PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilgisi olan yardım edermi acaba ?

xtremetrx
27/01/2008, 12:59
:merhaba: arkadaşlar PDA (cep bilgisayarını) araç hoparlürüne nasıl bağlarım ?

teşekkürler :war00000:

Backer
27/01/2008, 13:00
Telefon görüşmesii yapmak amaçlımı ? yani ne için bağlıycaksınız

xtremetrx
27/01/2008, 13:06
Telefon görüşmesii yapmak amaçlımı ? yani ne için bağlıycaksınız

mp3 çalmak için ve navigasyon için ses araç hoparlöründen gelsin istiyorum

PERSEUS
27/01/2008, 13:10
Av girişi olması lazım bizim teyplerde ama bakmak lazım...Av girişinden belki giriş yapılırsa kolonlardan ses çıkar.

Backer
27/01/2008, 13:10
Valla genel olarak bluetooth kullanımı ile war ama nasıl olur bilmiyorum sormak lazım sanırım her durumda bi kite ihtiyaç olucak direk kablo bağlatısıyla felan olcağını sanmıyorum olsada kötü olur :S

goldumut
27/01/2008, 13:16
aux girişi olması lazım..ama tam olarak bılemıorum

OzzY
27/01/2008, 15:18
aux başlığındaki bilgilerle aux soketini yaparsanız iş görür sanırım. bu yöntemle çalışması için istediğiniz sesleri kulaklıktan alabiliyo olmanız lazım

aykuting
30/01/2008, 13:35
Aux girişi var teyp de sanırım kırmızı beyaz fişlerden oluşuyo Aux die kablonun üzerinde yazar

Genius
30/01/2008, 13:56
Bende aynı şeyi yapmak istiyorum bunun içinde Blaupunkt teypler için satılan usb/bluetooth kit kullanıcam. Bu kit ile pda'nı bluetooth yardımıyla teybe bağlayabilirsin. üstelik pda'daki şarkılarıda dinleyebilirsin ;)

GP_Ts_Ist
30/01/2008, 15:50
Bende aynı şeyi yapmak istiyorum bunun içinde Blaupunkt teypler için satılan usb/bluetooth kit kullanıcam. Bu kit ile pda'nı bluetooth yardımıyla teybe bağlayabilirsin. üstelik pda'daki şarkılarıda dinleyebilirsin ;)

Bahsedilen btooh/usb kit PDA leri bilgisayar olarak algiladigi icin calismiyormus. Cep telefonlarinda sorun yok dediler. Subatta firmware update oulnca belki PDA sorunu cozulur. Su an beklemekte yarar var arkadaslar...:pokey000:

civcivx
30/01/2008, 16:05
Blaupunkt'un BT/USB kiti ile PDA kullanmadım ama orijinal BT kiti ile Asus P535 PPC'yi sorunsuz kullanıyordum. BT kiti ile eşleştirmiştim ve navigasyon yazılımındaki kızın sesi hoparlörlerden geliyordu.

Ancak "sorunsuz" kullanıyordum dediysem, o kadar da sorunsuz değildi :D Ama nedenn? diye sorarsanız; benim BT kiti doğal olarak araçtaki radyoya bağlı. Bu BT kitine herhangi bir sinyal gelince (telefon çalınca mesela) radyonun sesini kesiyor. Navigasyonu BT kiti aktif iken kullandığım zaman ise, yazılımdaki kız konuşunca radyo susuyor, kız susunca radyo başlıyordu. Tabi yol almaya devam ettikçe kızın konuşması da devam ettiği için bu durum bir süre sonra insanı deli ediyor. Ne kızın dediğinde hayır kalıyor, ne dinlediğin müzikte. Çok şükür PPC'nin yazılımında bu tür uyarıları BT kitine aktarmamakla ilgili bir ayar vardı ve onu kapatmıştım. Böylece sadece telefon çaldığında aktarıyordum. Navigasyonu ise PPC'nin kendi hoparlöründen dinliyordum.

Eminim aynı sıkıntı Blaupunkt veya herhangi bir BT kitte de olacaktır. Tabi BT kitinin tetikleme ucunu radyonun TEL/MUTE kablosuna bağlarsanız, ki mutlaka bağlayacaksınız yoksa BT kitinin anlamı kalmaz.