PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arada Yanan Direksiyon Arıza Lambasi

Neferr
21/05/2019, 22:49
Cümleten merhaba.
2007 gPunto 1.4 aracım özellikle calıştırınca direksiyon arıza lambasını yakıyor.(Yaklaşık 3-4 aydir) ancak direksiyonumda herhangi bir sertlesme ve sıkıntı yoktur. Bilgisayarlı arıza tesbite girdi iki defa ilkinde tork sensörü çıktı ikinci girmesine de direksiyon pompası arızası çıktı. Yardımlarınızi bekliyorum.

Punto4157
23/05/2019, 15:35
Ayni sorun bendede var bi arkadas forumda temuzleyerk halleddim demis ama onunda resimlerine ulasamadim

nasrettinhoca
30/05/2019, 18:58
Aynı model ve yılda benim araç var hemşehrim.Bende araçı çalıştırmadan önce direksiyon ışığı yanıyordu.Çalıştırınca sönüyordu 1 yıl bu şekide bindim.Bir gün yolda (1 Nisanda) giderken direksiyon ışıgı yandı ve direksiyon taş gibi kitlendi.Zorla dönmeye başladı.100 metre gidip saga çektim.Çalıştırdım tekrar yumuşadı.Kronik city arızası.Sanayide tamirciye gittim.Bilgisayarda tork sensörü arızası çıktı.Yetkili servisi aradım sadece parçaya 7.000 lira istedi işçilik hariç ...Sanayideki usta direksiyon tamircisini aradı arızayı söyledi.Direksiyoncu direksiyona bakacağını 1100 ile 1300 arası masrafı olacağını 6 ayda garanti vereceğini söyledi.Ustada sökme takma masrafı 300 lira olur dedi.Toplam 1500 liraya yaptırdım.Söken usta garanti olarak 1 yıl verdi(Bizim eniştenin arkadaşı olur)...2 aydır kullanıyorum bir sorun şimdilik yok...

Punto4157
31/05/2019, 14:33
Hocam nerde yaptırdın bi bilgi paylaşan yapabilen çok yok bunlari

nasrettinhoca
31/05/2019, 16:35
Hocam nerde yaptırdın bi bilgi paylaşan yapabilen çok yok bunlari

Sanayide gittiğim usta normal mekanik ustasıydı.Doğrudan direksiyon tamircisine gitmemiştim.Ama daha önce internette ''Kaan Orak Direksiyon'' diye bir yer ile telefonda görüşmüştüm.Daha uygun bir fiyat söylemişti.Sökme takma işi direksiyoncu tarafından fiyata dahil mi değil mi bilmiyorum.Benim ustaya bu iş için 300 lira verdim.Direksiyonu gönderdi tamir ettirip montajını yaptı.Hangi direksiyoncuya gönderdi bilmiyorum.İstersen yukarıya yazdığım direksiyoncu ile görüş fiyat söylüyorlar.Yalnız sökme takma dahil mi diye sor..