PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni aracımın eksikleri

berkayoz
31/03/2019, 18:46
Herkese Merhabalar 2008 model 1.4 87.000 kmde ilk sahibinden dualogic olarak aldıgım aracımın birkaç eksiği var daha önce hiç fiat kullanmadığım için konuya vakıf değilim yardımcı olursanız cok sevinirim
arac evin ikinci aracı olucak acıkcası sağa sola gitmek için aldım cok fazla masraf etmek istemiyorum
1) Jant kapakları boyaları deforme oldugu için değiştirmek istiyorum nereden ve hangi marka almalıyım
2) On Panjur ve bagajdaki fiat logoları deforme olmuş ve düşmüş durumda nereden ve hangi marka almalıyım
3) Arka silecek ek yerinden kırılmış gibi duruyor komple olarak hangi marka tavsiye edersiniz
4) sol ayna alt kısımdaki kapağı düşmüş hangi marka tavsiye edersiniz ?
5) sağ sis far kapağı düşmüş hangi marka tavsiye edersiniz
6) farlarım zamanla aşınmış durumda nasıl müdahale edebilirim ?
7) arac bakımında hangi yağ ve filtre olarak hangi marka tavsiye edersiniz triger kayışı ve otomatik vitesin bakım periyodu nedir?
8) direksiyondan volum acma tuşu zor basıyor herhangi bir tamiri varmıdır?
9) arka tampon içindeki reflektörleri hangi marka almalıyım?

Han
31/03/2019, 19:05
öncelikle aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanın inşallah.eksikler konusuna gelince 1,2,3,4,5, maddeler için forum sponsoru kemal oto size yardımcı olacaktır.kemal oto yetkilisi mehmet bey ile temas kurun.sis farı konusunda bütçe ayırabilirseniz kapak yerine direk sis farı alıp takmanızı öneririm aracın estetiği çok değişecektir.jant kapakları mutlaka orijinal alınmalı yan sanayi ürünler yüksek hızlarda uğuldama yapıyor.farların aşınması konusu biraz teferruatlı elinizde polisaj makinesi ve pasta-cila ürünleri var ise detaylı şekilde size anlatabilirim nasıl yapılacağını makineniz yok ise bir kaportacıda çiftini 30-40 tl gibi bir rakama yaptırabilirsiniz.yağ olarak ben kendi adıma aracın fabrikasyon yağı olan petronas selenıa 10w40 kullanıyorum aracım lpg'li.filtre seti olarak opar ürünleri tercih ediyorum hiç sorun yaşamadım.triger kayışı genelde 80k ile 100k ömür biçiyorlar eğer aracınızın trigeri hiç değişmemiş ise zamanı gelmiş sayılır bence risk almayın değiştirin.(otomatik vites kullanmadığım için yorum yapamıyorum)ses tuşlarını bir tornavida yardımıyla kastırarak sökün altındaki elektronik kısmı temizleyin yerine takın sorunsuz çalışacaktır bu konunun forumumuzda detaylı anlatımları mevcut.

Han
31/03/2019, 22:31
düzeltme:yağ konusu doğru bildiğim bilgi yanlışmış timbaz nickli arkadaşımız uyardı sağolsun kendisi aydınlatıcı bir bilgi paylaşırsa faydalı olacaktır teşekkürler.