PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto 1.4 tjet aniden oluşan çekiş düşüklüğü. Lütfen yardım.

CaglarK
12/04/2019, 01:03
Merhaba. 1.4 tjet grande punto sahibiyim. Bugün aracı biraz performanslı kullanmak üzere otoyola çıktım. Dipgaz hızlanırken 4. viteste 4 bin devirde bir anda aracın gücü bıçak gibi kesildi araç anlık olarak öne yığıldı. Aracın atikliği bir anda kayboldu ve devir artmadı. Herhangi bir arıza lambası yanmadı. Bu olay olduktan sonra bir kaç defa hızlanma denedim ancak önceki gibi hızlanamadı. Kesinlikle önceki hali gibi hızlanmıyor. Sorunun turbodan veya turbo hortumlarından olabileceğini düşündüm kaputu açtım ancak bir şey göremedim. Acaba turbo aşırı ısındığı için basınç kaybı yaşanmış olabilir mi ? VAG grubu araçlarda olduğu gibi ecu motoru korumak için aracı LIMP MODE'a almış olabilir mi ? Sizlerden yardım bekliyorum.

Salih66
20/02/2020, 10:13
Kardeşim sana kimse cvp yazmamış galiba

va177
19/07/2020, 22:32
Merhaba. 1.4 tjet grande punto sahibiyim. Bugün aracı biraz performanslı kullanmak üzere otoyola çıktım. Dipgaz hızlanırken 4. viteste 4 bin devirde bir anda aracın gücü bıçak gibi kesildi araç anlık olarak öne yığıldı. Aracın atikliği bir anda kayboldu ve devir artmadı. Herhangi bir arıza lambası yanmadı. Bu olay olduktan sonra bir kaç defa hızlanma denedim ancak önceki gibi hızlanamadı. Kesinlikle önceki hali gibi hızlanmıyor. Sorunun turbodan veya turbo hortumlarından olabileceğini düşündüm kaputu açtım ancak bir şey göremedim. Acaba turbo aşırı ısındığı için basınç kaybı yaşanmış olabilir mi ? VAG grubu araçlarda olduğu gibi ecu motoru korumak için aracı LIMP MODE'a almış olabilir mi ? Sizlerden yardım bekliyorum.Selenoid valfini kontrol ettirin.

MX-8163 Plus cihazımdan gönderildi