PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : opet i bıraktım petrol ofisine geçtim.

fatihhhh
28/01/2008, 12:27
umarım hatalı bir davranış değildir.
27,000 km boyunca opet kullanan ben. kışın soğuklarda çalışmama problemlerinden dolayı petrol ofisine geçtim.(halbuki bu aldığımda mazot. ama sanırım yakkıt filtremi temizleyip de "--içinden bi sürü çamur, pislik aktı" diyen oto elektrikçi eleman etkiledi beni)
içinede 25 ytl lik yakıt antifirizi koydum bakalım bu yöntemler işe yarayacakmı?
(petrol ofiside yakıttan kaynaklı problemleri üstlenme gibi bi hizmetleri varmış sanırım. ben sadece opet için geçerli bi uygulama diye biliyordum halbuki.)

ekorkut
28/01/2008, 12:32
Ben zaten 10 ppm kükürt oranlı Vmax in tanıtılmasından sonra direk bıraktım OPET' i, Petrol Ofisinden alıyorum hep. Hayırlı olsun sizin dizel işleri zor soğuklarda.

Genius
28/01/2008, 20:11
Önümüzdeki aydan itibaren işyerim benim araçta PO Automatic sistemini uygulayacağı için OPET'i bırakacağım, düşük kükürt oranı inşallah reklamdan ibaret değildir.

Ah-MeT
28/01/2008, 20:16
BP euro diesel en iyisi :)

bahcelili_ali
28/01/2008, 20:33
shell den asla şaşmam

misli1
29/01/2008, 22:08
2003 model eski (dizel) Grandesiz Puntomu 2007 yılına kadar kullandım ve bazı yaz ve kış dönemlerinde iki üç hafta kulanmadığım oluyordu ama herzaman tek seferde marş alıyordu. Şimdiki aracımda üç beş gün kullanmayayım bazen tek seferde çalışmıyor. Eğer bir hafta kullanmazsam kesinlikle bir seferde çalışmıyor. Eski puntomla karşılaştırdığımda bu işin yakıtla pek alakası yok gibi geliyor bana.

BlackCat
29/01/2008, 22:46
ben yakıt koruma sistemi icin opetten alıyorum ya hayırlısı :)

bu arada petrol sirketi degilde istasyon daha onemli . İzmirde cok taninmis bir firma dan arkadasımın arababası zarar gordu nediyim allah gozlerini doyursun.

kurtuluş
29/01/2008, 23:43
Bende yakıt güvencesi nedeni ile Opetten alıyorum. Bazen araba tekliyor bazen araba oluyor bir katır, zorluyorum zorluyorum inatlaşıyor benimle çabuk hızlanmıyor. Sanki başka araba var altımda. Bu konuda arkadaşların fikirleri bence önemli. Bende değiştirmeyi düşünüyorum ama şu güvence beni düşündürüyor. Servise ne zaman gitsem bu konuda telkinler alıyorum...

ekorkut
29/01/2008, 23:44
Benim bugün öğrendiğim kadarıyla piyasada Setan sayısı en yüksek değerde motorini PO satıyor. Ayrıca 10 ppm kükürt oranı ile de arabada oluşacak muhtemel bir carbon clean ihtiyacı ötelenecektir. Atıyorum 30 bin yerine 50 binde yapmak ihtiyacı karşılayacaktır. Kaldı ki Multijet motorunu yeni 150 binde açan bir Bosch servisinden öğrendiğim kadarıyla bizim arabalarda kurum sorunu pek yaşanmıyormuş. Yeni yakıtım kesinlikle PO. Opet e göre çekiş farkını da hissediyorum psikolojik değilse!!

Genius
30/01/2008, 14:08
Yakıt güvencesi ile ilgili şöyle bir durum daha var. Mesela yakıt aldınız, aldığınız yakıtın faturasını mutlaka alın. Hangi istasyondan alırsanız alın bu fiş olduktan sonra yakıttan doğan problemi karşılamak zorundalar. Araç kalınca servisi arayıp aracı çektirirsiniz. Depodan çıkan numune incelenir ve yakıttan olduğuna kanaat getirilirse elinizdeki fişle masrafınızı talep edebilirsiniz. Bu işlemi avukat aracılığıyla resmi olarakta yaptırabilirsiniz.

Alp
30/01/2008, 14:49
Arkadaşlar bu konuya bır acıklık getırmek lazım . Herkes tabiki kullandığı yakıtı över Ancak bence görüşten çok sonuclarıda tartısalım derım.
Bende Opet kullanıyorum. PO ya gecıp gecmemem konusunda tam karar veremedım.

memat
30/01/2008, 19:04
ben her yerden alıyorum yeterki mazot olsun:D:D bende bi ara hep opet takılıyordum artık po, shell yada bp den alıyorum arada bir opete geri dönüyorum hele izmirdeyken beleş mmazot kullanıyorum energy (shellin alt markası) performansı yüksek çok iyi bi yakıt sistemleri var tavsiye ederim bi deneyin

CaGRi
30/01/2008, 20:45
arkdaşlar ben şunu söylemek istiyorm. ben opet kullanıyorm ve memnunum. bazı arkadaşlar memnun değil.bazısı po güzel dio bazısı bp bazısı shell. araçlarımız aynı araçlar. firmalar aynı firmalar. eğerki aynı firmalarda farklı sonçlar alıyorsak bunlar firmayla alakalı değil bayi ile alakalı sonçlardır. direk suçu firmalara atmayalım derim. yakıtlarınızı güvendiğiniz bayilerden almanız en doğrusu olacaktır düşüncesindeyim

Genius
31/01/2008, 16:28
Benzinli aracım varken PO'dan biobenzin alıyordum, bariz performans düşüşü hissediliyor, dizele kısmetse 1 ay sonra geçicem. Tabiki herşey istasyonlarda bitiyor. Yanılmıyorsam BP hariç diğer tüm petrol şirketleri ürünlerini Petkim'den alıyor, yani kaynak aynı. Daha sonra herkes kendi katkısını ekliyor ;)

spyofthegod
31/01/2008, 16:59
Banada dediler opetten al yok garanti dışı kalır falan diye ama bildiğim ve tanıdığım shell istasyonu var yıllardır oradan alıyorum ve performans mükemmel. shell diye demiyorum sadece istasyonun sahibini tanıyorum bu yüzden oradan alıyorum. Zaten opet koç grubu diye böyle bir yönlendirme yapılıyor. Yoksa garanti dışı kalsa ne olur kalmasa ne olur.

fatihhhh
04/02/2008, 14:50
benim arabama PO ile fulledim.
ama arabam haala donuyor.
fakat:
opet yakıtı ile araba hiç marş almazken,
PO yakıtı ile marş alıyor, araba çalışıyor, ama yakıt, yakıt filtresinde donduğuu için yeterli yakıt gelmiyor ve stop ediyor.

shenka61
04/02/2008, 23:40
shell den asla şaşmam
aynen katılıyorum benzin shellden şaşmam aracı 0 km aldım ve ilk benzin shelden araç 5000 km hala shell performans mükemmel

Cnyt01
05/02/2008, 01:19
o degısıyor gercekten shell olur opet olur po olur . o istasyonun sahıbının vıcdanıyla alakalı bıse.... ne kadar vıcdan o kadar temız yakıt .)

kartalli2001
05/02/2008, 11:38
o degısıyor gercekten shell olur opet olur po olur . o istasyonun sahıbının vıcdanıyla alakalı bıse.... ne kadar vıcdan o kadar temız yakıt .)

aynen katılıyorum. artı duyduğuma göre her aldığımız mazot gerçekte 1 litre olmayabilir. adamlar pompaları mühürleyen görevlilere (sanayi ve ticaret bakanlığına bağlı hassas ölçüler diye başlayan bir müdürlük) rüşvet veriyorlar. gerçekte pompadan geçen yakıt 0,98 litreyken biz ekranda 1 litre yakıt pompalanmış görüyoruz. olmaz olmaz demeyin burası türkiye.

üzümcü petrol
05/02/2008, 13:30
arkadaşlar böyle düşüncelere kapılmmayalım artık tüpraş çıkışın dan taaa dolumu yapılan arabaya kadar artık benzinler barkodlu ve sürekli uydudan takip ediliyor ayrıca haftada bir kontrol elemanları geliyor bu aralar kkaçak mazota benzine karşı çok sıkı önlemler var.

Reddline
12/02/2008, 18:50
o aracınızın ara ara çalışmaması bende de oluyordu. marş alıyor fakat çalışmıyordu. ikinci basışımda çalışyordu. sonra bir gün hiç çalışmadı :) servise çektik ki o da ne mazottan. filtreler temizlendi sonra opetten almaya devam ederken daha ilk depomda yaz ayında yine aynı sorunu yaşadım bir kez çalışmadı. o andan itibaren opetin önünden geçmiyorum. shell ve PO dan alıyorum performans açısından PO daha iyi daha rahat marş alıyor ama biraz fazla yakıyor...