PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto 1,3 multijet 90 beygir sabahları geç çalışıyor

mustafagrande
15/05/2019, 12:13
merhaba Arkadaşlar,

2006 model punto 1,3 aracım var. Yeni aldım. Aracı expertize soktuğumda şarj dinamosunda sıkıntı olduğu bilya sesi geldiği tesipti yapılmıştı.

aracı alır almaz şarj dinamosunun kasnağı bilyaları ve kömürünü değiştirdim. toplamda 430 TL tuttu. Aküyü de kontrol ettirmiştim bir sorun olmadığını söyledi usta.

Fakat sabahları araç 2-3 defa gır gır edip çalışıyor aynı akü bitme noktasına geldiği zamanki hareket. Şarj dinamosu yenilendi akü de ölçüm yapıldı ama araç hala sabahları

geç çalışıyor neden olabilir acaba tekrar götürücem sizinde fikrinizi almak istedim?

Berkcan525
15/05/2019, 17:14
marş motoru, kızdırma bujisi sayınca birçok neden olabilir.

mustafagrande
15/05/2019, 17:41
hocam kızdırma bujisi arzası nasıl oluyor? sarı ışık sönünce çakıyorum anahtarı .. işin garip tarafı sabahları yapıyor sonra 10 saat çalışmadan çalıştırsam yapmıyor? bu garip geldi. marş motoru arızalı olsa hep geç çalışması gerekmez mi?

Berkcan525
16/05/2019, 21:49
tahmin yürüttüm, dediğim gibi bir sürü neden var. kesin birşey söylemek güç. işi bilen bir ustaya sormak en iyisi tabi öyle biri varsa.