PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön amortisör takozu ve rulman -Acil-

hellguard
21/03/2019, 19:46
Merhaba arkadaşlar
Direksiyonu sağa veya sola çevirdiğimde tıkırtılar geliyordu. Bugün sanayiye götürdüm aracı ve amortisör takozunun ve rulmanının değişmesi gerektiğini söylediler. Bu araçlarda kronik bir sorunmuş bu. Bunun içinde 300tl parçalar ve 200 tl işçilik olarak fiyat çıkarttılar.

Konu ile ilgili 3 sorum var;
1- İstanbul anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bu konu ile ilgili iyi bir usta var mıdır?
2- Bu ses gerçekten bu sorundan mı kaynaklıdır?
3- Bu arızayı ne kadar erteleyebilirim başıma daha büyük bir sorun açar mı? (bu hafta araçla İzmir'e gidip gelicem)

Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Han
21/03/2019, 20:19
amortisör takozu tıkırtıdan ziyade frene basılı şekilde direksiyonu tam sağ ve tam sol yaptığınızda yay gerilme sesi gibi gıcırtı yapar.bizim araçlara opel corsa d kasaların amortisör takozları uyuyor kendi aracımada ondan taktım ve memnunum.bu haliylide kullanabilirsiniz bi sorun olacağını düşünmüyorum ki yenisini bile taksanız su ile teması halinde yine aynı sesler gelmeye başlıyor.

hellguard
21/03/2019, 20:40
amortisör takozu tıkırtıdan ziyade frene basılı şekilde direksiyonu tam sağ ve tam sol yaptığınızda yay gerilme sesi gibi gıcırtı yapar.bizim araçlara opel corsa d kasaların amortisör takozları uyuyor kendi aracımada ondan taktım ve memnunum.bu haliylide kullanabilirsiniz bi sorun olacağını düşünmüyorum ki yenisini bile taksanız su ile teması halinde yine aynı sesler gelmeye başlıyor.

evet tam tarif ettiğiniz ses ancak araç hareket halinde iken de aynı ses geliyor direksiyonu çevirdiğimde sadece frene basılı yada park halinde değil. birde bir sorum daha var size corsa d takozu uyuyor dediniz peki amortisör rulmanı da uyuyor mu aynı modelin?

Han
21/03/2019, 20:41
benim aldığım ürün bu zaten alıcak olursanız satıcıya sorun grande puntoya takıcam diye satıcı zaten direk opelden çok puntolara satıyorum bu ürünü diyecek :)çifti 190 lira tutuyor rulmanı ile birlikte

https://www.opellcenter.com/urun/opel-corsa-d-amortisor-takozu

Han
21/03/2019, 20:50
bu konuyu zamanınız bi varsa okuyun aradığınız tüm cevapları bulacağınıza eminim

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/35562-gp-takimlardan-lokurtu-sesi-gelen-varsa-buyursun.html

zytpyrt
22/03/2019, 10:17
Benim eski aracımda vardı aynı sorun ve sanırım 4 ay kadar öyle bindim hic sorun olmadı ses artmadı aynı idi hep gecen ayda sattım arabamı alan kısıyede aynısını soyledım oda biliyorum sorun olmaz basit bişi dedi ve aldı aracımı... Anadolu yakasında Kadosan sanayiye yakın yerde ustam var Gölet oto iş yerinin adı isterseniz irtibat no paylaşırım.