PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor yay sorunu

OguzTML
30/04/2019, 17:20
Selamlar, Punto evo aracımda ön arka 5 cm spor yay ve 17'lik jant takımı var. Yaylar çok sert ve konforsuz olduğundan arka yayları orjinaliyle bu hafta değiştirmeyi düşünüyorum ancak ön tarafı kaldırma taraftarı değilim.

yol çizgilerinden geçerken bile ön taraf zıplıyor. Şuan ön tekerlek ve çamurluk arasında 2 parmak mesafe var ve bunu korumak için orjinaliyle değiştirmek istemiyorum. Orjinal yaylarla sanırım 4 parmak kadar mesafeye çıkıyordu.

Bu konuda tecrübeleri olanlardan yardım istiyorum. Ön yayları daha konforlu hale nasıl getirebilirim veya görünüşten vazgeçip konfor için orjinallere mi dönmeliyim? Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

krk17
30/04/2019, 19:11
Yayın markası ve modeli nedir? H&R dizel yayı ise taş gibi serttir ama benzin yayı ise pamuk gibi yumuşak. Eibach 5cm kullanıyorum ve çok ama çok memnunum ve fazlası ile yumuşak

EKE
01/05/2019, 11:25
Merhaba rica etsem aracınızın bir fotoğrafını koyabilir misiniz? Bir de eibach yayları nerden temin ettiniz?

OguzTML
28/05/2019, 15:02
Sağlık problemlerinden dolayı bir süredir foruma giriş yapamıyordum. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sorunumu orjinal yaya soğuk press yaparak çözdüm. Spor yaya oranla çok ciddi fark oldu.