PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalorifer sıcak ve soğuk arızası hakkında

Rcpdry
09/05/2019, 09:41
Merhaba arkadaşlar ben Recep 37 yasindayim ve istanbulda yasiyorum 2008 model 1.3 grande punto aracı yeni aldım ve araniza yeni katıldım aldiğimda fark etmedim ama sonrasında hava güzel ve sıcak diye klima yi soğuk konuma getirdim ve açtım ancak sıcak hava ufluyordu klima tamircisine gittim ve klima bakımı yapıldı sonra elektrikciye göster sıcak soğuk ayarı çalışmıyor dedi elektrikçi ise kalorifer kazını değişmesi gerektiğini aracın yazın yazlık olarak kışın kışlık olarak torpidonun altından ayarlanması gerektiğini söyledi tamiri için işe torpidonun komple sökülüp kalorifer kazanın değişmesi gerektiğini söyledi bu konuyla alakalı yardımınıza ihtiyacım var istanbulda bunla alakalı işin ehli bir usta tavsiyesi var mı anadolu avrupa yakası fark etmez şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Castell
09/05/2019, 09:57
Klimanız dijital mi analog mu? Kazanın neden değişmesi gerekiyormuş belirttiler mi? Kazanı komple değişimine gerek yoktur, Puntolarda klima için yazlık/kışlık ayarı diye bir ayarı da yoktur.... Başka bir servise götürün, kazana bağlı klape motorlarında arıza vardır...

Rcpdry
09/05/2019, 11:18
Klima analog fakat sıcak soğuk ayarı yapılan şey çalışmadığı için bakan usta bunun bağlantısı yok diyerek kaloriferi soğuk konumuna manüel olarak aldı ( ön yolcu koltugunun altindan egilerek tornavida ile biseyler yapti ) ve bana bunun için kazanın değişmesini gerektiğini söyledi yani benim anlamadığım şey sadece sıcak soğuk ayarı yapan bir düğme kazanla nasıl alakası olabilir bununla ilgili tavsiye edebileceğiniz bir usta var mı acaba