
Kardeş Araba olarak Fiat Tipo 1.4S marka aracım var
Simota Marka Hava Filitresi + My Racing marka Performans Egzoz+ Jsv Turbo Turbulans Performans Sistemi ni beraber kullanarak + 5 6 BG fayda sağladım ve
bir arkadaşın dediği bir şey vardı türbülatör ü fön makinesine koymuş havayı kesiyormuş diye bir kere hava filitre borusundaki akış sistemi çok farklı fön makinesinden
karbüratör havayı emer yani fön makinesi havayı çekmez iter:)
bu türbülatör karbüratör den gelen çekim ile döner ona görede daha fazla hava döndürerek soğutarak girer uzun lafın kısası türbülatör karbüratörün çektiği havayı kesmez ama yüksek devirlerde özellikle gaza sonuna kadar bastığınızda havayı kesebilir.
onun haricinde hiç bir zararı yoktur bizzat karı vardır.saygılar

ChaiChan
30/11/2011, 17:44
Ben makinacıyım , Mühendis bi arkadaş var sanırım yorum yapan mantığının almadığını söylüyor . Pekala bende fikrimi söylüyorum . Metal bir pervane hemde bilyalı , Malzeme metal yani ağır bir mazeme en azından plastikten Merkez kaç kuvetinden yararlandığı için araba pervaneyi vakumladıkça pervanenin hızı artıcaktır , Gazı fullediğimizi düşünelim vakum gücü arttı vakumlanan pervane hızlandı ama gazı bıraktığınızda direk yavaşlıcağını yada durucağını sanmıyorum araç rolentide olsa bile pervanenin hızı oldukça yüksek olucaktır , 2 yada 4 kanatlı bi hava türbülansından söz etmediğimiz için temas ettiği hava oldukça geniş . kısacası böyle düşünerek işe yarayacağı kanısına vardım ...:shifty:

caner_ege
03/12/2011, 02:42
bizim gplere cold air intake ler çıkana kadar bunlarla idare etcez napalım:):)
bende dün söktüm orjinal kutuyu taktım ama yapamadım sessiz yarın tekrar takmayı düşünüyorum:):)
https://img166.imageshack.us/img166/4120/020108133818vt1.jpg

ya abi güzel yapmışsın tmm da ben bu kutunun altında bi hava borusu var diye biliyorum onu napıyosun peki bu mekanizmada ? arac yüksek devirlerdeyken o hava borusu direk yağ puskurtmesi için diye duymuştum ben? yanlış mı biliyorum birde son bir sorum olcak işin ehli arkadaşlar bu orj. kutunuyu çıkartıp resimdeki gibi bağladığımızda ses güzel m? 1,4 fire motorlar için ben kutuyu çıkarmadan içndeki filtreyi çıkarttım sadece kutunun ağzınada hava filt. bağladım ses vermedi doru düzgün....

caner_ege
04/12/2011, 01:03
yokmu beni bilginedircek bir arkadaş???

femoli
05/12/2011, 10:07
CDA intake Performans filitre kit Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com/main/cda_intake_performans_filitre_kit-494-35-35.html)

cda intake filitrede bu ürün standart birde akordion boru alıp direk aşşağıya kadar yolluyorsunuz ve direk soğuk hava çekiyor 10 yakın grande ve evoda uygulama yaptık performans ve ses gayet tatmin edici ..

caner_ege
05/12/2011, 13:42
tamam parça 10 numara mehmet abi bu arada sen olmasan valla unutulmuştuk yani forum da hatta kimsenin kalmadığını düşünmeye başlamıştım... yanlız bu parçayı takmam için o filtrenin kutusunu komple kaldırcaz harelde???

femoli
05/12/2011, 13:56
evet filitre ekipmanını olduğu gibi çıkarıyorsun .. bu ürünü ağıza bir boru yada lastik vasıtasıyla oturtuyorsun , motor üflemesindeki küçük hortumada krank filtresi dedğimiz küçük filitreye takıyorsun bende taktığımız bir kaç aracın fotosu vardı bulursam koyarım ..

KOMPAKT
05/12/2011, 17:22
https://img85.imageshack.us/img85/6879/samqe5.jpg
gereksiz ve yanlış bi uygulama