PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor arıza ışığı yanıyor.

FeLis781
28/04/2019, 11:42
arkadaşlar merhaba. ufak bi konuda yardımınıza ihtiyacım olacak. dün aracımı ağır bakımları için sanayide ustaya götürdüm. triger set, devirdaim su pompası, v kayışı, v kayışı gerisi, bujileri, motor yağı ve filitreleri değişti. sonrasında motor arıza ışığı yandı ve sönmüyor. araç gaz kelebeği arızası veriyor bide yanında aralıklı bi kaç arıza daha. usta bi çözüm bulamadı. sonrasında dedi ki. araç bi 3-5 dakika rolantide çalışmıştı. bende suyu biraz eksik tamamlayayım diye aracı stop edip kapağı kontrollü açmaya çalışırken biraz basıncı azaltarak kapağı açtım. bu esnada biraz su dışarıya fışkırdı. ustada sorunun bu ıslanmadan kaynaklanabileceğini söyledi. ben pek ihtimal vermiyorum böyle bişeye. yorumlarınızı bekliyorum. usta işin içinden sıyrılıp bana yıkmaya mı çalışıyor olayı acaba yoksa gerçekten böyle bişey olabilir mi.

rohan
29/04/2019, 15:58
Triger değişiminden sonra arıza lambası sorunu oluyormuş sanırım... Bu sıkıntıyı yaşayan bazı arkadaşlar vardı belki görüp cevap verirler nasıl çözdüklerini...

rohan
29/04/2019, 16:00
Forumdan bir arkadaş bunları göndermişti bana...

aslam0740
30/04/2019, 13:49
sayın mehmet kürkçü bu bilgilere nerden ulaştınız benim aracım 1,3 multijet bende bu şekilde teknik bilgi aktaran bir yer arıyordum,

rohan
02/05/2019, 09:29
Foırumdan bir arkadaş dm olarak göndermişti... Belki görürse size de yazar...

Alperkilic
02/05/2019, 13:18
Usta triger kayışını takarken sente ayarını iyi yapamamıştır belki öyle olduğunda araç arıza verir sesli çalışır haraket yapabilir çok yakar vs..

volkan1065
02/05/2019, 21:31
Aracı bilgisayara bağlatıp otomatik adaptasyon ve sıfırlama işlemlerini yapılması gerekiyor.

Burki66
01/06/2019, 23:21
Bu adaptasyonu nerde veya nasıl yaptırabiliriz.. Hiçbir usta kabul etmiyor başka bir sorun vardır diyor.