PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü

Sml01
05/04/2019, 13:39
Arkadaşlar dün gece aküm bitti bi usta çağırdım ve esan akü taktı (60 ampermiş) , ben de bu işlerden hiç anlamadığım için tak dedim araştırma yapmaya da fırsatım yoktu, taktığı akü start stopsuzmuş, aracım punto 2012 easy s&s dualogic, şimdi frene basınca önden hafif vırvır sesi geliyo aynı ustaya götürücem, eğer yanlış bi aküyse ilerde ne gibi sıkıntılar olur hemen değiştirmeli miyim ?

Castell
05/04/2019, 13:43
Arkadaşlar dün gece aküm bitti bi usta çağırdım ve esan akü taktı (60 ampermiş) , ben de bu işlerden hiç anlamadığım için tak dedim araştırma yapmaya da fırsatım yoktu, taktığı akü start stopsuzmuş, aracım punto 2012 easy s&s dualogic, şimdi frene basınca önden hafif vırvır sesi geliyo aynı ustaya götürücem, eğer yanlış bi aküyse ilerde ne gibi sıkıntılar olur hemen değiştirmeli miyim ?

Start-stopsuz akü de olsa eğer akü şarjında sorun yoksa sorunsuz çalışır, start-stopu kapatınca da ses geliyor m? yine geliyorsa aküden değildir.

frene basınca ses gelmesi fren balatalarınız bitiyor olabilir ondandır.... Fren balatalarını kontrol ettirin, fren diskine baktırın ve fren hidrolik seviyesine bakın...

Sml01
05/04/2019, 13:58
aküyü değiştirdikten hemen sonra bu sesin gelmesi aküyle bağlantılı bir şey olduğunu düşündürttü bana